reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

reklama
Jeśli kupuje się pierwszy fotelik dla dziecka (i nie tylko pierwszy w sumie) to tylko i wyłącznie nowy! Na allegro czasem można dostać używane, ale co z tego, że będzie tańszy skoro nigdy nie masz pewności, czy on przypadkiem nie jest powypadkowy? Moim skromnym zdaniem bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze i naprawdę nie ma co w takim przypadku ryzykować zakupem jakiegoś używanego sprzętu.Nie oglądałam programu w TVN ale to chyba jest oczywiste, przynajmniej dla mnie.
 
Czy ktoś miał taki problem, że pasy w samochodzie z tyłu były za krótkie do typowych fotelików 0-13kg?

trochę mnie nie było... - dzięki koledzy za pomoc w wątku.

Tak - jest to dosyć częsty problem i mamy do wyboru 3 wyjścia:

1. Jeżeli brakuje dosłownie tylko kilka cm pasa to bez problemu możemy go zapiąć tylko trzeba trochę innej techniki - klamrę wpinamy w zamek pod koniec montażu a sam fotelik unosimy lekko tyłem ku pionowi - oczywiście dopuszczam to rozwiązanie tylko w momencie w którym po zapięciu go leży on stabilnie na kanapie a nie wisi na pasie!

2. Kupujemy bazę isofix bądź też na pasy - w nich długość pasa wymagana do montażu jest minimalna

3. Kupujemy inne auto

4. Jeżeli obecny fotelik nie posiada opcji montażu na bazach bądź też marnie wypadł w testach = kupujemy inny, bezpieczny który da się zamontować na bazie.

pzdr
 
Witam,
Przestudiowałem ten temat i chyba zdecyduję się na Recaro Young Profi Plus i od razu baza do niego ISOFIX. I tutaj powstaję pytanie czy taka baza będzie kompatybilna z każdym innym fotelikiem Recaro 9-18 ?? :-)

Wchodzi jeszcze w grę Maxi Cosi ale baza jest dużo droższa od Recarowskiej, jakaś różnica jakościowa ?? :dry:

Doszukałem się informacji przy foteliki Maxi Cosi Cabrio ( http://e-foteliki.pl/maxi-cosi-cabrio-fix-intense-red.html ):
Ten model jak wszystkie inne foteliki Maxi-Cosi dla dzieci do 13 kg przy pomocy specjalnych adapterów można montować na stelażach wózków takich firm jak:
arrow.gif
MUTSY

Czy takie adaptory są w komplecie ?? :-)
 
a czemu Young Profi ?

Nie lepiej złapać 5 gwiazdek z ADAC z Romer Baby Safe Plus 2 lub Maxi Cosi Cabrio Fix skoro baza też ma być ?

( różnica w porównaniu do Recaro powyżej )

z każdym innym fotelikiem kompatybilna nie jest

adaptery nie są w komplecie z fotelikami

Wyprzedzając pytanie o różnice pomiędzy Baby Safe Plus a MC Cabrio na bazie ( oba 5 gwiazdek ) różnica jest taka że Romer ma 5 punktowe uprzęże a MC 3 punktowe.

pzdr
 
W sumie ma Pan rację :) ale czy zakupując MC Cabrio i chcąc użytkować bazę ISOFix dalej czyli przy 9-18 muszę zakupić model Family Fix i później MC Pearl ?? Bo chyba nic innego później nie podepnę ??

Dokładnie - FamilyFix i Pearl ( 4 gwiazdy )
Q
FamilyFix jest ok - trochę na początku może przerażać bo świeci, gra i tańczy, ale generalnie jest to dosyć ciekawe gdyż na różne sposoby informuje nas o "poprawności" montażu

poprawność jedynie jeżeli chodzi o zapięcie isofix, poprawne zapięcie fotelika na bazie.

pzdr
 
reklama
Do góry