reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

no nie wiem glowki juz im troche wystawac zaczynaja z fotelikow0-13kg a do tego patrzac na nich mysle ze im nie wygodnie jest.a dzieci musza samodzielnie juz siedziec tak by zmienic tez im foteliki na wieksze? pozdrawiam.

A może jeszcze macie w tych fotelikach niewyjęte wkładki ? Zasada jest tak, że główka nie może wychodzić poza obrys fotelika - co innego w przypadku nóżek, mogą wystawać bez problemu ( dziecku jest mniej wygodnie, ale znacznie bezpieczniej niż w foteliku 9-18 )

Jeżeli chodzi o jazdę przodem do kierunku jazdy tak małego dziecka to absolutną podstawą jest to żeby samodzielnie siedziało to raz,
dwa:

UWAGA SĄ TO SPRAWY BARDZO ISTOTNE:
- Główka 9-miesięcznego noworodka stanowi 25% całkowitej jego masy ciała. Głowa dorosłego mężczyzny to tylko 6% jego masy.
- Innym czynnikiem, który sprawia, że dziecko jest bardziej podatne na obrażenia, jest nierozwinięta miednica. Kości miednicy dziecka (biodrowa, łonowa i kulszowa) w odróżnieniu od miednicy dorosłego są niezrośnięte.
- Kręgi szyjne noworodka zbudowane są z oddzielnych części kostnych połączonych tkanką chrzestną. Inaczej mówiąc - szkielet noworodka jest ciągle miękki. Te chrząstki zmieniają się w kości powyżej 3. roku życia dziecka. Sposób ukształtowania kręgów dorosłego człowieka pomaga więc w tym, by kręgi mogły się trzymać razem, kiedy głowa jest rzucona do przodu pod wpływem gwałtownego hamowania samochodu. Małe dziecko nie ma, niestety, takiej ochrony.

Powyższe 3 punkty są autorstwa Pana Pawła Kurpiewskiego z serwisu fotelik.info ( gorąco polecam lekturę wszystkich materiałów ).

Proszę sobie wyobrazić skoro główka niemowlęcia stanowi 1/4 masy ciała, a kręgi szyjne są "bardzo miękkie" to przy foteliku przodem do kierunku jazdy odcinek szyjny może nie przenieść ( wytrzymać ) takich obciążeń.

Reasumując różnice anatomiczne trzeba pamiętać o tym, że tak małe dziecko powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy tak długo jak to tylko możliwe.
 
reklama
Witam,
Mam pytanie odnośne fotelika kiddy guardian pro 2.Nasz synek
w chwili obecnej ma 2,5 roku i 17,5kg i 102cm jeżdzi w nim z osłoną tułowia i w związku z nią mam pytanie.Jak długo może on z nią jeździć?
Sprzedawca w sklepie gdzie był kupiony odpowiedział mi przez telefon, że tylko do 18kg.Z góry dziekuję za odpowiedź. aga
 
Witam,
Mam pytanie odnośne fotelika kiddy guardian pro 2.Nasz synek
w chwili obecnej ma 2,5 roku i 17,5kg i 102cm jeżdzi w nim z osłoną tułowia i w związku z nią mam pytanie.Jak długo może on z nią jeździć?
Sprzedawca w sklepie gdzie był kupiony odpowiedział mi przez telefon, że tylko do 18kg.Z góry dziekuję za odpowiedź. aga

Witam - taka informacja jest zawarta w instrukcji obsługi fotelika i proszę się do niej stosować niezależnie co by inni mówili.

Każdy fotelik jest inny i w różnych momentach demontujemy różne elementy - nie mam przy sobie instrukcji w tej chwili więc nie podpowiem, ale proszę spojrzeć w swoją :tak:

pozdrawiam
 
Witam

Właśnie zastanawiam się jaki fotelik kupić 0-18. Najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo oraz łatwość montowania , demontowania.
Myślałem nad KIDDY Energy Pro. Proszę o opinie. Ewentualnie zasugerować co by Pan wybrał? w cenie do 1000 zł. oraz w cenie do 2000 zł.??
 
czemu 0-18 skoro najbezpieczniejsze są 0-13, 9-18, 15-36 ?

Ile waży dziecko, jaki wiek, jakie auto, model rocznik i czy ma system isofix oraz top tether ?

pzdr
 
czemu 0-18 skoro najbezpieczniejsze są 0-13, 9-18, 15-36 ?

