reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jeść a czego nie gdy karmi się piersią?

Lil kate, myślę, że powinnas zciągac po nocy, żeby utrzymac na stałym poziomie laktację. Jak nie będziesz zciągac pokarmu będzie coraz mniej i w dzień się mała nie będzie najadac. A pokarm zciągnięty z nocy możesz podawac małej w butelce następnej nocy :tak:

A co do paczków to też pewnie zjem 2.
 
reklama
U mnie problemów z karmieniem piersią nie ma- mała od razu ładnie chwytała pierś-miałam to szczęście, że pomimo cesarki, przynieśli mi małą bardzo szybko i przystawili do piersi. Mam bardzo duzo pokarmu i czasami w ciągu dnia musze sobie ręcznie odciągnąć. Tosia najada się bardzo szybko, bo mleko sika jak z fontanny:-) Karmię ją tak co 2-3 godziny. W nocy też.Ale nawet nie narzekam.
Mam pytanie- gdybym chciała odciągać pokarm, żeby podać małej w butelce, to w jaki sposób mam ten pokarm podgrzać?
 
martula-podobno najlepiej wstawic pojemnik z mlekiem do naczynia z ciepła woda-ale nie gotowac tylko odczekac chwile az sie ociepli, I nie podgrzewac w mikrofali bo mleko traci właciwosci-jako przyszła mama jeszcze tego nie probowałam ale takie rady dawała połozna w szkole rodzenia :-)
 
Kasia, tak wlasnie staram sie robic :tak:

a podgrzewam tak jak dziewczyny pisza:tak:

a brzoskwinie z puszki? jak myslicie? mozna? chyba nie, bo pestkowe:confused: a taka mam ochote.

zjadlam wczoraj paczka. i nic.
 
lil kate napisz mi prosze ile twoja mala wypija na jedna porcje bo nasze malenkie sa z tego samego dnia i chcialam porownac sobie:confused: :happy:
 
Ja też tak podgrzałam, dałam małej odciągnięte mleko (odciągam, żeby pobudzic laktację, bo coś mam mało mleka). Bałam się, że nie bedzie chciała ciągnąc cycka po butli, ale sprawdziłam - pije bez problemu. Mam butlę Dr Brown's z systemem odpowietrzania na kolki i z rurką w środku i ze smoczkiem imitującym sutka. Z aventowskiego smoka nie chce pic.

Planuję kupic podgrzewacz na allegro i sterylizator mikrofalowy.
 
madzia24, moja malutka raz jje 40 ml, raz 60 a raz zjadla nawet 70 ml!!

wiec z pokarmem z piersi to chyba trudno jakies normy ustalac:-( a ile twoja je?

moj bejbik je z aventu (kapturki tez aventu).

i ma straszne kolki po mleku krowim (jak ja wypije):nerd:
 
reklama
Ja też nie wiem, ile moja wypija, bo pije głównie z cyca, ale jak raz jej dałam oba cycki do obciągnięcia i jeszcze była głodna, to podgrzałam jej mleko wcześniej zciągnięte i wypiła z butli jeszcze 40 ml.

Ile Wam się udaje zciągnąc z obu piersi? Bo mi tylko 40-50 ml. To chyba trochę mało, jak myślicie?

Kiedyś na jakimś wątku pisałam, że nie umiem odciągac elektryczną Medelą, a aventem isis idzie mi dobrze. Okazało się, że nie zamontowałam jednej małej części do Medeli i dlatego nie szło. Teraz odciągam tym elektrycznym i nachwalic się nie mogę. Ciągnie bezboleśnie i bardzo skutecznie (elektrycznym zawsze więcej zciągnę), no i wygodnie, bo nie trzeba się namachac. Jedyny minus to hałas w trakcie pracy, ale moja mała się od niego nie budzi (ja bym się napewno obudziła), u nas się nie chodzi w dzień na paluszkach i mała jest przyzwyczajona, że w dzień jes hałas, w nocy natomiast ma ciszę i jak się nie zciszy telewizora to się wtedy kręci, a w dzień może byc głośni i nic. Ciekawe jak ona odróżnia dzień od nocy :confused:
 
Do góry