reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo senny noworodek

Jaania

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Listopad 2021
Postów
36
Cześć dziewczyny, nie wiem czy sama nie szukam sobie problemów ale 9 dni temu urodziłam przez CC córeczkę.
Jest późnym wcześniakiem z 36+6 tyg.
Martwi mnie jej nadmierna senność. Na początku musiałam ją budzic nawet na jedzenie, teraz się wierci i po jakimś czasie zaczyna płakać na jedzenie (ale jest to co 4,5 godz,a nie co 3)... Na początku jedzenie trzeba było jej wciskać, teraz raczej już sama ssie. Martwi mnie, że nie wybudza jej hałas z otoczenia (wiem że słyszy, bo jak jej klasne koło ucha to potrafi drygnac). Nie reaguje na hałas efektem moro, tylko na nagły ruch rozkłada rączki. Inne odruchy np chwytania ma bardzo delikatne. Wydaje mi się, że jej ciało jest bardzo wiotkie. W szpitalu nie zwracali na to uwagi...
USG przezciemiaczkowe miała robione i wyszło ok..
Miał ktoś może podobnie i wszystko skończyło się dobrze? To moje drugie dziecko i widzę różnicę w zachowaniu...
 
reklama
A nie ma żółtaczki? U mnie córka taka senna była właśnie przez nieco podniesiony poziom bilirubiny.
 
Mój syn też tak miał właśnie przez podwyższony poziom bilirubiny. Na szczęście nie musieliśmy leżeć na naświetlaniach ale musiałam go co dwie godziny (z zegarkiem w ręku ) budzić i dawać jeść. Jak nie chciał ciągnąć to merdalam mu w buzi smoczkiem i ssał i to trwało kilka dni. Potem już sam się budził na jedzonko. Spróbuj tak zrobić 🙂
 
Mój syn też tak miał właśnie przez podwyższony poziom bilirubiny. Na szczęście nie musieliśmy leżeć na naświetlaniach ale musiałam go co dwie godziny (z zegarkiem w ręku ) budzić i dawać jeść. Jak nie chciał ciągnąć to merdalam mu w buzi smoczkiem i ssał i to trwało kilka dni. Potem już sam się budził na jedzonko. Spróbuj tak zrobić 🙂
wciskam jej jedzenie jak tylko mogę, jutro mam położna więc będę wiedziała czy przybiera...
 
Jak dla mnie z Twoja córka jest wszystko w porządku. Moje dziecko też spało do jakiegoś czasu cały czas. Budził się co 4-5h. Jeśli przybiera na wadze i nic niepokojącego nie widzi położna środowiskowa to ja bym przestała szukać problemu.
Druga sprawa - udaj się na wizytę patronowa do lekarza za jakiś czas, możesz nawet na dniach. I powiedz co Cię niepokoi.
 
reklama
Do góry