reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Na stronie oficjalnego polskiego dystrybutora Poltrade "Waletko" - Maxi-Cosi - foteliki - Mobi brak instrukcji do pobrania. Pozostaje zakładka kontakt i zadanie stosownego pytania. Fotelik jest w ich ofercie więc instrukcja musi byś po polsku. Czy aby na pewno fotel o którym pisałaś jest z oficjalnej dystrybucji? Na anglojęzycznej stronie jest filmik/animacja, nieco ułatwiający ogarnięcie dwuwymiarowych obrazków.
Maxi-cosi products
 
reklama
Na stronie oficjalnego polskiego dystrybutora Poltrade "Waletko" - Maxi-Cosi - foteliki - Mobi brak instrukcji do pobrania. Pozostaje zakładka kontakt i zadanie stosownego pytania. Fotelik jest w ich ofercie więc instrukcja musi byś po polsku. Czy aby na pewno fotel o którym pisałaś jest z oficjalnej dystrybucji? Na anglojęzycznej stronie jest filmik/animacja, nieco ułatwiający ogarnięcie dwuwymiarowych obrazków.
Maxi-cosi products

Dziękuję za odpowiedź. W necie szperałam i nie udało mi się znaleźć tej instrukcji, myślałam że może ktoś tu ma :))) Pozostaje mi napisać do dystrybutora Poltrade Waletko i zapytać. W sklepie którym mają ten fotelik w sprzedaży pani na pytanie dlaczego nie ma instrukcji po polsku, powiedziała że nie zawsze musi być. Dziwne, bo zgodnie z polskim prawem wszystkie towary sprzedawane muszą mieć opis/instrukcję w jęz. polskim. Zapomniałam tez zapytać czy ten fotelik na hologram o którym mówi dystybutor Poltrade-Waletko, bo tylko te z hologramem będzie uznawał na gwarancji.
A czy ten fotel jest z oficjalnej dystybucji?? Nie wiem.... skelp jest stacjonarny, nie istnieje od dziś. Na allegro tez pełno takich foteli bez polskiej instrukcji.....
 
Hej.
Ja nadal nie kupiłam fotelika :( Normalnie załamka, ani w moim mieście, ani w pobliskim większym mieście, nie ma tych fotelików, które mnie interesują :( No i nie wiem co robić. Kupić w ślepo?
 
Witam mame zdecydowaną na fotelik montowany tyłem, mam ofertę jeśli jestes jescze zainteresowana fiotlikiem maxi cosi mobi otóz w zeszlym miesiacy sprzedalismy moj samochod ze wzgledu na koszty utrzymania 2 aut ;/;/ no i został jeden fotelik w meza smochodzi mamy besafe a mobiego chcemy sprzedac jest on jeszcze na gwarancji zakupiny w pazdzierniku ubieglego roku, w kolorze tango red, niemielismy problemu z jego montarzem bo po 1 posiadamy polska instrukcje po 2 pani w sklepie w ktorym go kupiliśmy zna sie na montazu fotelików jak malo kto :)a sklep nazywa się mama i ja
Fotelik był użyty raptem 7-8 razy wiec jest w ogole niezniszczony zapraszam na priv jeśli chętna :-D :-) czes583@wp.pl
 
Witam.

Przypadkiem znalazłem to forum, i muszę powiedzieć, że jest bardzo interesujące.
Jak każdy tutaj przygotowuję się do zakupu fotelika z przedziału 9-18 kg.
Na początku podobał mi się Maxi-Cosi Priori XT, ale po wielu różnych informacjach zacząłem się interesować fotelikami Roemer King Plus i Duo Plus.
Po naszym małym mieście synek będzie przemieszczał się małym autkiem (Nissan Micra 1993r.) bez ISOFIXm a jeśli będą większe trasy to Oplem Meriva z ISOFIX.
W zasadzie został mi wybór między dwoma fotelikami firmy Roemer, tylko zastanawiam się czy w zupełności wystarczy King Plus czy może rzeczywiście lepiej kupić Duo Plus.
Jeszcze jedno zastanawia mnie "zagłówek" W King Plus z lat 2008-2010 mam wrażenie, że na większą główkę dziecka to jest on trochę nie wygodny (ciasny) przy dłuższych podróżach.
Dziękuję za opinie.
 