Ile waży dziecko, jaki wiek, jakie auto, model rocznik i czy ma system isofix oraz top tether ?

pzdr


Przepraszam, miałem na myśli 9-18. Dziecko ma 9 kg, 10 miesięcy. Samochody są dwa Chrysler Pacifica 2008( z tyłu są dwa fotele jak z przodu) oraz Jeep Commander 2009 - nie wiem czy posiadają te systemy o których piszesz, jak to sprawdzić? . Dlatego ważne jest dla mnie głównie łatwość w montażu i demontażu, bezpieczeństwo oraz to aby dziecko nie pociło się. Mam czasami do przejechania 430 km( rodzina żony tak daleko mieszka ;p) i jak jest ciepło to dziecko bardzo się poci.

W załączniku zdjęcia tylnych siedzeń.

Proszę o radę.
 
Witam ponownie,
radziłam się już na tym forum Panów ekspertów :) wybrałam fotelik Jane EXO isofix przedział wagowy 9-18kg i jestem bardzo zadowolona a mój synek chyba jeszcze bardziej. Fotel jest bardzo wygodny - Janek uwielbia w nim jeździć a dzięki regulacji oparcia można go odchylić do tyłu w czasie snu aby główka nie opadała :) Problem w tym że moje WIELKIE dziecko ma 17 miesięcy a już waży 15,5kg i mierzy 92 cm więc jak tak dalej pójdzie to będę musiała kupić kolejny fotelik (na szczęście już ostatni) z przedziału 15-36 kg szybciej niż mi się wydaje :) (do 4 lat Jaśka pewnie obecny fotelik nie dociągnie) no i teraz pytanie o te ostatnie foteliki.... bo mając pozytywne doświadczenie z isofixem przy 9-18kg chciałabym kontynuować ten typ mocowania przy fotelach 15-36kg (swoją drogą czy w tej grupie wagowej tj, 15-36kg isofix nie jest bezpieczniejszy od standardowego mocowania?). Reasumując chciałabym bezpieczny fotel z grupy 15-36kg z systemem isofix (czy są w ogóle jakieś które zdobyły 5 gwiazdek ADAC) Cena nie gra roli - Jasiek i jego bezpieczeństwo jest najważniejsze!!!!!!!
Pozdrawiam
Justyna
 
Przepraszam, miałem na myśli 9-18. Dziecko ma 9 kg, 10 miesięcy. Samochody są dwa Chrysler Pacifica 2008( z tyłu są dwa fotele jak z przodu) oraz Jeep Commander 2009 - nie wiem czy posiadają te systemy o których piszesz, jak to sprawdzić? . Dlatego ważne jest dla mnie głównie łatwość w montażu i demontażu, bezpieczeństwo oraz to aby dziecko nie pociło się. Mam czasami do przejechania 430 km( rodzina żony tak daleko mieszka ;p) i jak jest ciepło to dziecko bardzo się poci.

W załączniku zdjęcia tylnych siedzeń.

Proszę o radę.

Jeżeli chodzi o isofix i toptether to w tym wątku to opisywałem ( razem ze zdjęciami ) - proszę poszukać.

Auta są dosyć nowe więc podejrzewam, że mogą posiadać isofix bądź oba systemy ( isofix + tt ) - trzeba to ustalić zanim przejdziemy do konkretnego wyboru.

Tak czy siak przy dwóch autach i jednym fotelu nie obejdzie się bez przymiarek w przypadku fotela montowanego klasycznie ( pasami ) w celu sprawdzenia kompatybilności.

Jeżeli jednak auta posiadają isofix to np firma Romer posiada listę kompatybilności swoich foteli z poszczególnymi autami i wtedy sprawa staje się łatwiejsza.

jeżeli chodzi o tt to przypadkiem znalazłem mój post:


1.htm36.gif
 
reklama
Jeżeli chodzi o isofix i toptether to w tym wątku to opisywałem ( razem ze zdjęciami ) - proszę poszukać.

Auta są dosyć nowe więc podejrzewam, że mogą posiadać isofix bądź oba systemy ( isofix + tt ) - trzeba to ustalić zanim przejdziemy do konkretnego wyboru.

Tak czy siak przy dwóch autach i jednym fotelu nie obejdzie się bez przymiarek w przypadku fotela montowanego klasycznie ( pasami ) w celu sprawdzenia kompatybilności.

Jeżeli jednak auta posiadają isofix to np firma Romer posiada listę kompatybilności swoich foteli z poszczególnymi autami i wtedy sprawa staje się łatwiejsza.

jeżeli chodzi o tt to przypadkiem znalazłem mój post:


1.htm36.gif


Witam

Jeep posiada oba systemy, natomiast chrysler tylko isofix, nie ma tt. W związku z tym co by Pan polecił?
 
Do góry