reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Aparatka - ulga nie do opisania, wreszcie mogę normalnie cieszyć sie ciaza:) dzwon, napewno czekają już na Ciebie dobre wieści:)

Julia - zapisuj sie na amnio, PAPPA i tak nie rozwiąże wątpliwości. Możesz iść tez powtórzyć usg u innego lekarza, ja nie miałam problemu z NT ale z tego co naczytalam sie na forach, to często przy innym pomiarze, na dokladniejszym sprzęcie bądź przy innym ułożenia malucha, te wyniki są zupełnie inne. Może warto je skonsultować.
 
reklama
Megi bardzo sie ciesze ze.u Was pieknie sie zakonczyla ta historia teraz.ladnie ciesz sie ciaza:-)
Dziekuje za rady,wstepnie mam wizyte na srode.u lekarza ale zastanawiam sie czy dobry wybor niewiem jaki to lekarz:-\

Aaparatka twoja historia jest niesamowita i dodaje mi SIL!!!!!!! Koniecznie daj znac o reszcie wynikow ale napewno beda OK!!!

Wrzosowisko jesli przekrecilam nick to sorki pisze z tel. Trzymam kciuki za wyniki

Jazz niestety w tym temacie jestem zielona niepotrafie cipomoc...a rozmawialas z lekarzem prowadzacym?
 
Witam

Ja dzis w lepszym humorze! Bylam u innego lekarza,na jego oko jest w porzadku:-) na poczatku NT 3mm potem 2,5mm innym razem 3,4mm nosek chwilami widzielismy...lekarz mowi ze to duzo zalezy jak dziecko sie ulozy!

Mowil mi tez o badaniu nifta z krwi matki koszt 2500zl,slyszalyscie cos na ten.temat?
 
Julia, to super wieści :) 3 mm to nie jest tak źle ! Słyszałam o teście NIFTY, on jest bezinwazyjny a daje prawie takie same wyniki jak amniopunkcja. Jednak jest drogi. Mysle że to badanie jest super, jesli masz bardzo małe ryzyko a jedynie dla pewnosci chcesz zrobić badanie. Wtedy gdy ryzyko poronienia przy amnio jest większe niż ryzyko wynikające z USG i pappa.

U mnie przy ryzyku 1:7 amnipunkcja była jak najbardziej wskazana tymbardziej ze FISHa miałam po 7 dniach, a na NIFTY troche się czeka.

Julia a test podwójny z krwi już miałas czy on własnie jest 13.01? powinno się go robic mniej wiecej w tym samym dniu co usg genetyczne.

Ja na wyniki amnio czekam juz 3 tygodnie (dzisiaj mija), a jak dzwonilam to powiedzieli ze najwczesniej w piątek będą.
 
a apartka tak bede miec raczej w ten sam dzien,bede jutro dzownic i sie pytac dokladnie co i jak... a powiedz mi genetyczne jak mialas? dopochwowo czy przezbrzusznie?
Wiesz co ten lekraz dzis robil mi przezbrzusznie, i stwiedzil ze badanie takie juz powinno byc przezbrzusznie ( a moj prowadzacy robi dopochwowo) stwierdzil ze wynik przez to byl taki a ile w tym prawdy slyszeliscie cos o tym?
A mi kumpela mlyn w glowie zrobila bo stwierdzila ze dopochwowo sa niby dokladniesze;/ pomiary

Dobrze ze znasz wstepne wyniki przynajmniej sie tak mocno nie stresujesz! Dasz rade wyczekac napewno jest wszsytko ok!!!!! Trzymam kciuki!!!:)

No ne nifty sporo kosztuja niby robki ida do Azji...i czeka sie ok. 2 tygodni
 
Julia - to super ze poszłas na konsultacje do drugiego lekarza, może te cały nerwy są zupełnie niepotrzebne. Nifty jest napewno lepsze niz PAPPA, bo bazuje nie na krwi matki a wyniki są zdecydowanie bardziej bliższe rzeczywistości niz przy PAPPA. Ale drogie to fakt, tylko stres jaki może zafundować PAPPA jest wart żeby dopłacić i zrobic lepsze badanie - to moja opinia. A 100% i tak da Ci tylko amnio... Musisz to rozważyć sama. Ja amnio strasznie sie bałam, ryzyko jest małe, ale jest i musisz o tym pamiętać.
Ja właśnie nie wiem jak jest z tym usg genetycznym i pobraniem krwi. Mi lekarze dwa razy mówili ze nie musi to być w tym samym terminie, ze to bez znaczenia. Ale nie wiem już czy to prawda... Ja miałam prawie 2 tyg różnicy bo moja pierwsza probka krwi zginęła w laboratorium... Może to tez wpłynęło na taki a nie inny wynik.

Usg genetyczne powinno odbyć sie przez powłoki, u mnie lekarz dodatkowo tez zajrzał do środka ale to tylko żeby cos tam dokładnie sprawdzić, ale wszystkie pomiary przez brzuch.
 
U mnie też robił tak i tak, najpierw przez brzuch jak zobaczył takie NT, musiał się upewnić dopochwowo- faktycznie było widać w lepszej pozycji dziecko i faktycznie mówił że dokładniejsze jest dopochwowe.
 
ehhh no widzicie i zaczynam juz myslec czy pomiary sa prawidlowe;/;/;/;/

A co niftow czytalam ze one tez wyliczaja prawdopodobienstwo, podobnie jak test Pappa ..czyli jak wyjdzie wysokie ryzyko to i tak trzeba by zrobic amino....wiec wydaje mi sie ze troszke szkoda kasy wydac bo okazac sie moze ze potrzebna jest amino..
 
reklama
Do góry