reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ADOPCJA- pary starające się o adopcję wczoraj i dziś.

Dzień dobry,

Jestem tu zupełnie nowa. "Tu" to znaczy na wątku adopcyjnym..... Bo na forum śmigam już chyba z rok.

Zastanawiamy się z Małżem nad adopcją. W zasadzie szukamy informacji na temat ośrodków - może jakichś opinii...

Od dwóch lat bezskutecznie staramy się o własne dziecko. Przeszliśmy już wiele badań, stwierdzono słabą jakość nasienia (leki, witaminy - poprawa - ciąży wciąż brak) Teraz jesteśmy na etapie wykonywania moich badań... Drożność.... (hormony w normie, cykle regularne, potwierdzona owulacja)
Przeszliśmy jedną próbę IUI, w prywatnym gabinecie....teraz z kompletem badań będziemy wybierać się do Invicty w Gdańsku.
Wiemy, że nie stać nas na In vitro (nawet to z rządowym dofinansowaniem).... Chcemy spróbować kilku inseminacji w klinice....ale....
Nie muszę wspominać jak bardzo jesteśmy zrezygnowani, zmęczeni i przerażeni....

Jednocześnie chcielibyśmy rozpocząć przygotowania do adopcji. Ja mam 33 lata, mąż 40..... czas ucieka...
Chcielibyśmy dzieciaczka do 3 roku życia.... Wiemy, że procedury mówią, że między rodzicami a dzieckiem przysposobionym różnica wieku nie może przekraczać 40 lat :( - stąd nasz pośpiech....
Naczytałam się wielu fatalnych opinii na temat ludzi pracujących w ośrodkach adopcyjnych....na temat procedur....trochę się boję, że zostaniemy odrzuceni ze względu na wiek :(
Jesteśmy z woj. Kujawsko-Pomorskiego i nie ukrywam, że szukamy ośrodków w najbliższej okolicy.... do 100-120 km.

Możecie polecić jakieś ośrodki, lub sposób w jaki ich poszukiwać....informacje które znajdujemy w internecie są tak skąpe.....
 
reklama
no cisza jak makiem zasiał
no ale dobrze że czasem wpadamy się zameldować :-*

leemonca
witamy
tak od siebie napisze że kilka iui wyjdzie was tak samo kosztowo jak ivf z refundacją.a teraz jak wejdą jeszcze refundowane leki to w ogóle
a to nie jest tak że nie powinni ci robić iui bez drożności ?
 
Ostatnia edycja:
Hej kobitki:)
wpadam i na chwilke,u mnie taka pogoda ze siąść i płakac ,zimnica niesamowita i włączyłam sobie ogrzewanie,a kto powiedział ze latem nie mozna;-) zaraz mykam na nocke i tak dzien za dniem...

Witaj Leemonca:)
Jesli chodzi o adopcje to Kochana ja mam 34 mąz za dwa dni 40 i nikt w osrodku nie robi z tego problemu,czego i tobie zycze jakby co,a tez czekamy na małe dziecko,także głowa do góry.Trzymam &&& zeby sie wszystko ułozyło po Waszej mysli

Pozdrowionka Gangu
 
Hej Gangu:)
Cicho tu...
U mnie tragedia przeplatana z niepokojem.
wieku 30 lat odszedł męża brat:(
A jutro jedziemy do osrodka bo był TEN telefon:)
Ehh zycie

Pozdrawiam Was Wszystkie !
 
Katinka współczuję straty :-(
i cieszę się bardzo z wyczekiwanego telefonu. Napisz coś więcej po wizycie, a ja mocno trzymam kciuki, żeby wszystko było jutro tak jak sobie wymarzyłaś :-)

pozdrowienia dla reszty i miłego tygodnia
 
Katinka bardzo współczuje... my miesiąc temu pochowaliśmy dziadka męża. Mieszkał z nim bardzo długo (do czasu aż razem zamieszkaliśmy)
Z drugiej strony dobra wiadomość - całe nasze życie... oby tylko tych lepszych wieści było więcej
I mocno trzymam kciuki, by to było to Wasze długo wyczekiwane dziecko. Daj znać jak się układają sprawy

Ja jestem po pomyślnym zabiegu w szpitalu w Łodzi. Okazało się, że mam troszkę inaczej ułożoną macicę. Ale z badań u sławetnego profesora z Łodzi wyszło, że mój problem leży w immunologii. Może z innymi lekami lepiej pójdzie.. czas pokaże

Pozdrawiam ciepło w piękną letnią noc :happy2:
 
No cisza
Ja czasem zaglądam no ale jak tak mało kto tu zagląda to nie będę pisała sama do siebie ;-)
 
reklama
ooo Katinka jakies wiesci beda :-D
coz zycie... jednych zabiera innych daje.
A u nas ospa

Pozdrawiam dziewczyny i czekam na sprawozdania
 
Do góry