reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale i ginekolodzy WROCŁAW

Cześć,
Moją ciążę prowadzi dr Mateusz Tylko. Jestem wreszcie bardzo zadowolona. Na początku ciąży i przed nią przerabiałam wielu lekarzy. W końcu w ciąży ważne jest dla kobiety, żeby czuła się bezpiecznie. No i właśnie pod tym wzglądem dr Tylko jest super. Jest bardzo dokładny i żadnych obaw pacjentki nie ignoruje. Jeżeli wg Niego moje obawy są uzasadnione zawsze zleca dodatkowe badania. Spotkałam się już wcześniej z lekarzami, którzy stawiali diagnozy patrząc mi głęboko w oczy (bez badań - niewiadomo na jakiej podstawie). Teraz zawsze wiem dlaczego dr zdecydował zrobić właśnie tak...
Z doktorem jest łatwy kontakt mailowy - z wynikami badań nie muszę lecieć od razu na wizytę, żeby się dowiedzieć że są ok. Wysyłam mailem doktor odpowiada w ciągu 2-3 dni i jeżeli nie ma potrzeby to zjawiam się dopiero na wizycie planowej.
Na wizytę nie trzeba umawiać się dużo wcześniej, bo doktor przyjmuje prawie codziennie w gabinecie na ul. krętej. Można umówić wizytę przez internet na stronie doktora: www.tylkoginekolog.pl . Cena wizyty - 100 zł.
Jedyną "wadą" może być wyposażenie gabinetu. Nie jest jakiś super ładny, ale uważam że funkcjonalny i czysty i dla mnie zupełnie wystarczy. Doktor posiada USG i używa go praktycznie przy każdej wizycie położniczej. Tutaj też mały mankament, bo USG ma tylko 1 monitorek dla lekarza i leżąc na kozetce słabo widać co tam na nim jest. No i nie ma opcji 3D, choć dla mnie to nie ma znaczenia.
Doktor dyżuruje w weekendy w szpitalu w Trzebnicy i ja tam właśnie chciałabym rodzić (jeżeli nadal będzie wszystko ok i poród będzie zapowiadał się normalnie). Mam nadzieję, że się uda urodzić u doktora na dyżurze:). Słyszałam wiele pozytywnych opinii generalnie o szpitalu w Trzebnicy, dlatego nie martwię się jeżeli trafimy na kogoś innego. Ponoć cały personel jest bardzo zaangażowany i godny polecenia.
Wadą szpitala w Trzebnicy jest brak oddziału ratunkowego dla noworodków. Jeżeli jest zagrożenie życia dziecka to wyworzą noworodka do Wrocławia...i wtedy jest daleko od mamy:(. Jednakże takie sytuacje zdarzają się ponoć rzadko. W razie "w" Tatuś się będzie wykazywał, choć ja jestem optymistycznie nastawiona i wierzę że wszytsko będzie ok.
W razie porodu przedwczesnego dr poleca jednak najbilższy szpital we Wrocławiu.
Naprawdę polecam dr Tylko do prowadzenia ciąży, a po porodzie opiszę wrażenia.
 
reklama
Potrzebuję namiar na prof. Zimmera, słyszałam, że bierze tylko trudne przypadki, więc chyba zależy mi na kontakcie osobistym, a nie do rejestracji w przychodni :happy2:
 
