reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biocenoza pochwy

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 467
Cześć, po antybiotyku dostałam swędzenia warg sromowych, poszłam na wymaz i oto wyniki:
- leukocyty 10-15 w polu widzenia
- nabłonki : liczne
- flora bakteryjną (+)
- pałeczki kwasu mlekowego (-)
- grzyby (-)
- Trichomonas vaginalis (-)

Lekarz zbadał mnie na fotelu i mówił, że.w.srodku wygląda wszystko idealnie. Polecił przez 5 dni brać lactovaginal. Do.tego pić sok żurawinowy, aby zakwasic środowisko. Jak pieczenie nie ustąpi, to wziąć gynalgin. Co sądzicie? Na co mogą wskazywać takie wyniki?
 
reklama
Bo z tych badań to Ci nic nie wyszło, żeby coś było nie tak. Leukocyty tylko lekko podwyższone. Wiec albo infekcja dopiero zaczęła się rozwijać, albo może jeszcze coś z układem moczowym. Ja bym na Twoim miejscu zrobiła na wszelki wypadek jeszcze badanie moczu. Jak w nim nic nie wyjdzie to Twój lekarz chyba trafnie Ci zalecił na razie się wstrzymać z jakimś poważniejszym lekami bo może to się nie rozwinie w nic poważnego i zwykła profilaktyka wystarczy.
 
Nie doczytałam że jesteś po antybiotyku. To raczej nic z układem moczowym nie będzie. Może rzeczywiście tylko masz zachwianą florę bakteryjną po lekach.
 
Ok, to próbuje najpierw odbudować sobie pałeczki kwasu mlekowego, bardziej mnie niepokoi ten (+) przy florze bakteryjnej, czy tam nie.ma żadnych patogenów.
 
Mogę się mylić ale z tego co pamiętam ze swoich badan to tam powinien być (+), bo naturalnie w pochwie znajdują się bakterie (takie korzystne dla naszej flory bakteryjnej). Jeżeli byłyby jakieś niekorzystne bakterie to w wynikach badań na dole byś miała ze wychodowano bakterie jakiegoś tam szczepu.
P.S. Nie doszukj się jakiś chorób, jeżeli by coś nie tak w wynikach wyszło to lekarz by Ci powiedział. Jeżeli będziesz miała dalej nie przyjemne objawy to na pewno włączy jakieś leczenie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuję za odpowiedź. Ja bym nie panikowała., Gdyby nie to, że właśnie przy tej florze bakteryjnej był zaznaczony wykrzyknik, czyli powinna ona być (-), a właśnie pałeczek kwasu mlekowego powinien mieć. (+).
 
Do góry