reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Witajcie,proszę o interpretację moich badań. Wczoraj naczytałam się na forum i juz mam mętlik w głowie...do lek.mam dopiero pod koniec tygodnia [emoji19]. Co do kości nosowej doktor mówił ze napisze ze jest "wątpliwa" ale wg.niego kształtuje się.Teraz nie wiem czy rzeczywiście nie powinna być juz widoczna w 12 tyg.
wg Usg był to 12 tydzieńC

6f1b3698382a95bc0e417dd995dfa897.jpg


105c51c23dc006da4d4154902c170f7b.jpg




Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
 
Ta kość nosowa daje mi do myślenia. Kiedy powinna być juz ukształtowana i widoczna ?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
 
Moli moli ryzyko ogolnie masz niskie;)
No kosc juz powinna byc w 12 tc, to moze przejdz sie jeszcze do inn3go lekarza na podgladanie, za pare dni, i wtedy miejmy nadzieje ze uspokoi cie
 
Moli moli kość nosowa powinna być widoczna w 12 tc, ale nie musi. U mnie nie była. Gin powinien powtórzyć usg w 13tc, gdyż przez ten czas może się wykształtować. Czasem tak się zdarza. Prócz tego istnieje ileś tam procent społeczeństwa gdzie kość nosowa nie jest widoczna do samego końca. Wtedy nazywają to: taka uroda ;-) Co oczywiście nie oznacza, że nosa nie ma, bo nos jest i wygląda normalnie. Ja też się bardzo stresowałam i strasznie to przeżywałam. Poza tym przeważnie przy braku kości nosowej pojawia się jeszcze jakiś dodatkowy marker.
Moim zdaniem 12+0 dni to za wcześnie na usg genetyczne. Jeśli ciąża jest młodsza o kilka dni to wynik wyjdzie nie do końca prawidłowy.
 
Do tej pory się nie przyjmowałam aż do momentu przyjścia wyników. Lek.mnie zapewniał ze wszystko wporzadku i uwierzyłam.Nie pomyślałam nawet żeby pójść jeszcze do kogoś innego. Teraz jestem w 15tc i raczej już chyba nie da rady sprawdzić :-/

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry