reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja

To może i ja się dołączę z pytaniem. Ginekolog przepisał mi tabletki vixpo ale z zaznaczeniem, że tylko na 4 miesiące i to na wyraźną moją prośbę ponieważ mam migreny z aurami, które są przeciwwskazaniem do zażywania takiej antykoncepcji. Do tego dochodzi wiek.
Czy któraś z was stosowała je i nie było skutków ubocznych (mogą prowadzić do zatorów czy udarów). ?
ojejku ja też mam migreny z aurami współczuję Pani bardzo ☹️☹️ ja byłam dziś u ginekologa i mimo że mówiłam że brałam limetic cerazette i teraz ovulan to znowu mi przepisał limetic ehhh
 
reklama
To może i ja się dołączę z pytaniem. Ginekolog przepisał mi tabletki vixpo ale z zaznaczeniem, że tylko na 4 miesiące i to na wyraźną moją prośbę ponieważ mam migreny z aurami, które są przeciwwskazaniem do zażywania takiej antykoncepcji. Do tego dochodzi wiek.
Czy któraś z was stosowała je i nie było skutków ubocznych (mogą prowadzić do zatorów czy udarów). ?
Jak każde tabletki antykoncepcyjne - zwiększają prawdopodobieństwo zakrzepów.
Ja przy vixpo nie mam żadnych skutków ubocznych - poza "prawie" zanikiem @. Ale to akurat mi nie przeszkadza. Co miesiąc mam góra 2 dni plamień - wkładki wystarczają.
 
Jak każde tabletki antykoncepcyjne - zwiększają prawdopodobieństwo zakrzepów.
Ja przy vixpo nie mam żadnych skutków ubocznych - poza "prawie" zanikiem @. Ale to akurat mi nie przeszkadza. Co miesiąc mam góra 2 dni plamień - wkładki wystarczają.
ale Pani dobrze hah , ja jestem ciekawa jak będzie po tym limetic bo jak brałam dwa lata temu to tragedia...
 
Jak każde tabletki antykoncepcyjne - zwiększają prawdopodobieństwo zakrzepów.
Ja przy vixpo nie mam żadnych skutków ubocznych - poza "prawie" zanikiem @. Ale to akurat mi nie przeszkadza. Co miesiąc mam góra 2 dni plamień - wkładki wystarczają.
Ginekolog przepisał mi je tylko dlatego, że przed ciążą kilka lat temu brałam yasminelle przez ok. 2.5 roku. I nie miałam po tym absolutnie żadnych skutków ubocznych. Migrena, jeśli się pojawiała, to tylko i wyłącznie jako ból głowy i bardzo szybko przechodziła (przed tabletkami trwały nawet 3 doby). Teraz na moją prośbę znalazł zamiennik ale polecany raczej paniom po porodzie. Czytałam opinie i większość jest zadowolona.
 
Ginekolog przepisał mi je tylko dlatego, że przed ciążą kilka lat temu brałam yasminelle przez ok. 2.5 roku. I nie miałam po tym absolutnie żadnych skutków ubocznych. Migrena, jeśli się pojawiała, to tylko i wyłącznie jako ból głowy i bardzo szybko przechodziła (przed tabletkami trwały nawet 3 doby). Teraz na moją prośbę znalazł zamiennik ale polecany raczej paniom po porodzie. Czytałam opinie i większość jest zadowolona.
a karmi pani piersią ?
 
Hmm, ale są tabletki, przy ktorych nie ma krwawien, np. Slinda 🤷‍♀️ i można brać przy kakarmieniu.
Ja biorę slinde od października i potwierdzam. Czasem wystąpi plamienie w ostatnim dniu placebo, ale jest niewielkie, bezbolesne i kończy się tego samego dnia wieczorem. Poza tym zero skutków ubocznych.
 
Ja biorę slinde od października i potwierdzam. Czasem wystąpi plamienie w ostatnim dniu placebo, ale jest niewielkie, bezbolesne i kończy się tego samego dnia wieczorem. Poza tym zero skutków ubocznych.
ja właśnie nie rozumiem czemu dostałam znowu te tabletki mimo, że jasno podkreślałam że brałam je jako pierwsze i się źle czułam
 
Nie rozumiem też jakim cudem jedne działają tak a inne inaczej skoro wszystkie tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe mają takie same składy
 
reklama
Do góry