reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża i l4

Dołączył(a)
12 Kwiecień 2023
Postów
7
Cześć. Ginekolog zaproponował mi L4 ponieważ choruje w ciąży. Czy mogę przyjąć L4 pracując dopiero 2 tygodnie i normalnie zostanie przedłużona do dnia porodu? Jestem w 8tc. Umowa do 1.06
 
reklama
Jeśli jest to Twoja pierwsza umowa u tego pracodawcy to jeśli pójdziesz na L4 będzie one bezpłatne. Prawo do wynagrodzenia chorobowego przysługuje po upływie 30 dni nieprzerwalnego ubezpieczenia chorobowego.
 
Po co zakładasz ten sam wątek? Pracując 2 tyg nie masz prawa do chorobowego, jeżeli nie ma ciągłości pracy. Masz 8tc i nie wiedziałaś wcześniej o ciąży nic a nic?
 
Cześć. Ginekolog zaproponował mi L4 ponieważ choruje w ciąży. Czy mogę przyjąć L4 pracując dopiero 2 tygodnie i normalnie zostanie przedłużona do dnia porodu? Jestem w 8tc. Umowa do 1.06
Dziewczyny trochę gadają głupoty. Będziesz mieć płatne ale jak minie okres wyczekiwania więc przez pierwsze dwa tygodnie nikt ci nie zapłaci. Druga rzecz, Niesety dla pracodawcy umowę będziesz mieć przedłużoną, ale żeby nie było tak kolorowo - spodziewaj się kontroli z ZUS bo to aż się prosi o to by to podważyć.
 
Tak czy siak... współczuję pracodawcy. Ledwo kogoś zatrudnił a tu już ciąża i L4
a to swoją drogą. Same kręcimy baty na siebie, później płacz bo nikt nie chce kobiet zatrudniać.

A ja nie rozumiem takiego komentowania. Sa rozne sytuacje. Autorka w innym watku pisze, ze o ciazy dowiedziala sie wczoraj. Watpie, aby wiekszosc z nas robila testy ciazowe przed podpisaniem umowy, bo moze akurat jestesmy w ciazy. Nie zawsze ciaza jest planowana i czasem zycie sie tak potoczy. Po co dokladac stresu.
 
A ja nie rozumiem takiego komentowania. Sa rozne sytuacje. Autorka w innym watku pisze, ze o ciazy dowiedziala sie wczoraj. Watpie, aby wiekszosc z nas robila testy ciazowe przed podpisaniem umowy, bo moze akurat jestesmy w ciazy. Nie zawsze ciaza jest planowana i czasem zycie sie tak potoczy. Po co dokladac stresu.
Owszem, życie się roznie toczy. Ale to robienie dziecka w czasach kiedy nie ma się pracy bądź dopiero się ją zaczęło jest głupotą. Sytuacja sytuacją ale chyba autorka widzi jak to wyglada? Na szczęście ZUS też to zauważy.
 
reklama
Owszem, życie się roznie toczy. Ale to robienie dziecka w czasach kiedy nie ma się pracy bądź dopiero się ją zaczęło jest głupotą. Sytuacja sytuacją ale chyba autorka widzi jak to wyglada? Na szczęście ZUS też to zauważy.
Ja "zrobiłam sobie dziecko" przy zmianie pracy 🤷‍♀️ dowiedziałam się o ciązy dzień przed podpisaniem umowy przedwstepnej. UOP podpisywałam w 10tc. Mialam na miesiac się wstrzymac ze staraniami, bo akurat szlam na rozmowe o prace? Bez przesady.
 
Do góry