reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

reklama
Witam ,
U mojego dziecka stwierdzono AZS , jest na nutramigenie wczesniej byl na bebilon pepti do tego latopik krem oilan i robiony z wit.A kapiel w oilan i rece mi opadaja zadnej poprawy mleko juz rece mi opadaja nie iweim jak mu pomoc czytam non stop w necie o azs i tylko glupieje . Pediatra powiedzial ze azs i skaza bialkowa to to samo a czytam i nie bardzo wydaje mi sie ze to to samo juz mam pelna glowe:( Bylismy u alergologa powiedzial nam ze za rok bede wiedziala wiecej niz lekarz i zalecil masc cynkowa jak nie pomoze to oilatum i jak nie pomoze to wizyta i sterydy.
Niunio nasz skonczyl 3 miesiace lekarz mowi ze testy alergiczne dopiera daja pewnosc robione w wieku 4-5 lat bo przy tescie np.nie jest uczulone a przy tescie sornym okazuje sie ze jest,
dlatego mam pytanie do mam tak malych maluszkow czy robilyscie jakies testy skorne , igG skad wiecie na co wasze malenstwo jest uczulone ? Czy to mozliwe ze krostki nie znikaja po kolejnej zmianie mleka??niunio tak sie drapie ze xzasami krew mu leci :( pomocy
Pewna rechabilitantka polecila mi zbadanie wody i zbadanie poziomu wapnia wit.d3 (synowi bardzo bardzo szybko zarasta ciemie teraz to chyba juz zroslo ostatnio mial 0,5-0,5.
I na dodatek pojawila sie ciemieniucha
czy mozecie polecic lekarza warszwa okolice
Ratunku!!
A moze polecicie jakiegos dobrego alergologa ja bylam w centryum Damian
 

Załączniki

  • DSC05349.jpg
    DSC05349.jpg
    27,3 KB · Wyświetleń: 110
  • 26072011534.jpg
    26072011534.jpg
    13,4 KB · Wyświetleń: 194
Ostatnia edycja:
co do lekarza z warszawy niepolece bo nie znam :-( możesz wykonac badania z krwi, ja robiłam starszemu synkowi. Mojemu starszemu szkodziły wszelakie kremy z witaminami a szczególnie A i E więc musze czytać składy. co do testów skórnych dobry alergolog,powtarzam dobry zrobi ci wczesniej ale i tak musicie poczekać, ja robiłam jak synek miał 18miesięcy. Może spróbuj kąpiele w Lipikarze i smarowanie Lipikar Baume AP zmniejsza świąd no ale dość drogie niestety :-( Nie wiem czy doustnie podajesz np Zyrtec? I może wykąp Go w parafinie? tylko nie weim czy taki maluszek moze musiałabyś sprawdzić a jak nie to w oliwie z oliwek lub krochmalu z kartoflanki (czasami działa cuda:tak:)
 
kapie w parafinie , a gdzie ten krochmal kupic i co to ta kartoflanka , iunio ma 3 miesiace wiec nie wiem czy zyrtec mozna zapytam sie lekarza
 
Nigdzie niekupic - ugotowac samemu :tak:
Krochmal do kąpieli

Krochmal przygotowujemy rozpuszczając 1 łyżkę stołową mąki ziemniaczanej w pół szklanki zimnej wody. Wlewamy ten rozrobiony proszek do 2-3 litrów wrzącej wody i mieszając gotujemy, aż zgęstnieje i upodobni się do kisielu. Ten roztwór dodajemy do wanienki z wodą w takiej ilości, aby miała ona lekki poślizg. Kąpiemy dziecko i niczym później nie spłukujemy. Krochmal zrobiony ze zwykłej mąki ziemniaczanej, w dalszym ciągu przydaje nam się jako dodatek do kąpieli, kiedy skóra dziecka jest sucha lub podrażniona. Bardzo dobrze łagodzi tego typu zmiany, dzięki czemu możemy uniknąć stosowania bardziej agresywnych i mniej korzystnych dla maleństwa preparatów. Powtarzamy ten zabieg przez kilka dni, aż osiągniemy oczekiwany rezultat.


Poczytałam że na Zyrtec jest jeszcze zamały :-(
 
A Zyrtec w saszetkach? Mój chrześniak brał go chyba jeszcze zanim skończył roczek.
A co do lekarzy. Jesteśmy pod opieką pulmonologa/alergologa (pediatra) ze szpitala MSWiA. Bardzo dobry fachowiec. Namiary mogę podać na maila. Moja mała miała atopię. Teraz bujamy się z astmą i azs (wyłazimy nam zimą). Testy z krwi robią od ręki, tylko trzeba przyjechać z rana, bo pobierają krew w godzinach porannych.
 
kasiamisia i przede wszystkim najpierw spróbujcie leków niesterydowych! Elidel, Protopic (niestety drogi). Maluszek ma takie zmiany na całym ciele czy też tylko na buźce? Jak my byliśmy w szpitalu na testach to na jednej sali byliśmy z dwójką maluchów poniżej roku! Więc próbuj zawalczyć o diagnostykę!
 
na buzi ma bardzo duze na ciele same krostki male, zmienilismy puieluche na flanelke uzylismy 2 razy strydu i przez tydzien byla cisza teraz na nowo wraca o rany, jesczcze pomyslalam ze moze uczulony jest na metalowe zapiecia koszulek itp.
minka_12- czyli co najlepszy bedzie szpital i diagnostyka?
 
Ja nie jestem zwolenniczką szpitala. Trzeba znaleźć dobrego alergologa i jak trzeba podać sterydy. Po co dziecko ma się męczyć. Szpital wcale nie oznacza diagnostyki... u tak małego dziecka trudno jest wskazać co jest przyczyną alergii. Można zrobić testy z krwi ale one do końca nie wskażą też prawdy. A co da szpital..nerwy dla mamy, niepotrzebne choroby i stres dla maluszka. Moja Ala miała atopówkę od urodzenia. Były to sączące rany. Sterydów używaliśmy z pół roku a nawet więcej. Pomagało i powolutku się wyciszało. Przyszedł moment, że przestaliśmy ich używać a mała odżyła. Byliśmy w szpitalu i guzik nam pomógł. Powiedzieli tyle samo co i ja już wiedziałam. Bardzo współczuje los rodziców atopików jest ciężki. Musimy niestety pobiegać po lekarzach i cały czas szukać. Życzę powodzenia. W tej chwili mała ma podejrzenie astmy. W takich przypadkach trzeba szybko działać bo skutki uboczne nie leczonej alergii są koszmarne. U nas diagnoza została postawiona za późno...
 
reklama
emolium dociala spowodowal krosteczki , na badaniu krwi pielegniarka polecila lipobasa kupilam posmarowalam i odrazu wysypka twarz cala, cialo cale rany, wiec rano do apteki po Avene kiedys mi pomoglo i mam nadzieje ze malemu pomoze . tydzien bylo dobrze po laticort i zowu sie zaczyna.
Czy ktoras z was byla morze u lekarz Leszka Kalbarczyka z medycyny dzieciecej wawa rembertow ?? Jest alergologiem-dermatologiem mam zamiar sie wybrac moze pomoze nam
 
Do góry