reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a praca

jekate1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Maj 2023
Postów
32
Dowiedziałam się 2 tygodnie temu o ciazy bliźniaczej, od tamtego czasu bardzo źle się czuję, ciągle wymioty , bóle pleców itp. Chciałam pracować jak najdłużej ale nie wiem jak długo to jeszcze zniosę, pracuje za najnizsza krajowa. Doradźcie czy lepiej opuścić i wypoczywac Czy pracować powiedzmy ma siłę, nie wiem co mi przysługuje podczas zwolnienia , nie chce zostać na lodzie.
 
reklama
Jeżeli lekarz bedzie widział wskazania to zaproponuje chorobowe. Jest ono płatne 100 %. Jaką masz w ogóle umowę?
 
Jeżeli lekarz bedzie widział wskazania to zaproponuje chorobowe. Jest ono płatne 100 %. Jaką masz w ogóle umowę?
Mój lekarz akurat powiedzial , że jeśli będę się źle czuła to mówić kiedy chce przestać pracować , z tym akurat nie mam jakiegoś problemu . A umowę ma na czas nie określony od połowy czerwca
 
Mój lekarz akurat powiedzial , że jeśli będę się źle czuła to mówić kiedy chce przestać pracować , z tym akurat nie mam jakiegoś problemu . A umowę ma na czas nie określony od połowy czerwca
No to jeżeli tak twierdzi lekarz to w czym problem? Możesz skorzystać ze zwolnienia a jak poczujesz się lepiej to zawsze możesz wrócić do pracy.
 
Mój lekarz akurat powiedzial , że jeśli będę się źle czuła to mówić kiedy chce przestać pracować , z tym akurat nie mam jakiegoś problemu . A umowę ma na czas nie określony od połowy czerwca
To normalnie na L4 masz 100% płatne 🙂
Później jak urodzisz to się zmienia i masz albo pół roku 100% i drugie pół 60%, albo cały rok 80% 🙂
Z mojej perspektywy bierz L4 i dbaj o siebie. Z założenia ciąża bliźniacza jest ciążą podwyższonego ryzyka. Musisz dbać o siebie 🙂 wtedy maluszki będą mogły robić swoje
 
To normalnie na L4 masz 100% płatne 🙂
Później jak urodzisz to się zmienia i masz albo pół roku 100% i drugie pół 60%, albo cały rok 80% 🙂
Z mojej perspektywy bierz L4 i dbaj o siebie. Z założenia ciąża bliźniacza jest ciążą podwyższonego ryzyka. Musisz dbać o siebie 🙂 wtedy maluszki będą mogły robić swoje
Dziękuję za opinie 🥰🥰
 
Też poszłam w ciąży bliźniaczej szybko na zwolnienie a wcale nie planowałam (w 1 ciąży pracowałam długo). Poprostu ścięło mnie z nóg...;) więc tak idź jeśli czujesz że nie dasz rady.
 
reklama
To co dziewczyny piszą prawda. Przysluguje ci 100% wynagrodzenia na L4 w trakcie ciąży. Dodam tylko że jeżeli podjęłaś prace w połowie czerwca więc nie przepracowałaś na dzień dzisiejszy nawet 2 miesięcy - to z dużą dozą prawdopodobieństwa zus może zakwestionować zatrudnienie i zakwalifikować je jako fikcyjne. Zus wstrzymuje wypłatę i póki udowodni się że się pracowało to niestety ale kasy żadnej nie przelewają.

Zajrzyj na grupę na fb matki kontra zus. Tam.takich historii jak Twoja jest masę. Dziewczyny może coś doradzą.
 
Do góry