reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 tydzień. Dlaczego nie widać zarodka

reklama
A masz gdzieś podaną wielkość pęcherzyka ciążowego? Teoretycznie zarodek musi się pojawić zanim pęcherzyk osiągnie 25mm - do tego wymiaru zarodka może nie być. Jeśli pęcherzyk jest tej wielkości to niestety mówi się o ciąży bezzarodkowej.
I tak - lekarz ma rację - jak jest już uwidoczniony pęcherzyk, to najważniejsze jest USG i tylko na jego podstawie określa się czy ciąża rozwija się prawidłowo.

edit. Dojrzałam już na ostatnim zdjęciu GS 1,05cm - także zarodek ma jeszcze czas by się pokazać. Spokojnie czekaj do wizyty za tydzień.
 
Cześć u mnie też nie widać zarodka, dzisiaj 6+3, pojawił się pęcherzyk żółtkowy więc mam nadzieję że zarodek też się pojawi. Data miesiączki 4.02 ale owulacje miałam dość późno (robiłam testy owulacyjne) i była 20.02
 
A masz gdzieś podaną wielkość pęcherzyka ciążowego? Teoretycznie zarodek musi się pojawić zanim pęcherzyk osiągnie 25mm - do tego wymiaru zarodka może nie być. Jeśli pęcherzyk jest tej wielkości to niestety mówi się o ciąży bezzarodkowej.
I tak - lekarz ma rację - jak jest już uwidoczniony pęcherzyk, to najważniejsze jest USG i tylko na jego podstawie określa się czy ciąża rozwija się prawidłowo.

edit. Dojrzałam już na ostatnim zdjęciu GS 1,05cm - także zarodek ma jeszcze czas by się pokazać. Spokojnie czekaj do wizyty za tydzień.
To chyba to 1,05 cm
 

Załączniki

  • Screenshot_2024-03-21-15-31-11-387_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-03-21-15-31-11-387_com.miui.gallery.jpg
    176,7 KB · Wyświetleń: 43
A masz gdzieś podaną wielkość pęcherzyka ciążowego? Teoretycznie zarodek musi się pojawić zanim pęcherzyk osiągnie 25mm - do tego wymiaru zarodka może nie być. Jeśli pęcherzyk jest tej wielkości to niestety mówi się o ciąży bezzarodkowej.
I tak - lekarz ma rację - jak jest już uwidoczniony pęcherzyk, to najważniejsze jest USG i tylko na jego podstawie określa się czy ciąża rozwija się prawidłowo.

edit. Dojrzałam już na ostatnim zdjęciu GS 1,05cm - także zarodek ma jeszcze czas by się pokazać. Spokojnie czekaj do wizyty za tydzień.
Dziękuję. Uspokoiłas mnie troche
 
Twoja beta wcale ładnie nie rośnie. A zwalnia dopiero przy 6000 a nie przy 1000. Więc ja tutaj przygotowywałabym się też na negatywny scenariusz.
 
Cześć u mnie też nie widać zarodka, dzisiaj 6+3, pojawił się pęcherzyk żółtkowy więc mam nadzieję że zarodek też się pojawi. Data miesiączki 4.02 ale owulacje miałam dość późno (robiłam testy owulacyjne) i była 20.02
Trzymam kciuki za ciebie. Jedziemy na tym samym wózku
 
Na pocieszenie u mnie zarodek z serduszkiem w obydwu ciążach pojawił się dopiero w 8 tc i to skończonym 8tc. Mam nadzieję, że w Waszych przypadkach wszystko się dobrze ułoży 🙂
 
reklama
Do góry