reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Witam wszystkie Mamy. Jestem tu nowa ale co nieco mogę powiedzieć o CC bo miałam już dwa razy. Z pierwszą czekali bardzo długo żeby zrobić (a w czasie ciąży były wskazania ponieważ miałam torbiel ale pod koniec zaczęła znikać więc stwierdzili że może się uda bez cięcia) a syn miał zaplątaną nóżkę w pępowinę a za drugim razem szybciej się zdecydowali (oczywiście też po tym jak już zaczęła się porządnie akcja porodowa).Ja miałam znieczulenie w kręgosłup więc od początku wiedziałam co się dzieje z moimi dziećmi. Co do samopoczucia po cesarkach to tak jak już wcześniej było pisane bardzo dużo zależy od samozaparcia. Ja po drugiej doszłam dużo szybciej do siebie(może dlatego że wiedziałam co mnie czeka bo przed pierwszą nasłuchałam się dużo niezbyt optymistycznych rzeczy). Cesarkę miałam ok 15tej a już wieczorem karmiłam moją córeczkę.A na drugi dzień to już chodziłam po oddziale. Mamy które czekały na cesarkę bardzo się dziwiły bo też się nasłuchały.Brzuch owszem się ciągnie ale wszystko jest do wytrzymania. Jak pomyślisz że ta mała istotka jest od Ciebie zależna to wszystko dla niej zrobisz.:-):-)Pozdrawiam
 
reklama
Niestety wiele dziewczyn umiera ze strachu przed cesarką bo z tego co słyszały wynika, że jest to wielogodzinna , skomplikowana operacja , po której ból jest nie do zniesienia i po której leży się pod kroplówką a przeciwbólowo dają morfinę. Z mojego punktu widzenia cesarka to zabieg do którego przygotowania trwają może 20 minut a sam zabieg z szyciem kolejne 20. Po żadnej ciężkiej operacji lekarz nie pozwoli wstać a po cesarce czasem po kilku godzinach można normalnie funkcjonować. Owszem, podają zastrzyki przeciwbólowe, no bo trochę musi boleć, więc po co się męczyć? Poród sn też boli, więc bólu się nie uniknie, ale naprawdę dziewczyny nie myślcie, że to jakiś koszmar!!! Co do znieczulenia w kręgosłup- nie można ruszać głową, żeby uniknąć bólu głowy. To długi temat, ale warto w tej kwestii słuchać lekarza.
 
ja mialam znieczulenie w kręgosłup po 12 godz kazali wstac i chodzic, czym wczesniej wstaniesz tym lepiej dojdziesz do siebie i trzeba duzo chodzic ale nie wolno sie schylac, klękac.Ja czułam sie swietnie tzn chodzi o samopoczucie bo jesli chodzi o bol szwu to z tym troche gorzej, troche zle mnie zszyli juz nie wspomne ze szyła mnie stazystka:wściekła/y: to jeszcze zrobiły mi sie zrosty. ale polecam znieczulenie miejscowe przynajmniej zobaczyłam moje malenstwo jeszcze takie brudne z brzuszka:-) TYlko nie radze patrzec w lampe:no:
 
Zauważyłyście, że jest mniej opisów koszmarnych przeżyć podczas cc w porównaniu do porodu sn? To tak na pocieszenie dla tych, które muszą mieć cc a bardzo się tego boją!:-)
 
o 11 zawieźli mnie na salę operacyjną a o 11:25 usłyszałam krzyk mojego maleństwa - więc operacja nie trwa iluś tam godzin ;-)
na pewno kobiety po porodzie sn szybciej dochodzą do siebie, ja potrzebowałam ok tygodnia żeby zacząć normalnie chodzić, siadać, stawać, obracać się z boku na bok - ale to też pewnie sprawa indywidualna ;-)
 
mi pokazali niuniia po cesarce. ale rzeczywiscie trwa to ok 30min. ja tez doszłam do siebie po ok tygodniu ale strasznie 'ciagnał' mnie szew
 
Witam Cesarskie Mamuśki :tak:

Może wiecie, kiedy można najwcześniej zrobić cesarkę na życzenie? W którym tygodniu ciąży?

Ja od paru tygodni jestem "zagrożona" cesarką z powodu przodującego łożyska. Mam zrobić za kolejnych kilka tygodni kolejne usg, żeby sprawdzić, czy i na ile to łożysko się podniosło... I wiecie co? Mam dość tej niewiedzy i niepewności i postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zadbać o swój komfort psychiczny (i oczywiście mojej rodzinki)

Niestety 3 tygodnie przed terminem porodu mam Komunię mojej starszej córci. Dlatego najlepiej by mi było umówić się na CC jakieś 4 tygodnie przed terminem - czyli po skończeniu 36 tygodni ciąży. Myślicie, że to nie byłoby za wcześnie?
 
Mi lekarz mówił, ze ok 38tyg mozna zrobic cesarke. JA nie miałam na zyczenie, ale jak juz pojechałam do szpitala to lekarz powiedział ze będzie cesarka
 
reklama
36 tydzień to faktycznie trochę za szybko! Przecież to 8 miesiąc zaledwie. Jak możesz to poczekaj do 38. Co jest ważniejsze - zdrowie twojego dziecka czy komunia? Przez decyzję o wcześniejszym porodzie możesz zrobić krzywdę swojemu dziecku. Rozumiem twój dylemat ale decydowanie się na poród w 8 miesiącu tylko po to, żeby być na komunii to dla mnie co najmniej nie poważne. Sorry. Wolałabym przełożyć komunię, nawet za rok. Nie wybaczyłabyś sobie gdyby twoje dziecko było chore przez wcześniejszy poród. Przynajmniej ja bym sobie nie wybaczyła! Ale życzę ci jak najlepiej, oby wszystko dobrze sie ułożyło! Powodzenia.
 
Do góry