reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co potrafi 2,5 letnie dziecko

marika, nie wiem, czy on taki zdolniach, myślę, że wiele dzieci w jego wieku to potrafi. I napewno wiele daje to, że ja jestem z nim przez te prawie trzy lata, nie żłobek czy opiekunka (nie ujmując nic opiekunkom czy złobkom;-)). Do przedszkola wyślę go od września, bo muszę w końcu wracać do pracy. Poza tym wydaje mi się, że taki maluch potrzebuje też pobyć w grupie innych dzieci, nie tylko z rodzicami. A Twoje dziecko z tego, co piszesz też potrafi niemało, chyba nie masz powodu martwić się o przedszkole.

pozdrawiam
nikita
 
reklama
wiesz co ja moją też teraz wysyłam we wrześniu 2007 do przedszkola, bo uważam tak jak ty ,mała musi troszkę pobyć z innymi dziećmi:tak: bo cały czas jest z dorosłymi z rodzicami, ciociami w rodzinie zero dzieci i biedulka jak ma okazje zobaczyć inne dzieci to do nich ciągnie i się cieszy jak nie wiem co że je widzi, a mi wtedy smutno że ona taka sama, dwa w przedszkolu dziecko więcej się uczy, przede wszystkim kontaktu-obcowania z innymi ludźmi:)
 
witam. zajrzałam na chwilkę.
chyba od kilku miesięcy mnie nie było na dłużej.
pierwsze co to dwulatki, reszta moze kiedyś:)
Oskar 2 latka 3msc mówi w zasadzie wszystko, pełnymi zdaniami tyle, wyrazy jeszcze przekręca, część mówi po swojemu, ale osoba postronna mniej więcej zrozumie o co chodzi:)
bardzo duzo spiewa, zna z 10 całych piosenek i duzo tańczy, wierszyki i bajki dokańcza, krótkie wierszyki potrafi powtórzyć i 2 krótkie bajki o kubusiu puchatku. liczy do 10, ale często jak ma 2 przedmioty to liczy: jeden, da, czy:) kolory rozróznia jak np. powiem podaj zielony klocek, to poda, albo mówi: taki jak po, pipi,tinki, lala- czyli po kolorach teletubisiów, ale sam nazwać umie zielony i czerwony- oczywiście z przejścia dla pieszych:)kształty podstawowe, ale jak zapytam o romb czy owal to tez pokaże prawidłowo, włącza wszystko co popadnie, przy komputerze siedzi sporadycznie ze mną i oglądamy stronę minimini- na topie są piosenki z braci koala, grać to jeszcze długo nie będzie, co to to nie:)
rysuje tzw. mazy, dobrze układa puzzle tyle, ze samo wkładanie jeszcze mu nie idzie, ostatnio zaczął mi skakać ze wszystkiego. wchodzi na fotel, kanapę, wszelkie murki, co przyprawia mnie o zawał. sam je, rozbiera się, zakłada spodnie, buty, czapkę i tylko został nam nocnik:))
pozdrawiamy
 
Hej z nocnikiem spokojnie, jedne dzieci w wieku 9 mcy już potrafią inne nawet w wieku 3 lat chodzą w pieluchach!:szok:ale tego nie życzę nikomu:eek::laugh2:ale jak tak czytam:szok: ale zdolniochy te wszystkie dzieciaczki! Gdzieś kiedyś przeczytałam że dopiero 3 latki uczą się kolorów a tu proszę..jednak i 2 latki są spostrzegawcze i mądre.moja też się sama rozbiera, z ubieraniem gorzej:-D:laugh2: muszę ją gonić po całym domu bo tego nie lubi:eek::laugh2::laugh2:
 
Witajcie!!!!!Moja Nadia skonczyla wlasnie 2 latka.umie liczyc do 15-stu,zna caly alfabet,rozroznia kolory,zna cyfry i litery,pare wierszykow typu..na stoliczku stalo mleczko...,mamo mamo cos ci dam....!zna rozne piosenki i przyspiewki.Pewnie jest to powiazane z tym,iz szybko zaczela mowic(niespelna rok)teraz rozmawia juz pelnymi zdaniami.Jesli chodzi o nauke,to pisze szczeze,ze nie przywiazuje wiekszej uwagi do tego by moje dziecko uczylo sie na przymus czytania czy pisania...Poprostu z mezem zakupilismy jej pare plyt z kolekcji .MADRY MALUCH!JEST TAM ALFABET,LICZBY,CYFRY,KOLORY A NAWET ANGIELSKI DLA DZIECI OD 3 MSC:-)mala ma te plyty od roku i jeszcze jej sie nie znudzily,zapamietuje wszystko doskonale i za kazdym razem ma swietna zabawe!a ja nie musze jej forsowac:-)zostaje nam czas na zabawe i czytanie ksiazek ktore uwielbia,nie polozy sie spac bez przeczytania bynajmniej 4 ksiazeczek:-)!!!!!pozdrawiam wszystkie mamausie i tatusiow!
 
