reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziękuję dziewczyny :blink:

Niestety nie przyjęli mnie na oddział. Nie było miejsca na patologii ciąży. Czekaliśmy godzinę na Izbie Przyjęć..........bo miało się zwolnić miejsce, ale się nie zwolniło. Szkoda.
Mam się zgłosić w poniedziałek między 8:30 a 9:00.

Ale mam też dokładne wyniki z krzywej. Położna wprowadziła mnie w błąd bo powiedziała ze na czczo cukier wynosił 160.........NIE!!!
Na czczo wynosił 88 czyli w normie.
Po wypiciu glukozy po godzinie 189, a po 2h - 164.
Czyli ewidentnie cukrzyca ciążowa.
No ale nie są takie wyniki o jakich mi mówiono przez telefon.

Najgorsze jest to że strasznie mnie ciągnie do słodyczy i nie potrafię się oprzeć :eek: To jest okropny nałóg z którym ciężko będzie mi walczyć. Ale muszę byc silna.......choć jak na razie mi nie wychodzi :no: Tylko wróciłam do domu i musiałam zjeść ciastka w czekoladzie :baffled:
Lepiej jak położą mnie w szpitalu, nie będę miała dostępu do słodyczy więc łatwiej mi będzie.
 
reklama
Misia, to rzeczywiście będzie Ci ciężko. Mnie na szczęście nie ciągnęło do słodyczy, czasem miłaam napady na słodkie, ale rzadko. Teraz trochę gorzej bo chce mi się jogurtów i Danio, a nie mogę.
Tragedii w wynikach nie masz,raczej na razie zaproponują Ci dietę i mierzenie cukrow, jak będzie źle wtedy insulina.
No ale ciasteczka- do widzenia. Najlepiej pozbyj się wszystkich słodyczy, żeby nie kusiło.
A czemu od razu masz iść do szpitala? Nie wystarczy porada i kontrola ambulatoryjna? Spotkanie z lekarzem, pielęgniarka i dietetyczką. Profil glikemii możesz robić przecież w domu, pielęgniarka powie Ci jak. Dietetyczka co masz jeść, są gotowe jadłispisy, a lekarz powie co masz robić.
 
Ostatnia edycja:
Anty wizytę mam we wtorek 2-go,też mam nadzieje że będzie wszystko ok i że lekarz doradzi jakieś "mądre" badania przez co będę mogła jakoś poukładać w głowie (i nie tylko) dalszy plan działania.
 
malgonia dziękuję. I tak nie pozostaje mi nic innego jak zacisnąć zęby i czekać do następnej wizyty. A jak to jest właściwie z tą cukrzycą ciążową? wiadomo skąd się bierze? A po porodzie wszystko wraca do normy?
misia no łatwo niestety nie jest gdy w ciąży nie mozesz pofolgować zachciankom, ale dla dobra dziecka zrobimy przecież wszystko.
anula a masz jakiegos rozsądnego lekarza? Z opowiadań dziewczyn wiem, że niektórzy nie są skorzy do wystawiania skierowań lekceważąc problem. Dobrze pamiętam, że to twoja druga strata? wiesz o tym, że po drugim # badania należą ci się za darmo?
 
Malgonia ......mają połozyc mnie w szpitalu zeby porobić mi dokładne badania. I tam będę miała spotkania z Panią z poradni diabetologicznej. Wytlumaczy mi co i jak. Rozmawiałam z koleżanką. Mówiła ze trzymali ją 3 dni. A później raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie jeździła na spotkania z tą babeczką do poradni przyszpitalnej.
Takze pewnie jak wezmą mnie w poniedziałek to w środę mnie wypuszczą. Oby ;-)

anty zrobimy wszystko.........tylko czasami cholernie ciężko. Od jutra naprawdę koniec ze słodyczami!!!

