reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Już jestem po amniopunkcji, miałam ją 23 grudnia w IMID w W-wie, robił dr Pietrasik. Trochę się bałam, ale dzięki wam dziewczyny było mi łatwiej. Zabieg bezbolesny, tzn lekkie ukłucie, boli mniej niż pobieranie krwi z żyły :) W IMID niestety nie robią FISH, więc muszę czekac na wyniki do ok. 10 stycznia. Trzymajcie kciuki, żeby było dobrze ;)
 
witam wszystkich,

starałam sie prześledzic temat od początku i prawie mi sie to udało :)

wczoraj byłam na amino ... badanie zdecydowalam sie zrobic po otrzymaniu testów pappa które w moim przypadku były słabe 1:65 tris 21 i bardzo male stężenie białka.
Na wyniki niestety poczekam, ale przy badaniu pojawił sie inny problem, którego na poprzednim usg nie było ( albo tez lekarz nie zobaczył)
Jestem w 17 tc - i niestety wczoraj dowiedziałam sie ze łożysko jest nieprawidłowe ( zbyt grube - niejednolite czy jakos tak .. )
Lekarz ( b dobry genetyk) twierdzi ze najpewniej własnie wyniki pappa są złe nie z powodu wad genetycznych ale własnie z winy łozyska,
dzis byłam na konsultacji i kolejnym usg .. dzidzius rośnie ciut za wolno .... dostałam clexane i mam czekac i monitorowac ...

czy któras z Was moze zna bliżej temat ??
ze stresu o wyniki amino przeszłam płynnie na stres czy łozysko da rade i czy w ogole bedzie mowa o donoszeniu ciązy :( :( :(


gann3e3kkui2x68z.png
[/url]
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny - ja już wiem, ze u mnie wszystko w porządku:) poplakalam sie ze szczęścia jak to usłyszałam. Wszystkim Wam życzę żebyście tez usłyszały taka wiadomość:) i dziękuje Wam za wsparcie, w grupie było łatwiej czekać.

Jazz79 - nie pomogę, bo nie znam takiego przypadku, ale jak przeczytałam wątek, to sama widzisz, ze większość historii kończy sie szczęśliwie. Tobie tego rownież życzę.
 
Witam!

2.01 na usg prenatalnym dowiedzialam sie ze NT wynosi 4mm moj swiat sie zalamal:( mam 29 lat to moja trzecia ciaza, ale mam tylko coreczke 3,5 letnia... mialam jakies zle przeczucia...
Niestety lekarz nic niemowi o kosci nosowej dostalam numer na Polna i umowilam sie na test PAPPA dopiero na 13.01( boje sie ze to juz pozno bedzie...) przed bede miec usg genetyczne.
zdaje sobie sprawe po przeczytaniu tysiacy stron z roznych for, Pappa ze pewnie wyjdzie nieciekawe...

Wczoraj jakos jeszcze mialam nadzieje, ale jakos ja trace, jestem przygaszona, nerwowa..napewno zdecyduje sie na amino i raczej zakupie ten FISH bo niedalabym rady czekac tyle tygodni.

Dajdzie mi nadzieje! :(:(:(:(

Maz mowi ze bedzie wszystko w porzadku, ja juz nawet niemysle co bedzie dalej...
 
julia0903 ja też jestem z Poznania, też miałam PAPPa na Polnej, ale następnego dnia po usg , po prostu pojechałam z tą kartką od lekarza i pobrali mi krew. dostałaś taką kartkę z informacjami z usg i wywiadem, jeżeli tak to taki test można też zrobić w laboratorium Synevo(jest ich kilka w Poznaniu), od ręki. Dlaczego tak długo musisz czekać? A lekarza masz z Polnej? Pozdrawiam Cię mocno, nie denerwuj się tak, nic nie zmienisz.
 
my2013 a moze opowiesz mi swoja historie?
Wiesz co tak lekarz jest z Polnej... niewiem co mam robic, niestety adnotacji zadnej nie dostalam,...tylko zdjecie z USG i skierownie na Polna wiec pewnie to niewazne jest;/
Wlasnie wstepnie umowilam sie do lekarza w srode,ale musze zapytac sie o szczegolowe badanie nawet genetyczne by zrobil...zaplaca ale bede wiecej wiedziec bo to bedzie 13t i 3dz

Na zdjeciu niewidac dobrze kosci nosowej ale niewiem czy czasem dzidzia nie byla zle ulozona... a jeszcze we wtorek bede dzwonic na Polna i pytac sie czy tak pozno moze byc itd...ja myslala ze robia to w jednym dniu...mieszkam 40km od Poznania.
A powiedz umawialam sie z P. Agnieszka ona gentykiem jest? i gdzie to sie znajduje?
 
julia ja nie wiem dlaczego moja lekarka kazała mi zrobić test, bo usg było ok. Tak więc ja nie dostałam czegoś w rodzaju skierowania, po prostu mi powiedziała, że z tą kartką mam pojechać zaraz na drugi dzień rano i oddać krew. Wiem że między usg a pobraniem nie może być dużej przerwy. Pojechałam do laboratorium o 7 rano, wejście jest od ul. Jackowskiego, jest dobrze oznakowane, zaraz obok Izby przyjęć. Lekarka tłumaczyła mi że wyniki z usg i ankiety(wiek, palenie, obciążenia w rodzinie, status społeczny, wiek ojca, moje choroby), a także wyniki białka Pappa wrzucane są do komputera i to on wylicza ryzyko. Ja mam 31 lat i poronienie za sobą. Na wyniki czekałam 1,5 tygodnia, niepotrzebnie wtedy naczytałam się głupot i tylko się stresowałam. Pamiętaj też o tym , żeby jak odbierzesz wyniki zadzwonić do lekarza, a nie rozpatrywać je samemu, bo różne laboratoria różnie to ryzyko oznaczają i w internecie nie ma co szukać interpretacji. Nie wiem jakiego masz lekarza, czy mu ufasz? ja dla pewności zrobiłam dodatkowe badanie w 14 tygodniu i potem połówkowe w Neomedice na ulicu Świetlanej w Poznaniu, mają świetny sprzęt i jest tam specjalistka od wykrywania wad płodu(bardzo miła), koszt usg koło 200 złotych razem z wizytą. Wejdż sobie na stronkę i zobacz.
Nie wiem co mam Tobie kochana napisać, śledzę ten watek od czasu tego cholernego PaPPa i wiem że dużo gorsze historie dobrze się kończą, ale wiem też że to Cie nie pociesza. Gdybym mogła Tobie jakoś pomóc to pisz proszę. Postaraj się jakoś to przyspieszyć może, żebyś się tak nie denerwowała i odezwij się!
Ściskam mocno.
 
reklama
megi, super wiadomość !!!!

Julia, na wyniki pappa czekac sie tez około tygodnia, a skor chcesz amnio niezaleznie od wyników to najlepiej już ustalic termin amnio, tak żebys mogła zrobić już na początku 15 tc. Niestety przy podwyższonym NT, pappa przewaznie tez nie wychodzi super.
Ja jutro dzwonie do laboratorium, powinny być już moje wyniki amnio,

my2013 , a czy w Neomedica robią też szczegółowe echo serca płodu?
Na usg połówkowe idę do Lux medu w piątek, ale chciałabym też dokłądnie zbadac serduszko, bo niby nie ma wad genetycznych, ale NT było bardzo wysokie (8,5 mm)
 
Do góry