reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroba Hirschsprunga

A czy po tej operacji, wszystko wróciło do normy? Robi normalnie sam kupę bez żadnego bólu? I w ogóle jak wyglądały przygotowania do operacji. I jak to wyglądało później?
Niedrożność wykryto u synka w 5 dobie po urodzeniu, od tego czasu miał 2-3 razy dziennie wlewy czyszczące jelita z soli fizjologicznej i tak codziennie aż do operacji. Nie było potrzeby stomii, bo przy wlewach synek dobrze funkcjonował. Sam nie robił żadnych kup, tzn na początku jakaś maleńka od czasu do czasu się zdarzyła, ale potem już zero. Operację miał w wieku 3,5 miesiąca metodą TEPT przez odbyt. Po operacji przez jakieś 2 tygodnie kupa dosłownie lała się pupy, były problemy z odparzeniami, ale potem nagle znowu przestał robić kupy, brzuch zaczął mu się robić wzdęty, robił się taki poziomy wałek pod żebrami... Znowu musieliśmy robić przez jakiś czas wlewy, żeby odbarczać jelito i odgazowywać rurką. Od jakichś 2 tygodni (odpukać tfu tfu) jest poprawa, bo syn zaczął się wypróżniać samodzielnie, mam nadzieję, że tak już zostanie 🙂 zażywa cały czas esputicon i probiotyk. Teraz ma 6,5 miesiąca, jak będzie dalej to się okaże, mam nadzieję, że będzie dobrze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A czy u was była robiona biopsja? Bo mój teraz jest po biopsji i zaczął na drugi dzień gorączkowac, a teraz ma biegunkę , nic nie je oprócz chrupek kukurydzianych, herbatnikow ale to wszystko zwraca bo ma wymioty. Lekarz powiedział że doszło do zakażenia układu pokarmowego po zabiegu ale żadnych badań mu nie zrobili żeby to sprawdzić i dostał antybiotyk. Czy u was coś takiego też miało miejsce po tym zabiegu?
U nas miał dwa badania robione, najpierw biopsję jak miał 10 dni, potem prześwietlenie z wlewem kontrastowym. Po biopsji nic się nie działo u nas, jedynie na pieluszce pojawiły się delikatne plamki krwi i do końca dnia robił co chwilę kupę. To badanie polegało na tym, że kawałek jelita został zassany i pobrano wycinek, więc była tam ranka... Przykro mi, że doszło u Pani synka do zakażenia, oby szybko się pozbierał 😥
 
Ostatnia edycja:
W naszym przypadku hegarowanie było integralną częścią procesu zdrowienia, zostaliśmy o tym uprzedzeni przed operacją radykalną. Natomiast nie ukrywam że naiwnie miałam nadzieję że ten proces będzie krótszy. Synek miał usunięte 15 cm jelita, ze względu na rodzaj wady możliwe było zoperowanie laparoskopowe i zespolenie zdrowego jelita z odbytnicą, z uwagi na okrągłą bliznę hegarowanie było niezbędne. Operacja odbyła się na początku lutego a z tego co pamietam zakończyliśmy proces hegarowania w lipcu lub sierpniu, trwało to dosyć długo jednak Doktor chciała być pewna że blizna jest elastyczna i dobrze wygładzona. Samo hegarowanie po pewnym czasie pozwalało na usunięcie nagromadzonych gazów, poprawiało samopoczucie oraz odbarczało jelita. Ważne by w tym okresie do całkowitej sprawności nie obciążać jelit ponieważ mogą zachodzić w nich zmiany.
Od początku prowadziła nas cudowna Pani Doktor ze szpitala UCK WUM. Dziś synek ma 5 lat i jest zdrowo rozwijającym się dzieckiem za co będziemy już zawsze wdzięczni Doktor.

Jeśli będziesz miała potrzebę porozmawiać napisz pv wiadomość.

Jestem pewna że i u Was wszystko się dobrze zakończy. Tego z całego serca Wam życzę.
Dzień dobry, która Pani doktor Was prowadziła w UCK WUM?
 
