reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jeść a czego nie gdy karmi się piersią?

dziewczyny, jak dacie rade obyc sie bez oslonek to nie zakldajcie, b zaburzaja odruch ssania i mleczka bedzie mniej, bo jednak jest roznica pomiedzy piersia a kapturkiem. Mi przy Stasku z kapturkami laktacja momentalnie siadla, Lil ma racje, to ostatecznosc i jak nie ma wyjscia to trudno, ale trezba probowac bez. Ja walczylam z ranami i strupami przez tydzien, masakra, po tygodnia podobno kazde cycki sie przyzwyczajaja, dobrze jest odkrywac czesto piersi, smarowac pokarmem, no i Bepanthen tez mi pomogl. Dobrze robi przykladanie saszetek z rumianku, przez tydzien nosilam w staniku muszle laktacyjne Aventu, ulga bo nawet ocieranie o material bylo bolesne.
 
reklama
Jak uważasz Joasiek, ale wydaje mi się, że to zbędny wydatek w Twoim przypadku, skoro brodawka Twoja wypełnia prawie połowę kapturka większego rozmiaru, to dziecko zdecydowanie będzie miało co chwycic :tak:

Jeśli Lil kate masz takie małe brodawki, to rzeczywiście nie masz innego wyjścia. Ale co tam, da się z tym życ, warto się pomęczyc, żeby dzidzia dostawała naturalne mleko.
 
Oj dziewczyny nawet niewiecie jak wam zazdroszcze z tym karmieniem z piersi :-( . Bylam dzisiaj u lekarza mala wazy 2715 gram i urosla juz o caly 1 cm czyli ma juz 48 cm :tak:
 
Irtasia, to szybko sie u Was idzie z dzieckiem do lekarza. Do mnie najpierw przyjdzie pediatra do domu, przychodzi najczęściej jak dziecko ma 2 tygodnie, ale u mnie się nie pojawił jeszcze. Ale wątpię, żeby przyszedł w wagą, więc nie bedę wiedziec ile mała waży. Ale napewno juz coś urosła, bo widzę po śpioszkach. Buzia też jej się zmieniła, nie jest już taka czerwona na buźce.

A z moją piersią coś nie tak, z tą, w której zapchał mi się w niedzielę kanalik. Ciągle zarasta mi sztywną skórą i znów staje się niedrożny. Muszę ciągle tę skórę podważac, ale przecież nie mogę tak ciągle robic, bo nabawię się jakiegoś zakażenia. Miała wczoraj lub dziś byc położna i chciałam jej się poradzic wsprawie tej piersi, ale nie przyszła :confused: Mam nadzieję, że jutro się pojawi, jak nie to zadzwonię do przychodni.
 
Ja normalnie do lekarza mialam isc dopiero od 4-6 tygodnia na bilans ale mala ma tylek tak odparzony od tygodnia i niczym nieumialam tego zlikwidowac no i moglabym sobie dlugo smarowac bo okazalo sie ze mala ma grzybka(musiala sie odemnie zarazic przy porodzie,musialam miec grzybka bezobjawowego bo mnie nic nie swedzialo a lekarz mi mowil cala ciaze "PH 4,0 wszystko wporzadku"):wściekła/y:
 
mi kazano isc z mała do lekarza po 3 tygodniach a ja mam isc po 6
irtasia to faktycznie mozna sie delikatnie mowiac wkurzyc ! I co jej przepisali na to ''odparzenie''?
 
Hmm... jestem lekko skołowana z powodu tych kapturków, ale może faktycznie na razie sobie to odpuszczę.. w razie czego wyśle męża i tyle :tak:
 
Agusia9915 przepisali mi masc z Nystatyna nawet extra nie musialam isc do apteki tylko mi wyciagnela z szafki.
A na lekarze jestem wsciekla jak diabli niech poczeka jeszcze te 3 tygodnie jak do niegopujde o ja mu da "PH 4,0 wszystko wporzadku":wściekła/y:
 
reklama
Irtasia, a może z Tobą jest wszystko wporządku, a małą zarazili w szpitalu? Rozważałaś taką ewentualnośc??
 
Do góry