reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo senny noworodek

reklama
Pamiętaj, że to jest wcześniak mimo wszystko i musi sobie odrobić te 3 tygodnie, daj Mu czas. Mam 9 miesięcznego wcześniaka z 36+6 i niestety widać te 3 tygodnie w porównaniu do starszego, który był donoszony, więc nie ma co porównywać. Obserwuj i na pewno dojdzie do siebie i będzie ładniej jeść i chwytać 🙂
 
Pamiętaj, że to jest wcześniak mimo wszystko i musi sobie odrobić te 3 tygodnie, daj Mu czas. Mam 9 miesięcznego wcześniaka z 36+6 i niestety widać te 3 tygodnie w porównaniu do starszego, który był donoszony, więc nie ma co porównywać. Obserwuj i na pewno dojdzie do siebie i będzie ładniej jeść i chwytać 🙂
Dzięki za pocieszenie, jestem spanikowana po naczytaniu się o braku odruchów niemowlęcych, ale wierzę, że będzie dobrze.
Młoda właśnie jest po kąpieli, którą... przespała...
 
Cześć dziewczyny, nie wiem czy sama nie szukam sobie problemów ale 9 dni temu urodziłam przez CC córeczkę.
Jest późnym wcześniakiem z 36+6 tyg.
Martwi mnie jej nadmierna senność. Na początku musiałam ją budzic nawet na jedzenie, teraz się wierci i po jakimś czasie zaczyna płakać na jedzenie (ale jest to co 4,5 godz,a nie co 3)... Na początku jedzenie trzeba było jej wciskać, teraz raczej już sama ssie. Martwi mnie, że nie wybudza jej hałas z otoczenia (wiem że słyszy, bo jak jej klasne koło ucha to potrafi drygnac). Nie reaguje na hałas efektem moro, tylko na nagły ruch rozkłada rączki. Inne odruchy np chwytania ma bardzo delikatne. Wydaje mi się, że jej ciało jest bardzo wiotkie. W szpitalu nie zwracali na to uwagi...
USG przezciemiaczkowe miała robione i wyszło ok..
Miał ktoś może podobnie i wszystko skończyło się dobrze? To moje drugie dziecko i widzę różnicę w zachowaniu...
Tak moja najmlodsza z 4 dzieci córka. Potrafiła spać i nie jeść po 6 godzin ciągiem w dzień a w nocy nawet dłużej. Zdrowa cały czas i nic jej nie było. Wykluczyliśmy inne możliwości w badaniach .
 
Moj młody też leżał pod lampami, wypisali nas z zaleceniem kontroli poziomu bilirubiny co 2 dni. I po 4 dniach wrócił do szpitala bo niestety rosła. Nie dostaliście zalecenia kontroli?
 
Dzięki za pocieszenie, jestem spanikowana po naczytaniu się o braku odruchów niemowlęcych, ale wierzę, że będzie dobrze.
Młoda właśnie jest po kąpieli, którą... przespała...
Jeżeli martwi Cię brak odruchów noworodkowych, to umawiaj się na jak najszybszą wizytę u fizjoterapeuty zajmującego się właśnie badaniem odruchów u tak małych dzieci. Nie trzeba czekać do skończenia przez dziecko kilku tygodni.

Zapewne nic jej nie jest, a sama może nie potrafisz poprawnie zbadać odruchów (to nie jest Twoja rola), więc warto udać się do specjalisty. Odruchy badają vojtowcy podczas badania neurorozwojowego.

Pocztaj tez o karmieniu w pozycji biologicznej, bo ona aktywuje odruchu noworodkowe :) można karmić w niej piersią i z butelki. No i wybudzaj co te 2-3 godziny na jedzenie.
 
Moja córka przespała pierwsze szczepienie. Serio, obudziła się na chwilę w poczekalni, a w gabinecie spała w najlepsze. W ogóle mam wrażenie, że pierwszy miesiąc to ona przespała. Może trochę dłużej. Karmiłam ją piersią co 4-5 godzin, bo nie budziłam. Mimo to przybierała dobrze, zdrowa. Teraz ma ponad 1,5 roku. Już tyle nie śpi. Dzisiaj wstała o 4:30...
 
Cześć dziewczyny, nie wiem czy sama nie szukam sobie problemów ale 9 dni temu urodziłam przez CC córeczkę.
Jest późnym wcześniakiem z 36+6 tyg.
Martwi mnie jej nadmierna senność. Na początku musiałam ją budzic nawet na jedzenie, teraz się wierci i po jakimś czasie zaczyna płakać na jedzenie (ale jest to co 4,5 godz,a nie co 3)... Na początku jedzenie trzeba było jej wciskać, teraz raczej już sama ssie. Martwi mnie, że nie wybudza jej hałas z otoczenia (wiem że słyszy, bo jak jej klasne koło ucha to potrafi drygnac). Nie reaguje na hałas efektem moro, tylko na nagły ruch rozkłada rączki. Inne odruchy np chwytania ma bardzo delikatne. Wydaje mi się, że jej ciało jest bardzo wiotkie. W szpitalu nie zwracali na to uwagi...
USG przezciemiaczkowe miała robione i wyszło ok..
Miał ktoś może podobnie i wszystko skończyło się dobrze? To moje drugie dziecko i widzę różnicę w zachowaniu...
Ja się nie znam aż tak, ale miałam tak z synkiem.. ja się cieszyłam, że on taki spokojny zjadł i spał, a przyszła położna i mówi, że to od żółtaczki. Podawaj jej jedzenie co 2 h i wystawiaj dużo do słońca. No i wiesz jak to z noworodkami hałas im przeszkadza dużo później.
A jak przybiera?
 
reklama
Ja się nie znam aż tak, ale miałam tak z synkiem.. ja się cieszyłam, że on taki spokojny zjadł i spał, a przyszła położna i mówi, że to od żółtaczki. Podawaj jej jedzenie co 2 h i wystawiaj dużo do słońca. No i wiesz jak to z noworodkami hałas im przeszkadza dużo później.
A jak przybiera?
dziś była polozna, przybiera odpowiednio. Karmię ją co 3 godziny, będę to utrzymywać skoro dobrze przybiera..
 
Do góry