reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza w uk

Joanna Z -- mala ma angielski paszport na ktory czekalismy 2 dni.. wiem ze z polskimi jest inaczej i czeka sie nawet do 3 mies.

Masz na mysli spanie w nocy oczywiscie? My od okolo tygodnia mamy juz mozna powiedziec ustalona rutyne i Emilia spi od 22 do 7 rano ale budzi sie na karmienie ok 3 rano i od razu zasypia a ja ja tez karmienie przez sen ok 23-24 i jakos to dziala. poza tym nie pozwalam jej spac dluzej w dzien niz ok 1.5 godz na raz. Ona spi tak ok 3-4 razy w dzien. tzn ja ja usypiam bo sama ma trudnosci z zasnieciem...no i od tygodnia uzywam smoczka do usypiania..
 
reklama
Ja mam polski paszport a moj partner angielski. A wy dlugo musicie czekac na paszport?
Ja tez sie zawsze pocieszam ze mogloby byc gorzej- mam 2 kolezanki ktorych dzieci sa po prostu perfekcyjne pod wzgledem jedzenia i snu etc.. ale mam tez kolezanke ktorej dzieci takie cyrki wyprawialy jako niemowlaki ze Emilka to aniolek przy nich.. wiec chyba lepiej byc gdzies po srodku i z tego umiec sie cieszyc :)
 
Moja mala ostatnio nagle zniechecila sie bardzo do butelki - dokarmiam ja butelka bo mam malo pokarmu. czy wam tez sie tak kiedys zdazylo? jak tylko poczuje smoczek butelki w ustach to sie denerwuje i wypluwa go..
 
Ja karmie piersia Wiec niestety nie pomoge, ale moja Sofie miala odruch wymiotny Na smoczka, Wiec zyjemy bez.
Moze juz za mala dziurka I slabo leci?
 
Joanna- zmienilam smoczka na wiekszy ale bez roznicy - jakas awersje ma do butelki i nie weim skad nagle sie to wzielo.. karmie wiec ja glownie przez sen.. emilie do smoczka przyzwyczajalam przez chyba 3 tyg teraz juz zaskoczyla i zycie jest latwiejsze ale daje jej tylko do spania bo nie jestem fanka smoczka. mialam w ogole jej nie dawac ale ona bez ssania nie usnie..
 
Margot u nas wlasnie tez bez ssania nie ma szans, chyba ze Na spacerze bo tak usypia bez problemu.
A jakich butelek uzywasz? Moze one malej sie odwodzialy
 
Ja tez chodze na spacery zeby mala spala.. dzisiaj tak zimno a ja 2 godziny na spacerze zeby mala miala drzemke porzadna..i zanim sie obudzila to ja nakarmilam na spiaco.. masakra. uzywam Aventa, nieraz tez tomme tippee- wczesniej nie mialo znaczenie jakie a teraz nic jej nie pasuje.. bylam dzis u lekarza co prawda z czyms innym ale o tym wspomnialam - i co uslyszalam ?? zeby calpol dawac na 20 min przed karmieniem..bo byc moze ja gardlo boli.. (bo jest przeziebiona) ...
 
reklama
Nie probowalam bo po co bede faszerowac mala paracetamolem.. po prostu ona juz taki jest niejadek i tyle. Piers lubi bo ktore dziecko nie lubi?? a ze mleko przy okazji leci to milo :) nie wiem jak rozwiaze ten problem z butelka -na razie wciskam jej butelke przez sen.. no to widze ze nie tylko ja szaleje ze spacerami w zime :)
 
Do góry