reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 35 roku życia ?!

Hej. Ja mam 36 lat. Jestem dopiero w 6 tygodniu. Zrządzenie leosu🙆‍♀️. Ale niestety nie brałam kwasu foliowego prze poczęciem.
Mam już dwie córki. Ale teraz jestem jakaś zlękniona. Cały czas skupiam się na lekkim ciągnięciu brzucha, które miałam przy każdej ciąży, więc to u mnie normalne. Ciągle latam do toalety zobaczyć czy wszystko ok. Troszkę lekka paranoja.
Do tej pory wykonywałam intensywne treningi siłowe. Chciałabym je kontynuować, redukując ciężar przeszło o połowę Ale i tak boję się, że coś się stanie.
Tak jak mówiłam, lekka paranoja
 
reklama
Hej. Ja mam 36 lat. Jestem dopiero w 6 tygodniu. Zrządzenie leosu🙆‍♀️. Ale niestety nie brałam kwasu foliowego prze poczęciem.
Mam już dwie córki. Ale teraz jestem jakaś zlękniona. Cały czas skupiam się na lekkim ciągnięciu brzucha, które miałam przy każdej ciąży, więc to u mnie normalne. Ciągle latam do toalety zobaczyć czy wszystko ok. Troszkę lekka paranoja.
Do tej pory wykonywałam intensywne treningi siłowe. Chciałabym je kontynuować, redukując ciężar przeszło o połowę Ale i tak boję się, że coś się stanie.
Tak jak mówiłam, lekka paranoja
Hej! Ja za tydzień 38 kończę, aktualnie 25 tc. U nas co prawda planowana ciąża ale suplementy brałam tylko 2 mies przed bo nie myślałam że tak szybko się uda. Teraz są jakies inne wytyczne dot. Kwasu foliowego. Też mam lekka paranoje bo starość, toć to już ciąża geriatryczna 😃 ale na razie wszystko jest ok. Młody rośnie i rozwija się prawidłowo. Takie bóle to niby normalne i człowiek o tym wie ale od razu ma głupie myśli! Też latałam do łazienki, i tak ogóle to nadal latam i sprawdzam jak mi się za mokro robi, choć teraz to już myśli typu " A jak to wody?"
Na pewno będzie wszystko dobrze. Przede wszystkim trzeba być dobrej myśli ❤ trzymam kciuki za nudne miesiące w ciąży!!!
 
Ja ci powiem tak moja mama ma 45 urodziła synka zdrowego ona sama daje sobie świetnie radę:) między mną a nim jest 25 lat różnicy.
 
Ja urodziłam swoje pierwsze dziecko w wieku 37 lat. Ciąża jak to ciąża,nudności,wymioty ale to normalne,później wyszło nadciśnienie.
Ostatecznie zrobili CC gdyż był zanik tętna płodu a poza tym Córa nie przybrała prawie wcale na wadze w ostatnim miesiącu ciąży.
Okazało się,że była dwa razy owinięta pępowiną a moje łożysko było w fatalnym stanie. Dziecko zdrowe,10 punktów w skali Apgar,rozwija się prawidłowo(urodzona w 40t.+1d.)
Na następne się nie zdecyduje.
 
Do góry