reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Acard

Dziewczyny, czy po braniu Acardu 75 (na noc) budzilyscie się rano z bólem głowy? Do tego dochodzą u mnie zawroty głowy w ciągu dnia. Takie, że muszę usiąść, bo mam wrażenie, że zemdleję.
Ciśnienie mam bardzo niskie. Około 100/60 - 110/70. Ale od początku ciąży takie mam. I nigdy wcześniej zawrotów czy bólu głowy nie miałam.
Jestem w 17tc., a Acard biorę od 5 dni. Od 3 dni mam te zawroty głowy i zastanawiam się czy nie odstawić Acardu.
Tym bardziej, że u mnie wskazaniem do brania jest tylko wiek i pierwsza ciąża.
 
reklama
Dziewczyny, czy po braniu Acardu 75 (na noc) budzilyscie się rano z bólem głowy? Do tego dochodzą u mnie zawroty głowy w ciągu dnia. Takie, że muszę usiąść, bo mam wrażenie, że zemdleję.
Ciśnienie mam bardzo niskie. Około 100/60 - 110/70. Ale od początku ciąży takie mam. I nigdy wcześniej zawrotów czy bólu głowy nie miałam.
Jestem w 17tc., a Acard biorę od 5 dni. Od 3 dni mam te zawroty głowy i zastanawiam się czy nie odstawić Acardu.
Tym bardziej, że u mnie wskazaniem do brania jest tylko wiek i pierwsza ciąża.
Trochę po czasie... Ciśnienie mam podobne, acard od tygodnia. Zawroty głowy takie, jak opisujesz miałam już przed acardem, więc wiem, że związku nie ma :-) Głowa nie boli. Napisz, jak u Ciebie się rozwinęła sytuacja :-)
 
właśnie te zastrzyki brałam jak miałam nogę w gipsie, zpobiegło to zakrzepom
do 20tg ciąży brałam rówież acard
moja znajoma przy 2 ciążach własnie ze względu na okropne żylaki do 35tc brała acard i wszystko oki
przeszla 2 cesarki
Ja też mam przepisane acard ale mam 75mg i mam brać 2 wieczorem
 
Dziewczyny, czy po braniu Acardu 75 (na noc) budzilyscie się rano z bólem głowy? Do tego dochodzą u mnie zawroty głowy w ciągu dnia. Takie, że muszę usiąść, bo mam wrażenie, że zemdleję.
Ciśnienie mam bardzo niskie. Około 100/60 - 110/70. Ale od początku ciąży takie mam. I nigdy wcześniej zawrotów czy bólu głowy nie miałam.
Jestem w 17tc., a Acard biorę od 5 dni. Od 3 dni mam te zawroty głowy i zastanawiam się czy nie odstawić Acardu.
Tym bardziej, że u mnie wskazaniem do brania jest tylko wiek i pierwsza ciąża.

Cześć, czy przeszły Ci te zawroty? Odstawiłas acard? Bo też mam taki problem i praktycznie ten sam tydzień.
 
Acard również brałam wraz z heparyną. Jest bezpieczny, a wręcz bardzo potrzebny np. przy trombofilii, rozrzedza krew i daje przepustowość w żyłach. Aby przy porodzie nie dostać krwotoku,należy odstawić go w 35 tygodniu. Musisz tu zaufać lekarzowi i grzecznie go brać jeśli chcesz donosić ciążę. Ale czasami sam acard może nie wystarczyć, ja jak już wspomniałam biorę również heparynę. Moje poronienia spowodowane były trombofilią, czyli nadkrzepliwością, robił mi się zator w żyłach i maluszek nie dostawał mojej krwi. Robiłaś badania genetyczne ? Czy szczegółowe badania krwi u hematologa?
 
Acard również brałam wraz z heparyną. Jest bezpieczny, a wręcz bardzo potrzebny np. przy trombofilii, rozrzedza krew i daje przepustowość w żyłach. Aby przy porodzie nie dostać krwotoku,należy odstawić go w 35 tygodniu. Musisz tu zaufać lekarzowi i grzecznie go brać jeśli chcesz donosić ciążę. Ale czasami sam acard może nie wystarczyć, ja jak już wspomniałam biorę również heparynę. Moje poronienia spowodowane były trombofilią, czyli nadkrzepliwością, robił mi się zator w żyłach i maluszek nie dostawał mojej krwi. Robiłaś badania genetyczne ? Czy szczegółowe badania krwi u hematologa?

Jeżeli chodzi o mnie, to biorę go bo nie da się określić u mnie ryzyka preeklampsji - nie widać tętnic i nie da się pomierzyć. Pani doktor powiedziała że jak się boję to mogę do 20 tyg brać i wtedy robimy badania plgf i jeszcze jedno którego nazwy nie pamiętam. A ja jestem nerwus i się boję, wiedz możliwe że i tak od stresu jej dostanę :) Ale równie dobrze mogę zaryzykować i do 20 tyg go nie brać, tylko mierzyć ciśnienie codziennie...
 
Jeżeli chodzi o mnie, to biorę go bo nie da się określić u mnie ryzyka preeklampsji - nie widać tętnic i nie da się pomierzyć. Pani doktor powiedziała że jak się boję to mogę do 20 tyg brać i wtedy robimy badania plgf i jeszcze jedno którego nazwy nie pamiętam. A ja jestem nerwus i się boję, wiedz możliwe że i tak od stresu jej dostanę :) Ale równie dobrze mogę zaryzykować i do 20 tyg go nie brać, tylko mierzyć ciśnienie codziennie...
Acard dziala profilaktycznie, a mierzenie ciśnienia to jedynie kontrola sytuacji. Ja bralam Acard i kontrolowałam ciśnienie, bo Acard może sprawić, że preeklampsji nie będzie, a może sprawić, ze będzie pózniej bądź mniej nasilona. Czy jesteś w grupie ryzyka preeklampsji?
 
reklama
Do góry