Jak mąż wróci z popołudniówki to powiem Mu żeby sobie pochował gdzieś słodycze, tak żebym ich nie znalazła.....a jak będzie miał ochotę je zjeść to niech zje po kryjomu ;-)
 
Ostatnia edycja:
Misia na pewno będzie ciężko ale myśl że to dla Maluszka pomoże Ci przetrwać.
Ja powiem tak, jeśli mam jakiś słodycz w domu to go muszę zjeść... (taka świadomość tego że jak jest to po co ma leżeć...:zawstydzona/y:)
a jak nie mam to wiem, że nie mam i mogę nie jeść słodyczy..
 
misia to i tak jesteś wyrozumiała dla męża, ja mojemu oznajmiłam, że skoro ja nie mogę teraz alkoholu to on w ramach solidarności małżeńskiej też powinien się obyć smakiem:cool2:
 
anty ja marzę od 7 miesięcy o takiej solidarności Męża o której piszesz :-D
tym bardziej że ja też lubiłam wypić drinka albo piwko i zapalić do tego papieroska...

a teraz muszę się obejść smakiem, a średnio co tydzień nadarzy się okazja przy której Mąż nie odmawia sobie drina :-p
ale już mi zapowiedział że jak przestanę karmić to on będzie moim kierowcą przy okazji zakrapianych imprez :-D
szkoda tylko że wtedy to mi wystarczy 1 piwko albo drink i głowa gotowa :-D hehe :-)
 
anty mój mąż zjada jednego batona w miesiacu więc jak tu nie być wyrozumiałym ;-)

Angelstw
ja mam coś takiego że jak nie mam w domu słodyczy to schodzę na dól do rodziców (mieszkamy w jednym domu) .Oni zawsze mają, bo mój tato jest łasuchem jak ja :eek:

Kochana a kiedy Nam pokażesz te Twoje cudeńka które zrobiłaś? :-)
 
reklama
No to jest problem Misia..ja nie mam do kogo zejść na dół po słodycz więc się godzę z tym że go nie mam. Ale pewnie i to jest do przejścia. Kochana już bliżej niż dalej!!;-)

miałam dokończyć Tulisia Misia ale skoro nalegasz to pokażę co już zrobiłam :tak:

Moje handmade;-)

1. Pan Samochodzik - Placuś - w środku wata z szeleszczącą folią dla dodatkowych doznań słuchowych;-) autko wyszydełkowane i naszyte.

AdobePhotoshopExpress_1d5b6ce009fd444ebae95d32bd8bf484.jpgAdobePhotoshopExpress_ca4548982f4647d59a9e2500cd745863.jpg

2. Ośmiorniczka Psotniczka - wprawdzie brakuje jej kilku macek do 8 ale to nic i tak bije rekordy :-D w głowie umieściłam jej watę i szeleszczącą folię;-)

AdobePhotoshopExpress_5f84ae6b915a45968ecf4a0e027a5939.jpgAdobePhotoshopExpress_02690c9b97e7415e88344c722ac10189.jpg

3.Miś Tuliś ma na razie głowę i tułów. Rączki się produkują. Dupką będzie przyszyty do wyszydełkowanej chusteczki ;-)

AdobePhotoshopExpress_808ca3d330d34dc1857e9902bc42e474.jpg


a na koniec ja w 29tc. :-D

Zobacz załącznik 655942 ♥ JAŚ ♥
 

Załączniki

  • AdobePhotoshopExpress_1d5b6ce009fd444ebae95d32bd8bf484.jpg
    AdobePhotoshopExpress_1d5b6ce009fd444ebae95d32bd8bf484.jpg
    25,3 KB · Wyświetleń: 47
  • AdobePhotoshopExpress_ca4548982f4647d59a9e2500cd745863.jpg
    AdobePhotoshopExpress_ca4548982f4647d59a9e2500cd745863.jpg
    23,1 KB · Wyświetleń: 39
  • AdobePhotoshopExpress_5f84ae6b915a45968ecf4a0e027a5939.jpg
    AdobePhotoshopExpress_5f84ae6b915a45968ecf4a0e027a5939.jpg
    29,9 KB · Wyświetleń: 39
  • AdobePhotoshopExpress_02690c9b97e7415e88344c722ac10189.jpg
    AdobePhotoshopExpress_02690c9b97e7415e88344c722ac10189.jpg
    25,9 KB · Wyświetleń: 41
  • AdobePhotoshopExpress_808ca3d330d34dc1857e9902bc42e474.jpg
    AdobePhotoshopExpress_808ca3d330d34dc1857e9902bc42e474.jpg
    19,3 KB · Wyświetleń: 40
Ostatnia edycja:
Do góry