No to masz agentke!
Nasz Benji mowi bardzo duzo ale sepleni,pociesznie.Mowi praktycznie wszystko,oczywiscie przekreca rodzaje itp.,liczy do 10ciu po polsku,potem pare razy mowi"tadananascie" i dwadziescia.Po angielsku do dwunastu.Zna bardzo duzo pojedynczych liter np.A,E,G,I,X. Przeliteruje swoje imie.Zna 8 kolorow.
Zna okolo 10 piosene ze slowami(ktore czasem przekreca) i ciagle je spiewa np,"Jak aniola glos".,Tanczy swietnie.Cwaniak jak mowi do mnie mamusiu-mam mowic po polsku,jak mummy-po angielsku(zna wiele angielskich slow,ktore przeplata z polskimi np."mamusiu Baus (benus) happy w domu nie w przedszkolu happy.".A co do nocnika to bez problemu sam leci i robi siku,ale z kupka jeszcze mamy problem.A z ksiazek do czytania uwielbia:Franklina i Kubusia Puchatka.
Pozdrowionka
 
Morrwa-to na prawdę dużo jak na ten wiek:szok::szok::szok:
Kubuś ma 2,5 roku-mówi bardzo duzo ładnie i nie po swojemu-można już z nim normalnie"pogadać":-D:-D:-D:-D
liczy do 10,
rozróznia literki ABC
zna kolory
zna kształty
zna na pamięć po dwukrotnym przeczytaniu "na straganie"Jana Brzechwy:szok:
pamięć ma niesamowitą:-)
potrzeby załatwia do kibelka:-)
sam sie rozbiera
sam je
śpiewa, tańczy, recytuje:-D:-D:-D:-D
Rysuje-głównie auta i kółka:baffled:
zna swoje imię, nazwisko, miasto i ulice na której mieszka
to chyba tyle....
 
Witam,
moja córeczka nie ma jeszcze 2 latek ale niebawem :) za 2 mc :) Potrafi mówić penymi zdaniami, zna wszystkie literki, liczy, zna kolory,potrafi sama powiedziec kilka wierszyków, spiewa piosenki, zna troche slów po angielsku uzywa je nawet na przemian z polskimi :) sama sie ubiera i rozbiera, zaklada sama buty.Robi na nocniczek, jest juz bez pampersa od gwiazdki tylko na spacer lub na noc zakladam jej.Koloruje bardzo dokadnie rysuje buzki, zna ksztalty.Bardzo duzo czasu spedzamy bawiac sie i uwielbia ksiazki mozna jej czytac na okraglo, zapamietuje nawet wiele z nich i pozniej je powtarza. Lubi tez jak jej sie opowiada bajki i sama je pozniej opowiada prawie bez blednie :) Ma starsza troche siostrzeczke ktora tez w jej wieku tak wiele umiala , a teraz starsza sama pisze a malutka ja we wszystkim nasladuje:)
Jest to cudowne moc patrzac jak dzieciaczki sie rozwijaja.
Wiem ze czas jaki spoedzam z nimi jest bezcenny:)
Pozdrawiam Wszystkich !
 
reklama
Witam,
moja córeczka nie ma jeszcze 2 latek ale niebawem :) za 2 mc :) Potrafi mówić penymi zdaniami, zna wszystkie literki, liczy, zna kolory,potrafi sama powiedziec kilka wierszyków, spiewa piosenki, zna troche slów po angielsku uzywa je nawet na przemian z polskimi :) sama sie ubiera i rozbiera, zaklada sama buty.Robi na nocniczek, jest juz bez pampersa od gwiazdki tylko na spacer lub na noc zakladam jej.Koloruje bardzo dokadnie rysuje buzki, zna ksztalty.Bardzo duzo czasu spedzamy bawiac sie i uwielbia ksiazki mozna jej czytac na okraglo, zapamietuje nawet wiele z nich i pozniej je powtarza. Lubi tez jak jej sie opowiada bajki i sama je pozniej opowiada prawie bez blednie :) Ma starsza troche siostrzeczke ktora tez w jej wieku tak wiele umiala , a teraz starsza sama pisze a malutka ja we wszystkim nasladuje:)
Jest to cudowne moc patrzac jak dzieciaczki sie rozwijaja.
Wiem ze czas jaki spoedzam z nimi jest bezcenny:)
Pozdrawiam Wszystkich !
Eh.. ktoś tu chyba nieco podkoloryzował tą opowieść..:sorry2:
 
Do góry