1. do 2. z 2
Tym forum zarządza Ewelina Słotwińska-Rosłanowska
– prawnik (Uniwersytet Warszawski) oraz ekonomista (Szkoła Główna Handlowa), pracownik Zakładu Demografii SGH. Specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień łączenia pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. Jest autorką licznych publikacji i opracowań z dziedziny polityki rodzinnej.
    Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Umowa o prace a ciaza

Witam, jestem moda kobieta ktora planuje dzidziusia jednak martwie sie co na to powie moj pracodawca. Od 1 marca mam umowe o prace na okres probny do 31 sierpnia. Pozniej jesli beda zamowienia firma przedluzy ze mna umowe na czas okreslony 2 lata. Mam jednak pytanie czy jesli zajde w ciaze w trakcie umowy na okres probny to pracodawca musi przedluzyc ze mna umowe do dnia porodu czy takze na okres urlopu macierzynskiego

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Domyślnie Odp: Umowa o prace a ciaza

Cytat Napisał(a) mlodamama25 Zobacz post
    Witam, jestem moda kobieta ktora planuje dzidziusia jednak martwie sie co na to powie moj pracodawca. Od 1 marca mam umowe o prace na okres probny do 31 sierpnia. Pozniej jesli beda zamowienia firma przedluzy ze mna umowe na czas okreslony 2 lata. Mam jednak pytanie czy jesli zajde w ciaze w trakcie umowy na okres probny to pracodawca musi przedluzyc ze mna umowe do dnia porodu czy takze na okres urlopu macierzynskiego
    Jęsli to do dnia porodu.decydujacy jest tutaj bowiem stan zaawansowania ciąży w dniu, w którym umowa by wygasała. Ciąża musi być nie młodsza niż 3 m-ce. W dniu porodu umowa wygasa, ale kobieta ma prawo do zasiłku (a nie urlopu) macierzyńskiego.

Zasady pisania postów