reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

Panicznie boję się dentysty i nie chodzę zbyt chętnie ale przed pierwszą ciążą zbadałam się dość gruntownie, między innymi sprawdziłam wszystkie ząbki :D współczuje wszystkim mamusiom, które muszą się stresować...
 
reklama
Ciąża to taki sam czas na wizytę u dentysty jak każdy inny.
MaMicurina powiedz tylko dentyście, że jesteś w ciąży i wszytko będzie dobrze :-)
 
nie rozumiem, dlaczego miałabym bać się dentysty? nie zajrzeć do niego przez 9 miesięcy, to jest dopiero tragedia :p byłam teraz u dentystki w Warszawie i obśmiałyśmy się z tych stereotypów.
 
Ostatnia edycja:
basiek zawsze możesz iść z reklamacją. Dentysta powinien tak zrobić zęba by się nie wyróżniał. Mi raz tak zrobiła zęba, że był ciemniejszy, że niby się nie da inaczej, bo nie chce mi zęba ścierać z dobrej warstwy a ciemniejszy był bo martwy. Trafiłam do innej po kilku latach to zrobiła mi super ten ząbek. Trochę się pomęczyła naporównywała z drugim ale efekt zadowalający. Ja dentystów lubię, nie mogę się doczekać listopadowej wizyty mimo, że zawsze coś jest do zrobienia bo mam słabe zęby. A znieczulenie to mój największy wróg. Tyko kanałowe wchodzi w grę ze znieczuleniem ;-)
 
Witam wszystkich dziewczyny czy moze któras z was orientuje sie jakie swiadczenia u dentysty kobieta w ciazy ma za darmo?
Bo czeka mnie leczenie kanalowe 4 czy musze za to płacic?bo mój dentysta powiedział ze tak,a ja znalazłam gdzies w necie ze niby leczenie kanałowe w ciazy jest za darmo.
 
Ja do dentysty chodzę teraz regularnie. Nawet bardziej regularnie niż przed ciążą. Mój gin powiedział, że jeżeli stomatolog podejmuje się leczenia kobiety w ciąży, to wie co robi. Poczekałam więc grzecznie do drugiego trymestru i nadrabiam zaległości ;) Miałam usuwany korzeń, ze znieczuleniem i leczenie kanałowe. Po prostu podaje się nieco mniejszą dawkę środka znieczulającego i dobiera taki, który nie obkurcza naczyń krwionośnych.

Emi
z kanałowym w ciąży jest tak, że wypełnienie kanałów jest refundowane przez NFZ. Natomiast obróbka zęba i plomba, już odpłatne, tak jak normalnie...
 
basiek już taka nasza uroda, ale przynajmniej póki co jest jeszcze co się psuć, a za kilkadziesiąt lat zafundujemy sobie piękne, białe, równiutkie trzecie... :-D ja już byłam u tylu dentystów, że palców u rąk i braknie. Teraz nauczyłam się współpracować z nicią na co dzień i chyba jest trochę lepiej, ale i tak pewnie by się coś znalazło do wypełnienia ;)
 
reklama
A jak się nastawic na taką wizytę żeby się w końcu zebrac i iśc?:p Ja muszę koniecznie i nie mogę tego odkładac dłużej a i tak nie mam odwagi zadzwonic i się zarejestrowac! :) Miałam trzy razy zartuwanego zęba i nie chciał się zatruc i na ostatniej wizycie pani zatruła mi poraz czwarty i miałam się zgłosic po dwoch tygodniach czyli... ups 6 października. i nie poszłam bo coś tam mi wypadło akurat wtedy i tak to odwlekam do dziś dnia i zaczynam powoli czuc tego ząbka. Kurcze jak ja się boję tych dentystów! A mam jeszcze kilkaa ubytków... heh. Jak się przełamujcie do tych wizyt?
 
Do góry