Dzień dobry
Jestem mama 4 miesięcznego chłopczyka z choroba Hirschsprunga. Czekamy na operacje az dziecko będzie miało odpowiednią wagę. Czy jest tu jakas mama, która zmagała się z ta choroba, która mogłaby mnie "pocieszyć " uświadomić co mnie czeka po operacji i czy dziecko ma szansę na normalne życie po operacji?
 
Witam wszystkich a w szczególności zeberka363. Nazywam sie Ania i jestem mama 9cio miesięcznego Kubusia który jest 6 tygodni po operacji Hirschprunga. Chętnie podzielę sie naszymi doświadczeniami wiec pisz śmiało. Pozdrawiam
Dzień dobry Jestem mama 4 miesięcznego dziecka z choroba Hirschsprunga czekamy na operacje. Czy mogę liczyć na jakieś informacje jak sie ma Kubuś po tej operacji bo już minęło 2 lata Czy rozwija się dobrze i nie macie żadnych powikłań. Panicznie boję się tej operacji tymbardziej że dzieciątko moje jest po przejściach kardiochirurgicznych. Pozdrawiam
 
Dzień dobry
Jestem mama 4 miesięcznego chłopczyka z choroba Hirschsprunga. Czekamy na operacje az dziecko będzie miało odpowiednią wagę. Czy jest tu jakas mama, która zmagała się z ta choroba, która mogłaby mnie "pocieszyć " uświadomić co mnie czeka po operacji i czy dziecko ma szansę na normalne życie po operacji?
Witam, jaka metodą będzie operowany synek? Mój syn ma obecnie 2,5 roku, operację jednoetapową przeszedł, gdy miał 3,5 miesiąca. Krótko po operacji mieliśmy różne perypetie, ale teraz odpukać żyjemy w miarę normalnie, syn robi po kilka kup dziennie, niestety zdarzają się czasem brudzenia. Jeździmy na kontrole. Syn jeszcze nosi pampersa, bo próby odpampersowania się nie powiodły, tak więc zobaczymy jak będzie potem.
 
Witam, jaka metodą będzie operowany synek? Mój syn ma obecnie 2,5 roku, operację jednoetapową przeszedł, gdy miał 3,5 miesiąca. Krótko po operacji mieliśmy różne perypetie, ale teraz odpukać żyjemy w miarę normalnie, syn robi po kilka kup dziennie, niestety zdarzają się czasem brudzenia. Jeździmy na kontrole. Syn jeszcze nosi pampersa, bo próby odpampersowania się nie powiodły, tak więc zobaczymy jak będzie potem.
Ma mieć robioną operacje również jednoetapowo przez odbyt wkładany stapler do zespolenia jelita ale brzuszek tez ma mieć otwierany? Czy was synek tez miał otwierany brzuch i gdzie jest to cięcie i czy jest ono duże. My czekamy żeby syn był większy żeby mógł się ten stapler zmieścić do dupki. A mieliście tez moze to hegarowanie odbytu? Ile syn miał zajętego jelita? Mam nadzieje że niedługo wyjdziecie z pieluszek a co mówią lekarze na tw brudzenia czy ten zwieracz zawsze będzie miał problem czy ma się to unormowac z wiekiem?
 
Ma mieć robioną operacje również jednoetapowo przez odbyt wkładany stapler do zespolenia jelita ale brzuszek tez ma mieć otwierany? Czy was synek tez miał otwierany brzuch i gdzie jest to cięcie i czy jest ono duże. My czekamy żeby syn był większy żeby mógł się ten stapler zmieścić do dupki. A mieliście tez moze to hegarowanie odbytu? Ile syn miał zajętego jelita? Mam nadzieje że niedługo wyjdziecie z pieluszek a co mówią lekarze na tw brudzenia czy ten zwieracz zawsze będzie miał problem czy ma się to unormowac z wiekiem?
Mój syn miał operację przez odbyt bez otwierania brzucha, więc na zewnątrz nie ma żadnej blizny, miał wycięte ok 20 cm. Hegarowanie w naszym przypadku nie było potrzebne.
 
reklama
Proszę o informację jaką metoda wasze dzieci mialy robione operacje na chorobę Hirschsprunga i czy miały otwierany brzuszek czy tylko operacja przez odbyt?
 
Do góry