reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

reklama
U nas było tak w kwietni nagle mały dostał gorączki ponad 38 zbiłam mu ibum i było ok potem za pare godzin znowu i tak całą dobe poszliśmy do lekarza i stwierdziła że to od zębów bo wychodziły 4 jednak dalej gorączka sie utrzymywała całe szczęście nie aż taka wysoka bo tylko 38.8 miał najwięcej.Poza tym nic ani kataru ani biegunki bawił sie normalnie po 3 dobach ustąpiła gorączka a na 5 dobę wysypało Bartka i tak przeszliśmy trzydniówke.
 
my wczoraj tez mielismy stresy....nasza coreczka ma 5 miesiecy i za uchem miala malego kleszcza....niestety zdazyl sie wbic:( jak go zauwazylam to myslalm ze serce mi stanie....natychmiast pojechalismy do lekarza minela moze h od tego jak sie wbil i lekarz go wyciagnal...powiedzial ze kleszcza mozna zalapac wszedzie nie ma na to sposobu....nasza mala lezala w wozeczku miala czapeczki byla chroniona na maxa....nie wiem jakim sposobem ten wstretny kleszce sie do niej dostal...bylam wsciekla na siebie....pewnie spadl na wozeczek i z niego przelazl na nia...masakra!!! poki co za uszkiem jest czyciutko nei ma zadnych zaczerwienien a cora zachowuje sie normalnie...mam nadzieje ze bedzie ok:)
 
nasza Basia (2 latka i 4 m-ce) do 1.5 roku w ogóle nie chorowała, a od jakiś 6-7 miesięcy co miesiąc jest chora, dosłownie z zegarkiem w reku co 30 dni jest najpierw częste kichanie, później woda z nosa, później 3-4 dni temperatura i lekko zaczerwienione gardło i koniec, po 30 dniach to samo... już tak z 5-6 razy było, dziś znów się zaczeło. Oczywiście chodzimy za każdym razem do lekarza do alergologa, zmienia leki ale to nic nie daje, może któraś z Was coś podobnego miała ze swoimi pociechami?
 
Ostatnia edycja:
Moja Mama miała ze mną jak byłam mała taki sam problem i dopiero regularne odczulaniei dobrze dobrane leki na alergię pomogły, a może mała ma 3 migdał?
 
U nas było tak samo. U laryngologa okazało się że Kuba ma powiększone wszystkie 3 migdały, wysiękowe zapalenie uszu (od tego). Po dalszych badaniach wyszło że ma alergię pokarmową (uczulony jest min na arbuza). Od tej alergii ma właśnie powiększone migdały a to powoduje wodę w uszach i zatokach co prowadzi do wiecznego kataru i ciągłych przeziębień i infekcji górnych dróg oddechowych. Z lekami trafił dopiero dziecięcy alergolog a co będzie dalej to się okaże:crazy: Podobno bardzo dużo dzieciaczków tak ma ;/
 
Dzień dobry, to mój pierwszy post tutaj :-)
Moja Julka ma roczek i identyczny problem - dolne ząbki są przed górnymi. Chciałabym iść do ortodonty dziecięcego (najwyżej usłyszę, że nic teraz nie zrobi i trzeba czekać). Czy może któraś z Was zna i mogłaby polecić jakiegoś sprawdzonego ortodontę w Warszawie? Będę bardzo wdzięczna.
 
ja mialam podobny problem jak bylam mala od ssania palca, nosilam na noc na zeby taki ala aparat podobny do smoczka z zewnatrz a od srodka byl taki kurcze jak to napisac otulacz na zeby powiedzmy to bylo z plastiku nie wiem czy to jeszcze maja ale jak maja to pewnie to kosztuje grosze, dodatkowo musialam palcem pchac zabki do srodka, mi to pomoglo, bo teraz mam sliczne proste zeby :)
 
reklama
dzięki martusia - ale Julka ma roczek, płytka czy pchanie ząbków raczej nie przejdzie :-(
Szukam specjalisty, który powie co mogę robić już teraz (pewnie jakieś ćwiczenia), żeby się cofnęło, abo żeby później łatwiej się pozbyć tego. Jeśli ktoś może polecić ortodontę w wawie, będę bardzo wdzięczna
 
Do góry