Witam. Szukam dobrego ginekologa z okolic Trzebnicy (na NFZ). Obecnie chodzę do dr Malika który przyjmuje w Obornikach Śląskich (prywatnie i na NFZ) słyszałam o nim kilka opini (jedną złą i kilka dobrych, ogólnie w internecie też dwie dobre) jestem względnie zadowolona, chociaż człowiek nie ma podejścia do pacjentki, ale nie bagatelizuje problemów i robi wszytskie badania zasadniczo, tyle że ciężko się z nim rozmawia, ma się wrażenie jakby traktował cię z góry itp. Z dr Radomskiej z przychodni w T-cy w ogóle nie byłam zadowolona, miałam wrażenie że mnie notorycznie olewa. Chodziłam do niej w ciąży, ale po badaniu USG (na którym najpierw stwerdziła że wszytsko jest OK, a potem na moje pytanie o płeć dziecka doradziła wybrać się do innego gnekologa z lepszym aparatem do USG bo jej jest stary i nie zobaczy na nim płci dziecka!!! masakra - nie wiem w takim razie na jakiej podstawie stwierdziła że wszytsko jest OK) zmieniłam na dr Malika, na badaniui USG w 7 m-cu stwierdził u mojego synka hipotrofię, chciał powtórzyć badanie, ale w mięzy czasie i tak trafiłam do szpitala ze względu na wysokie ciśnienie, z Trzebnicy przenieśli mnie do Wrocławia na Kamińskiego (ze względu na fakt że mają oddział patologii noworodka której w t-cy brak) ... ogólnie ten szpital wspominam dobrze (oprócz pana ordynatora - chamidło jakich mało), miałam cesarkę która odbyła się szybko i bezboleśnie ;) niektóre położne i pielęgniarki były ok, inne niebardzo (chyba jak wszędzie), sale do porodu fachowe (basen, pokoje dla rodziców po porodzie, bezpłatny poród rodzinny itp), ale na koniec mnie wkurzyli jak się okazało że do karty zdrowia dziecka nie wpisali mi przebiegu ciąży, u mojego synka wpisali WCZEŚNIACTWO zamiast hipotriofii (cesarkę miałam w 38 tyg ciąży!!!) i wypisali mi synka z bilirubiną na poziomie 8 (niby to powinno samo schodzić, ale nie u dzieci z hipotrofią których wątroba nie radzi sobie z taką ilością bilirubiny więc w 6 tyg wróciliśmy do szpitala z przechodzoną żółtaczką), potem byliśmy w szpitalu na Kasprowicza (teraz chyba przenieśli ale nie wiem gdzie, szpital im. Korczaka bodajże) właśnie z tą żółtaczką i osobiście uważam że personel tam jest po prostu wspaniały, może było biednie i w ogóle, ale podejście lekarzy i pielęgniarek do dziecka po prostu super, potrafiły uspokoić nawet w trakice pobierania krwii!!! :) dużo dodatkowych badań i troska przede wszytskim o maleństwo, za bardzo tylko nie pozwalali na odwiedziny, ale tatusiowie mogli pomagać i przymykali na to oko (choć nie wszyscy).

No ale przede wszytskim czekam na jakieś ciekawe propozycje co do ginekologa. Aktualnie nie jestem w ciąży, chcę po prostu w końcu mieć pożądnego ginekologa, tym bardziej że mam wciąż nawracające infekcje i tylko pakują we mnie kolejne tabletki, nikt nie potrafi mi wyjaśnić w czym leży przyczyna, chociaż staram się bardzo dbać o siebie. Będę wdzięczna za jakieś sugestie co do lekarza (oczywiście na NFZ, nie stać mnie na prywatne wizyty)
 
Jeśli chodzi o ginekologa we Wrocku to wydaje mi się że warto zerknąć na listę ranking ginekologów ze strony znany lekarz - tam sporo Wrocławiaków no i opinie jednak takie, że warto przeczytać (nie tylko super dobre, ale da się wyczaić lekarzy naprawdę porządnych...)
 
Jeśli chodzi o ginekologa we Wrocku to wydaje mi się że warto zerknąć na listę ranking ginekologów ze strony znany lekarz - tam sporo Wrocławiaków no i opinie jednak takie, że warto przeczytać (nie tylko super dobre, ale da się wyczaić lekarzy naprawdę porządnych...)

dzięki ale trzebnica jednak leży 30km od wrocławia i nie stać mnie na dojazd ani nie mam na to czasu, zależy mi na kimś z bliższej okolicy
 
Jeśli chodzi o ranking lekarzy, to spotkałam się z taką praktyką, że doktor robił mi na wizycie coś dodatkowego za darmo i na koniec wizyty móił, żebym weszła na ten ranking i wystawiła mu pozytywna opinię. widziałam, że w tamtych dniach przybyło mu naprawdę dużo pozytywnych refernecji. Ciekawa jestem, czy inni tez tak robią.
 
reklama
Do góry