reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna, leczenie metotreksatem

Ale Cie przemęczyli z 4 dawkami... pamiętaj że jak beta już spadnie do zera to musisz suplementowac kwas foliowy w zwiększonych dawkach. I dużo teraz odpoczywaj bo mimo że beta spada to ryzyko pęknięcia nadal jest. Za jakieś pół roku zrób drożność bo nie wiadomo jak ten jajowód wygląda...
Fakt … dużo tego metotreksatu … ale i wysoka Beta była …

Mi w piątek hcg doszło do 5800 dziś 3500 i wypisali mnie do domu. 10 dni w szpitalu 4 dawki mtx. Mam nadzieję że też do końca miesiąca hcg spadnie do 0 i jajowód wytrzyma
Wypoczywaj teraz i kontroluj sobie betę .
Mi po 1 dawce zastrzyku kazali odczekać pół roku ze staraniami . Po 5 miesiącach zrobiłam drożność . Zdrówka życzę ✊🏻✊🏻 i dobrze ze jesteś w domku już …
 
reklama
Ale Cie przemęczyli z 4 dawkami... pamiętaj że jak beta już spadnie do zera to musisz suplementowac kwas foliowy w zwiększonych dawkach. I dużo teraz odpoczywaj bo mimo że beta spada to ryzyko pęknięcia nadal jest. Za jakieś pół roku zrób drożność bo nie wiadomo jak ten jajowód wygląda...
Tak wiem mam zakaz dźwigania, uprawiania sportu i seksu aż beta osiągnie 0.
Ciezko będzie z 11 miesięczna córka ale trzeba dać radę.
 
Fakt … dużo tego metotreksatu … ale i wysoka Beta była …


Wypoczywaj teraz i kontroluj sobie betę .
Mi po 1 dawce zastrzyku kazali odczekać pół roku ze staraniami . Po 5 miesiącach zrobiłam drożność . Zdrówka życzę ✊🏻✊🏻 i dobrze ze jesteś w domku już …
Nie chcecie wiedzieć jakie już czuję skutki uboczne. Ale walczę o ten jajowod i kolejne dziecko
 
Nie chcecie wiedzieć jakie już czuję skutki uboczne. Ale walczę o ten jajowod i kolejne dziecko
Ehhh ile człowiek musi przejść …
Niestety to bardzo mocne leki … podobno podają je podczas chemii☹️ mi po pierwszej dawce Beta zaczęła spadać dopiero po 6 dniach … gdyby następnego dnia nie spadła przynajmniej o 20% to groziła ni druga dawka ale moja lekarka która pracuje w tamtym szpitalu mówiła ze gdyby jakiś inny lekarz nalegał na zastrzyk kolejny mogę odmówić … na szczęście Beta spadła o prawie 25% i nie było juz tematu…
Twoja sytuacja jednak troszkę inna …Beta dużo wyższa …
Mam nadzieje ze będzie warto przez to wszystko przejść ….
Trzymaj się . Musi byc dobrze …
 
Ehhh ile człowiek musi przejść …
Niestety to bardzo mocne leki … podobno podają je podczas chemii☹️ mi po pierwszej dawce Beta zaczęła spadać dopiero po 6 dniach … gdyby następnego dnia nie spadła przynajmniej o 20% to groziła ni druga dawka ale moja lekarka która pracuje w tamtym szpitalu mówiła ze gdyby jakiś inny lekarz nalegał na zastrzyk kolejny mogę odmówić … na szczęście Beta spadła o prawie 25% i nie było juz tematu…
Twoja sytuacja jednak troszkę inna …Beta dużo wyższa …
Mam nadzieje ze będzie warto przez to wszystko przejść ….
Trzymaj się . Musi byc dobrze …
Tak najpierw ta czynność serca, zarodek miał 18mm teraz wychodząc było 12mm i beta spadała zobaczymy w czwartek mam 2 razy w tyg mierzyć i w przyszłym tyg na kontrolę do ginekologa. No skutki uboczne czułam po 3 dawce ale po 4 jest okropnie. Krew w nosie, w gardle wszystko przekrwione, dziąsła usta od środka, wszystko czuję sam smak krwi. Jelita tak mnie bolą, że jeść nie mogę. Podają mtx w leczeniu raka piersi, białaczki mi dopiero przynieśli kartę że skutkami ubocznymi po 3 dawce. Jestem ciekawa kiedy krwawienie nastąpi.
 
Jak u ciebie się skończyło?
@palcia19 dzieki za odpowiedź. ❤️ Bardzo się cieszę ze jednak ktoś tu jest 🙏 przykro mi z powodu Twojego jajowodu, powiedz czy to się stało przy jakimś wysiłku? Lub tym podobnym? Trzeba pamiętać ze jest jeszcze jeden i on może zdziałać jeszcze cuda- tego Ci życzę!
Ja niestety nadal w szpitalu bo pomimo podania w sobotę 12.06 drugiej dawki beta nadal rośnie.. dziś rano wynosiła u mnie 2300. Pocieszający jedynie jest fakt ze na USG stoi pęcherzyk w miejscu i ma Ok 1cm. Od przyjścia do szpitala w poniedziałek 9.06 beta wzrosła przez tydzień o 1000 myślicie ze to dużo? Martwi mnie juz ta cała sytuacja bo raz są dobre i obiecujące informacje a potem się dowiaduje ze beta jednak rośnie i klapa... trochę to przytłaczające :((
 
Dziewczyny, u mnie rozważali podanie metotreksatu ale w związku z tym ze było puste jajo płodowe i beta spadała, zdecydowali poczekać aż się samo rozwiąże. Byłam w szpitalu 2 tyg, potem 3 tyg w domu i znów w szpitalu 3 dni. Teraz kazali przyjechać za 4 tyg, beta mam 93. Zaczyna bolec mnie brzuch tak jak na miesiączkę i zaczyna się lekkie krwawienie- lekarz powiedział ze macica sama może zacząć się oczyszczać. Czy to będzie długo trwało? Jestem wykończona szczerze mówiąc, bardziej psychicznie niż fizycznie…
 
Cześć dziewczyny, jest ktoś jeszcze ? 🙂 i jak z waszymi cp po metotreksacie? kiedy zaczęliście się starać po 6 miesiącach czy wcześniej ? Ja mam sprzeczne informacje od lekarzy . Jeden mówi 6 miesięcy, drugi 3
 
reklama
Cześć dziewczyny, jest ktoś jeszcze ? 🙂 i jak z waszymi cp po metotreksacie? kiedy zaczęliście się starać po 6 miesiącach czy wcześniej ? Ja mam sprzeczne informacje od lekarzy . Jeden mówi 6 miesięcy, drugi 3
Z Tego co kojarzę chodzi o wypłukanie kwasu foliowego, zrób sobie badanie i zobaczysz czy się uzupełnił. Natomiast jak sa rozbieżne wersje to bezpieczniej poczekac dluzej. 3 miesiące niewiele zmieniają.
 
Do góry