reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

ja niestety nie przepadam za żadnymi stworzeniami morskimi, więc kupiłam sobie kwasy omega dodatkowo, ale chyba w tabletkach pregna są już zawarte..
 
reklama
kalam - szkoda wydawać kasę na tabletki z omega-3. 2 łyżki oleju rzepakowego pokrywają dzienne zapotrzebowanie dla dorosłego człowieka - wystarczy dodać do zupy lub sałatki, to nie dużo :)
 
ja kwas foliwoy zaczelam brac jak dowiedzialam sie o ciazy byl to ok 2 tyd i lekarz kazal mi go brac tylko przez pieerwsze 3 miesiace ciazy.
 
ja nie brałam przed ciążą nic oprócz tabletek antykoncepcyjnych, odstawiłam i za miesiąc niespodzianka :). co do kwasu foliowego brałam do 14 tygodnia bo kupiłam chyba z 90 tab i lekarz kazał wybrać do końca. tak samo Prenatalu za dużo kupiłam i też do końca wybrać muszę. najlepiej stosować wszystko za radą lekarza niż na własną rękę.
 
Z witaminami nie ma co przesadzać, bo niektóre łatwo przedawkować i może być z tego więcej problemów niż zysku. Najlepiej słuchać lekarza:) A przed ciążą pamiętać o foliku.
 
Witam, mnie lekarz też ten sam skład przepisał, czyli Magne B6 i Pregna Plus. Oprócz tego łykam 1 tabletkę kwasu foliowego. Pregna rano, kwas foliowy wieczorem, magnez biorę 3 x dziennie.
 
ja biore folik i zestaw witamin z omega £, w sumie to byla dla mnie nowosc, bo przy pierwszej ciazy te omega3 zaczelam barc chyba w trzecim trymestrze a tu ju zgin powiedzial zeby zaczac. Robilam tez badanie krwi i zelazo wyszlo niskie, niby to normalne u ciezarnych ale pani w aptece polecila kjupic zelazo dla kobiet w ciazy, no wiec nabylam jak jeszcze w Pl bylam ale zapomnialam zapytac mojego gina czy w sumie brac skoro biore te inne witaminy, bo przedawkowac tez nie chce. Chyba musze do niego zadzwonic, bo tu w Uk to mi raczej w tej kwestii nie pomoga
 
reklama
ja przez pierwszy trymest brałam pregne plus i kwas foliowy. Od drugiego trymestru pregna 250dha. Lakarz nic nie mówił o innych lekach... co jeszcze bierzecie w II trymestrze?
 
Do góry