reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Cześć Dziewczyny!
dziś dzwoniłam odnośnie wyników z FISHA - powiedzieli mi że będę mieć zdrowa dziewczynkę!!! ;)))
Bardzo się cieszę, ale uwierzę tak naprawdę kiedy zobaczę to na papierze!
Kolejny dowód na to, że przy kiepskim ryzyku można mieć zdrowe dziecko.
Ściskam Was mocno i trzymam kciuki.
 
reklama
Dostałam dokładne wyniki Pappa. Jeśli chodzi o ZE i ZP - ryzyko małe. Ale ryzyko ZD - 1:157 :( Wzrosło z ryzyka podstawowego (1:238) po badaniach biochemicznych, bo co do usg lekarze (robiłam 2, u różnych specjalistów) nie mieli najmniejszych zastrzeżeń :(
Zdecydowaliśmy się na amnio, bo niepewność mnie wykończy psychicznie :(
Jutro mam dzwonic do IMIDZ w W-wie i tam się próbowac zapisac....


Cześc dziewczyny,
czy mogłybyście pomóc w odczytaniu wyniku Pappa?

Na wydruku mam bardzo mało informacji, nie ma obliczonego ryzyka (1:.....) tylko takie dane:

wolna podj. beta HCG 54,19 IU/l
białko Papp-a 1,48 IU/l

Badanie usg w 13,1 tc, a krew do pappa pobrana następnego dnia

CRL 60,8 mm - 12,3 hbd
BPD 19,8 mm - 13,0 hbd

NT - 1,2 mm; kosc nosowa obecna,
czynnosc serca miarowa, FHR 154/min.

Mój wiek 35,7. Pierwsze dziecko zdrowe, to moja druga ciąża. Wg lekarza wykonującego usg wszystko prawidłowe, test pappa zrobiłam, zeby sie uspokoic, a efekt odwrotny...Oczywiście idę na wizytę do lekarza prowadzącego, ale do tego czasu oszaleję. Czy te wyniki wskazują na jakies nieprawidlowosci?
 
Blupsyche - ładna historia i naprawdę napawajaca serce nadzieja, dziękujemy:) przy naprawdę słabych wynikach, podziwiam Twoja wiarę, ale to dowodzi ze wiara naprawdę czyni cuda.

Moni - gratuluje:) i zazdroszczę:) mam nadzieje ze i ja uslysze te słowa:) no, może być ewentualnie kariotyp męski;)
 
blupsyche --- jak wczoraj przeczytałam Twoją historię to się popłakałam ---dziękujemy dodałaś nam napewno otuchy i nadzieję zeby wierzyć ze będzie dobrze :) Moni -- również gratuluję Ci serdecznie ze będziesz mieć zdrową córeczkę :) Ja prawdopodobnie dzisiaj lub w najbliższych dniach będę znać wynik testu NIFTY ----- bardzo bardzo się denerwuje ale też mam nadzieję i wierzę ze będzie zdrowy dzidziuś nieważne czy chłopczyk czy dziewczynka ważne żeby był zdrowy .
 
Moni super wiadomość :0
Blupsyche - teoja historia jest bardzo optymistyczna, moje wyniki podobne do twoich, ogromne ryzyko ZE1:7. Na początku nadziei nie miałam w ogołe, po NT 8 myslałam, że to już przesądzone, nie ma szans... ale trzeba mysleć pozytywnie !

Wlasnie dostałam informację że amnio będę miała już w ten poniedziałek, wiec to pierwsza miła wiadomość od czasu USG...

co do wyników krwi PAPPA, trudno interpretowac je samodzielnie, na pewno jednostak MoM jest bardziej czytelna.
Róznież biorę FISHa, wynikpowinnam mieć przez wigilią.
 
witajcie dziewczyny ! ja nadal nie znam wyników jeszcze nikt nie zadzwonił ------ oszaleję chyba przez tą niepewność ----- i najgorsze jest to czekanie , i dzwięk telefonu który jak dzwoni to elektryzuje całe ciało czy to moze ktos z kliniki :(
 
Dziewczyny, czy dobra dusza, która robiła amnio w IMID na Kasprzaka w W-wie mogłaby opisać pokrótce jak cała procedura wygląda?
- wiem, ze mam tam byc o 8.00 - gdzie jest rejestracja? w którym budynku
- ile mw czasu zajmuje wszystko (rejestracja, wizyta, zabieg)
- po zabiegu chyba się leży jakiś czas (3 godziny)?
- zdaje się, ze po kilku dniach jest kontrolne usg - czy znowu w IMID czy nie?
- czy przez pierwsze kilka dni leżałyście "plackiem" czy tylko po prostu się nie forsowałyście?

Termin mam na 23 grudnia, więc czekają mnie prawdopodobnie całe święta w pozycji horyzontalnej...W dodatku nie jestem z W-wy, czeka mnie jazda samochodem (ok. 3 godz.)
Trzymajcie kciuki :D
 
reklama
Do góry