reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chusty, noszenie

Dziewczyny, przepraszam, że się wtrącam w wasz rówieśniczy, ale chustowa jestem ;)


na Babyboom Tv BabyBoom TV - BabyBoom w dziale chustowe dzieciaki opisuję troszkę co i jak z tymi chustami jest.

jak co pytajcie jestem na forum od wieków ;) - najlepiej przez PW :)
 
reklama
Odświeżam wątek
Dziewczyny używacie jeszcze chust do noszenia dzieciaków ????
Jeśli tak, to jakie wiązanie stosujecie ?

U mnie chusta leży w szafie ... wózka też mało co użwamy , zastanawiam się nad dłuzszymi spacerami trochę na nóżkach a trochę za pomocą chusty .
Macie jakieś pomysły na szybkie i wygodne wiązanie ?

 
Ja noszę często i gęsto. Więcej nawet niż jak był mały ( bo teraz to chłop przecież ;-)).
Noszę w pouchu , w lnianej kółkowej ale odkąd mam kołkową z skośnokrzyżowego materiału to głównie w niej. Młody mi w niej usypia, tańczymy sobie w niej w dzień, chodzę w niej na zakupy, nawet spacery uskuteczniamy ( tylko ja wciąż ciągnę niepotrzebnie wózek). Przeszłam 5 km z nim w chuście i nic mnie nie bolało, nie czułam ciężaru .

Konkretnie to jest uszyta z girasola tęczowego ( z chusty wiązanej).
Szybko wkładam, dociągam na kółkach i tyle.

ze zdjęciami się powtarzam, ale nie chce mi się szukać nowych
Zobacz załącznik 138196 Zobacz załącznik 138193

W sprawie motań z wiązanki to ja nie pomogę, bo ja zatrzymałam się na etapie zwykłej kieszonki. Mamy tu na forum ekspertkę , że tak powiem:nerd:, jeśli zajrzy to podpowie.
 
Szopek też mam girasolkę . :tak: o takie coś .
Może bym i zrobiła z niej kółkową , bo pewnie na ten czas praktyczniejsza , ale myślę ze może mi się jeszcze przydać :-D;-)
A ta kółkowa to na jedno ramie zakładana ?
 

Załączniki

  • borysek1 (42).jpg
    borysek1 (42).jpg
    25,5 KB · Wyświetleń: 89
  • Obraz 020.jpg
    Obraz 020.jpg
    35,7 KB · Wyświetleń: 81
Tak, na jedno ramie jest( ogólnie ). Można nosić na biodrze albo na brzuchu. Jak się rozgląda, podziwia naturę czy samochody to lepiej na biodrze, a jak chce spać to na brzuch/klatę go biorę. Nie wiem za bardzo dlaczego, ale nie czuję obciązenia na jedno ramię, jeśli mam go na brzuchu. Rozkłada mi sie tak równo, ze zupełnie jakby był na mnie zamotany.

W wiązance to cięższe dzieci się na plecach mota, ale nie potrafię. Zresztą nie mam teraz wiązanki.

W lnianej kółkowej nie mogłam tyle wytrzymać, ale w girasolu jest super.

ps. ślicznie wyglądacie
wrapmom3.gif
 
Szopek toś mnie zmartwiła :-( ... tym ze inne są mniej wygodne niż Twoja girasola .
A jaką byś polecała , bo mysle poważnie o zakupie kółkowej ,

PS :-) dzięki :-):-):-) Wy też niczego sobie :-D
 
Mini- lniana jest fajna, ale nasze dzieciaki nabierać masy, co moim zdaniem w lnie jest odczuwalne. Co innego chusta na specjalną okazję, jak trzymasz berbecia przez pół godziny, na jakiejś imprezie. Co innego na co dzień jak targasz na spacerze.

Girasol też z tych chust raczej dla lżejszych dzieci , ale przez to w lecie nie powinno być gorąco.

Ja polecam z materiału skośnokrzyżowego. Choćby Nati - ma fajne, ale nie nosiłam.
Można kupić używkę na bazarku Kawałka Szmaty Kawałek Szmaty - Bazarek :-) - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl lub na Chustostraganie z forum Chusty.info chusty.info • Chustostragan

Niedawno była na chustostraganie niewiele używna nati kalhari za coś niewiele ponad 100. Gdyby nie to, ze to nie moje kolory to bym brała z miejsca, nawet zresztą strasznie świerzbiły mi łapy na taką " nie moją".
kalahari-kolkowa.jpg

Ja kiedyś nosiłam w babyloni i myślę, ze fajna może być z tego kółkowa.

A moze nosidło ergonomiczne np Mei Tai miękkie nosidełka azjatyckie . dajesz na plecy i mozesz robić wszystko? jest jeszcze MT też praktyczny na dłuższą wyprawę
np. Mei Tai miękkie nosidełka azjatyckie
- O mnie.
tulikowo.pl
mei tai patti
http://www.tullimy.pl/
dolina_błękitnych_kwiatów
Nosidła ergonomiczne, meitai, pieluszki wielorazowe, chusty

Nie miałam, nie zakładałam, nie wiem czy długo trwa wciaganie na siebie dziecka.
 
Szopek czytam o tych chustach i szukam i dostaje kociego rozumu :confused2::confused2:
Nosidła są super ale noszenie na plecach odpada , po domu nie ma szans żeby mi usiedział a na zewnątrz bała bym się go nosić .
Ja w sumie nie potrzebuje na długie noszenie , tylko takie sporadyczne zeby nie taszczyć wózka np jak jadę do lekarza czy do mamy . No i ceny niektórych powalają , zwłaszcza ze nie mam możliwości wypróbowania . Zawiązałam dziś go w moją chustę , tak jak kółkową tylko w supeł ( złożoną na pół) i fajnie się go niosło na razie tylko po domu , tylko że strasznie dużo materiału i ciężko było dociągać ...
Mogę przeznaczyć do 100 zł z przesyłką , doradź coś dobra kobieto ...
:sorry:
 
Pozostaje czaić się na okazję w skośnokrzyzowych kółkowych na forach ( linki dawałam wyżej).
Lniana nowa kosztuje do 100 zł. Bawełnianej nie miałam, ale chyba gorzej nosi niż len.
Znalazłam ogłoszenie lniana kółkowa - Kawałek Szmaty - Bazarek :-) - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl.
Zawsze to za 30 dychy, można obczaić o co chodzi. No i kółka same mniej więcej tyle kosztują. Jakby co to można je potem wykorzystać- jeśli ktoś umie szyć:cool2:.
 
reklama
Do góry