Proszę o opinie użytkowników Maxi Cosi Priori XT - czy dziecko się nie poci w nim (takie opinie czytałem).
Maxi Cosi Tobi jest podobno wąskim fotelikiem - czy żeczywiście tak jest?
Roemer King Plus - tu ten zagłówek - czy jest dziecku w nim wygodnie (zwłaszcza zimą gdy dochodzi czapka)
Podobny do King Plus jest Safefix Plus - o nim nic nie wiem jak się sprawdza w użytkowaniu.
 
Proszę o opinie użytkowników Maxi Cosi Priori XT - czy dziecko się nie poci w nim (takie opinie czytałem).
Maxi Cosi Tobi jest podobno wąskim fotelikiem - czy żeczywiście tak jest?
Roemer King Plus - tu ten zagłówek - czy jest dziecku w nim wygodnie (zwłaszcza zimą gdy dochodzi czapka)
Podobny do King Plus jest Safefix Plus - o nim nic nie wiem jak się sprawdza w użytkowaniu.

Zagłówek w King Plusie został w tym sezonie troszkę "odchudzony" i dziecko ma więcej miejsca niż wcześniej, chociaż jak dla mnie to wcześniej zagłówek także większego problemu nie stwarzał. Co do Safefixa, jest to taki sam fotel jak King Plus tylko, że na isofix i z podpórką, ja to nazywam "noga";) która opiera się o podłogę w aucie.
Pozdrawiam
 
Witam,
Przypadkiem znalazłam to forum i super!! Bo mam dylemat!
Muszę wymienić synkowi fotel na wiekszy czyli na 15-36kg. Markę mam wybraną Romer ale jaki model jest najlepszy w tej kategorii? Nie mogę dokonać wyboru.
Dodam że mój samochód to ford c-max z 2004r .Nie ma złączy isofix. I raczej w ciągu 3-4 lat nie bedę go wymieniać.
Synek ma 2 latka i 2 miesiące waży 16kg i ma 98cm. Poprzedni foteliku 9-18kg już nie chce siedzieć woła że ma zaciasno?
Proszę opinie.
Z góry dziekuję i pozdrawiam
 
Po pierwsze, za wcześnie na przesiadkę. Co prawda wagowo jest już ok, jednak anatomicznie to już nie. Przewożenie dziecka w tym wieku w fotelu 15-36 może potencjalnie niebezpieczne, zewzględu na nie do końca wykształconą miednicę (kolce biodrowe).
Po drugie to rodzice decydują czy dziecku jest za ciasno czy nie ;) Nie zrozum mnie źle, ale ja bym dokładnie przyjrzał się obecnemu fotelikowi, sprawdzając przebieg i prawidłowość zapięcia pasów, wysokość zagłówka. Czasem sami podsuwamy dziecku pomysł pytając co chwilę "nie za ciasno ci mój (...)" Rozwiązaniem jest też zapinanie dziecka w lżejszej odzieży.Jeżeli dotychczasowy fotel nie spełnia warunków bezpieczeństwa to najrozsądniej byłoby poszukać następcy w kategorii 9-36 kg gr I/II/III
Polecam artykuł fotelik.info :: Foteliki samochodowe dla dzieci w wieku 4-12 lat -
 
reklama
Witam,
Nie zdawałam sobie sprawy że to może być tak niebezpieczne:-(.Obecnie mamy Bebe comfort axiss ( dostałam w prezencie ) sam wybralam coś innego.Ale wracając do fotelików 9-36, to Proszę o sugestie bo nie ma dużego wyboru w tej kategori.
Mam dylemat czy Kiddy Guardian Pro czy też Cybex Pallas. Różnica w cenie jest ok. 300 zł (Kidy jest droższy) a mają podobne wyniki ADAC. Czy warto przepłacać?
Dziękuję za pomoc.
 
Do góry