reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Ja brałam Folik kilka miesięcy przed zajściem w ciążę i w pierwszym trymestrze. Potem do samego porodu PregnaPlus, a teraz biorę Falvit mama (bo takie witaminki są również dobre przy karmieniu piersią :)
 
reklama
ja łykałam kwas foliowy ponad pół roku przed zajściem w ciążę, a gdzieś miesiąc przed zajściem zaczęłam łykać komplex witamin dla ciężarnych i planujących ciążę i podejrzewam że to mi pomogło zaskoczyć... bo długo się staraliśmy. łykam teraz centrum materna i żelazo bo morfologia trochę spadła. Gdzieś czytałam że kobieta ciężarna, chociaż nie wiem jakby bardzo dobrze się odżywiała i miała dobrze zbilansowaną dietę to i tak nigdy nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej dawki witamin i mikroelementów sobie i dziecku, szczególnie w dzisiejszej dobie przetwarzanej, chemicznie i sztucznie produkowanej żywności w tym warzyw i owoców. Dlatego lekarze zalecają te witaminy, nie trzeba ich brac codziennie ale kilka razy w tygodniu powinno wystarczyc przy zróżnicowanej diecie
 
Ja tez nie bralam kwasu foliowego ani przed ciaza ani na początku bo nie byla ona planowana. Potem kupiłam sobie kwas foliowy Folicum acidum 270 tabletek ktore starczyły do końca ciąży.
Dziecko urodziło sie zdrowe wiec nie martwcie sie tym ze od razu nie brałyscie kwasu foliowego.:-)
 
Ja tez nie bralam kwasu foliowego ani przed ciaza ani na początku bo nie byla ona planowana. Potem kupiłam sobie kwas foliowy Folicum acidum 270 tabletek ktore starczyły do końca ciąży.
Dziecko urodziło sie zdrowe wiec nie martwcie sie tym ze od razu nie brałyscie kwasu foliowego.:-)

I takie podejście mi się podoba ;) też jestem zdania, że tragedia się nie wydarzy jeśli kwasu foliowego się nie przyjmowało, na pewno może pomóc ale jego nieprzyjmowanie nie może być szkodliwe... Spokojnie mamuśki ;)
 
Przygotowując sie do ciąży brałam 2 miesiące kwas foliowy i miesiąc FALVIT i cały czas go biore, jestem w 5 tc i od kilku osób słyszałam ze nie powinno się brać na początku ciąży witamin w tabletkach, do lekarza ide dopiero za 3 dni a juz zaczynam sie martwić czy dobrze robie ze biore te tabletki, jak było u Was? czy od samego poczatku brałyście jakies witaminy prócz kwasy foliowego?
 
Kwas foliowy przez pierwszych 12 tygodni ciazy koniecznie. Nawet jesli nie bralo sie go wczesniej. W pierwszych tygodniach formuje sie cewa nerwowa dziecka, a kwas foliowy zabezpiecza przed jej wadami. Co to preparatow witaminowych poza tym... Coz - w zasadzie wszystko mozna dostarczyc w diecie i o ile nie mama nie ma widocznych niedoborow, mozna sobie radzic bez. Moze z wyjatkiem wapna i magnezu w 3 trymestrze, kiedy zapotrzebowanie na wapn jest wybitnie wysokie, a brak magnezu objawia sie dokuczliwymi skurczami.
 
Ja dzisiaj byłam u gina potwierdzić ciążę. Kazał brać MagneB6 i PregnaPlus. Czy oprócz tego łykać jeszcze dodatkowo Folik - bo go zaaferowana zapomniałam zapytać :sorry:
 
ja na początku ciąży-tak do 3go m-ca brałam tylko kwas foliowy, później przeszłam na pregna, do tego jeszcze wzięłam raz serię provagu-20 kapsułek żeby nie łapać infekcji-co mi się zdarza. Ale pregna plus ma chyba w składzie jod, zreszta on jest najbardziej potrzebny w pierwszch tygodniach ciąży...
 
Witam :)
Fajnie, że przyszłe mamy tak intensywnie szukają informacji na temat witamin w ciąży. Ale lepiej poszukajcie informacji na temat składów i tego co dany składnik robi w organizmie no i oczywiście ile danego składnika powinnyście przyjmować ( nie zapominajcie o tym, że oprócz tabletki jecie jeszcze-mam nadzieję- jak najbardziej zbilansowane i zdrowe posiłki). Co najważniejsze poszukajcie (a nie łatwo) zaleceń dla Ciężarnych.

Pozdrawiam.
 
reklama
Gaius mądrze pisze :) a ja dodam jeszcze, że witaminy witaminami,ale trzeba jeszcze pamiętać o takich składnikach jak np. omega-3 które są w rybkach lub w zalecanym ciężarnym oleju rzepakowym :)
 
Do góry