reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co Potrafia Nasze Dzieci?!

widzę,że Bogna to leniwiec nr 1!!:tak:
- obracać się umie, ale jej się nie chce - zrobi to od czasu do czasu na zasadzie "zobaczcie, umiem, nie martwcie się" ;-)
- stopy łapie ale do buzi nie wkłada (zbliza do ust ale dalej jej się nie chce)
- pełzać pełza ale najchętniej leżąc na plecach
- jak leży na brzuchu to się obraca jak wskazówki zegara
- trzyma butelke
- manipuluje rączkami - przekłada zabawki, łapie sznurki, wsadza i wyjmuje smoczek

generalnie pediatra nie widzi nic niepokojącego, ale ja stwierdziłam,że na wszelki wypadek jednak przejdziemy się do neurologa :tak:
 
reklama
Iwoszku moja Wercia w ogóle nie pełzała ani nie raczkowała i po prostu to spokojne dziecko
Moja Kinga totylko lezalana pleckach nie chiala sie przekrecac na brzuszek a rozwijala sie noprmalnie Zostala jej niechce do jakichkoleiwek ciwczen i jest bardzo ostrozna. Ja juz widze ze z Wojtkiem bedzie zupelnie inaczej. Pewnie bede z za nim na ploty wchodzil a i go sciagala.
 
Iwoszku mój Mikoś też nie należy do ruchliwych dzieciaczków:blink: w porównaniu z Karolem który powoli już zaczynał raczkować to ten jest oaza spokoju:-D pełzać pełza ale też zależy to od dnia czasem woli w wózku poleżeć i zająć się gryzakiem niż na podłodze pofiglować:sorry2: z obracaniem różnie na brzuch jeszcze tak ale z brzucha na plecy to mam wrażenie że jeszcze zapomina jak to się robi:happy2:
do siadania w ogóle się nie garnie:szok: czasem jak go położę na pleckach to leży jak taki placek nawet godzinę i się nie rusza tylko obserwuję:szok:
 
Ale juz duzo potrafia te nasze dzieciaczki. Moj Krystek przewraca sie na boczek nieraz uda mu sie na brzuszek z brzuszka na plecki bez problemu. Ale nie zabardzo lubi takie cwiczenia szybko go to nudzi. Teraz ma etap stania trzeba trzymac go za raczki a on maszeruje. Siedzenie juz mu sie znudzilo. Tylko sie zastanawiam czy on nie jest za maly na chodzenie. Postawiony przy krzesle stoi sam bez problemu. Ale martwie sie trochu o jego kregoslup. Mam nadzieje ze mu to nie zaszkodzi.
 
U nas w rodzinie jest chłopczyk który zaczął chodzić w wieku 7 miesięcy. Mama jak go brała za ręce do siadania to o wstawał. Ma w karcie donos że rodzice zmuszali go do wstawania ale on ma już 10 lat i nadal jest zwinny i do ćwiczeń chętny.
Przecież to dziecko samo się garnie a nie ty go na siłę nie stawiasz
 
POST dla tych co sie martwia ze ich dzieci sie rozwijaja za szybko.... :-):-):

Oglądnęłam wszytskie płyty z Marysia jak była mała (przez 3 ostarnie dni - śmiechu było co niemiara - chciałam ja porownac z Misiakiem tyle za kamera kupilismy miała prawie 6 miesiecy czyli tyle co Michal teraz (wiec wstecz nie bardzo pamietam co było - tylko tak mniej wiecej) i co następuje:

Marysia dłuuugo byla w tyle za innymi dziecmi. A potem nagle SZOK. Przkrecac na brzuch naczułyła sie jakos pare dni zanim skończyła 5 miesiecy (czyli poźno). Za 2,3 tygodnie włozyla nogi do buzi - późno (Michal to zrobił jak mial 4 miesiace), potem za pare dni zaczęła sie przekrecac na plecy. I nagle przyspieszenie! Co ja mowie mega przyspieszenie! Nie miała jeszcze 6 miesiecy to juz pełzała od razu do przodu, Za tydzień staneła na czworaki, za tydzien sama siadla :szok:, za tydzien stała na głowie (stawała na nogach i głowie), jak miala 6,5 miesiaca foczkowała i raczkowała na zmaiane, 6 miesiecy i 3 tygodnie stała sama w łozeczku (sama umiała wstac, nie postawiona!!!!!), 7 miesiecy juz raczkowała naprzemnienie, 7,5 miesiaca chodzila przy meblach, 8 miesiecy zrobiła pierwsze kroczki. 9 miesiecy mam filmy to juz chodzi normlanie, nie przechodzi na czworaki, nie podnosi rak do góry, tylko chodzi .... Po prostu nie do uwierzania ze majac niespełna 5 miesiecy nie umiala sie przekrecic na brzuch a za 3 miesiace chodzila..... Ruchowo do tej pory jest do przodu. Takze jesli dziecko samo wszytsko robi, nie ma czegos takiego ze sie za szybko rozwija. Umie wstac - to wstanie, umie usiaść to usiądzie..... Tak to widze.
 
A Staś ostatnio ustawia się w pozycji do raczkowania (jak tylko się przewróci na brzuszek) i tak opiera się na dłoniach i podnosi kolanka tak, że stoi na stópkach. Jeszcze chwilę i zacznie mi pompki robić. ;-):-D:-D
 
reklama
Do góry