reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jeść a czego nie gdy karmi się piersią?

Uhm :happy: To ja dostałam gratis coś takiego ale nie przyglądałam się temu dokładnie, nie wiedziałam nawet że to ma dziurkę i że przez to się karmi :laugh2: myślałam że to się zakłada po to, żeby biustonosz nie obcierał :zawstydzona/y: :cool2:
Dziewczyny... może zadam teraz głupie pytanie ale ja mam właśnie takie osłonki Aventa tylko że duży rozmiar, a sama mam bardzo małe brodawki.. myślicie że te duże osłonki mi się przydadzą, czy raczej nie będą dobre :confused:
 
reklama
Joasiek teraz to ja zwariowalam nawet niewiedzialam ze sa rozne rozmiary :-D ja uzywalam takich jakie mialam.Oh jakby to bylo moje pierwsze dziecko to bym bym sobie tlumaczyla "ze zdaza sie " ale nie przy trzecim:-D
 
Mi sie wydaje, że nie ma rozmiarów, te osłonki są poprostu takie duże w stosunku do brodawek, zwłaszcza jeśli są małe.
Nigdy tego nie stosowałam, ale wydaje mi się, że trochę dziecko musi się nassac, zanim kapturek wypełni sie mlekiem chyba :confused:

Ja też mam małe brodawki Joasiek, hmm... właściwie miałam, bo mała mi je strasznie już wyciągnęła. Ale z kapturka zrezygnowałam, bo bałam się, że nie będę mogła się z nim rozstac przez wiele miesięcy, jak szwagierka. Wszystko zależy od umiejętności przystawienia dziecka do piersi, jeśli nie masz brodawek wklęsłych, dasz radę karmic, tylko poproś panią z poradni laktacyjnej, żeby Ci pokazała w szpitalu, jeśli będziesz miała problem oczywście. Mi pokazała i jest ok, brodawkę i tak wkładasz maluchowi z częścią otoczki, więc nie musi byc wielka. Miałam problemy z pokaleczonymi brodawkami na początku, ale mimo to nie zakładałam kapturków. W końcu się zgoiły.
 
A ja własnie walcze z poranionymi brodawkami moja mała tak mocno ssie ze szok
tez chciałam kupic osłonki ale nadal nie wiem czy tak czy nie........
Kasiad dziekuje za rade co do bepanthenu gdyby nie on to nie wiem co by było z moimi piersiami
 
Właśnie podgladałam styczniówki i wyczytałam, że 2 dni temu rozmawialy o kapturkach. Jedna z nich rozmawiała z osobą z poradni laktacyjnej i ta jej powiedziała, żeby próbowac bez kapturków, że kapturki to ostatecznośc - dzieci nie ssą jak należy przez nie i nie najadają się tak jak powinny. A te dziewczyny, które już próbowaly kapturków, skarżą się, że bardzo trudno po nich wrócic do narmalnego karmienia, bo dzieci się buntują.
 
Joasiek, cieszę się, że mogłam pomóc. Ja bez Bepanthenu też bym chyba umarła. Też przechodziłam to co Ty, mogę Cię pocieszyc, że po tygodniu się zgoją, tylko smaruj na bieżąco po każdym karmieniu (ale nie za grubo, bo chyba przez za grube smarowanie zapchalam sobie kanalik).
 
Kasiad to chyba było skierowane do Agusi :-D ale ja też się zastosuję do Twojej rady i Bepanthen też mam już spakowany w torbie :tak:

A wracając do tych kapturków to właśnie na tej stronce która wkleiłam tu wcześniej z osłonkami Aventu zobaczyłam, że można je kupić w 2 rozmiarach. Ja kompletnie zielona jestem w tym temacie :laugh2: ale dobrze wiedzieć że w razie czego mam takie cuś w szufladzie :cool2:
 
Joasiek, kapturki sa w roznych rozmiarach. na mnie rozmiar normalny aventu byl za duzy. musialam kupic rozmiar maly z canpolu:tak:

Kasiad
, masz racje co do tych kapturkow, ale bez nich moje dziecko wogole nie ma co zlapac.nawet polozna stwierdzila ze raczej nie mam szans nakarmic ja bezposrednio z piersi:no: wiec u mnie wyglada to tak: abo kapturek +piers albo bytelka z mlekiem modyfikowanym. wiec juz wole ta pierwsza wersje:nerd:
 
reklama
Dzięki dziewczyny za uświadomienie :tak: Właśnie dzisiaj przymierzyłam te osłonki Aventu które mam i porażka.. moje brodawki w nich nie dochodzą nawet do połowy wysokości tej osłonki :zawstydzona/y: A i tak urosły mi w ciąży, bo były wcześniej jeszcze mniejsze :dry:
Kurcze, to ja chyba też się zaopatrzę w te małe Canpolu, póki jeszcze mam czas za tym chodzić, bo mogę mieć podobny problem jak lil kate a wyprawa do dobrze zaopatrzonego sklepu dziecinnego to w moim przypadku wyprawa na 2 godziny jak nic.. :confused:
 
Do góry