reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co raz bliżej... czyli wszystko o porodzie.

czopki też są ok, ale na niektórych nie działają, albo działają dopiero po dłuższej chwili, a na Enemę nie ma bata, musi zadziałać i to szybciorem :tak:
 
reklama
Ewa Enema to wlewka doodbytnicza. Jak Cię zbiera kładziesz sie na pleckach, podkurczasz nogi do klatki piersowej, końcówke enemy umieszczasz w odbytnicy i wlewasz ją z dozownika. Potem trzymasz płyn 3-5 minut w dowolnej pozycji, do uczucia parcia i wypróżniasz. Po imprezie :-D A po enemce podajesz sobie płyny doustnie i nie straszne Ci niespodzianki ;-)
 
mileczka
wyczerpałaś instrukcję:)
a powiedz kochana czy to będzie wypróżnienie na tyle skuteczne że nic mnie juz nie zaskoczy?
z tymi płynami chodzi o to żeby juz potem nic nie żreć tlyko pic taaaa:D??
 
Ewa Enema to wlewka doodbytnicza. Jak Cię zbiera kładziesz sie na pleckach, podkurczasz nogi do klatki piersowej, końcówke enemy umieszczasz w odbytnicy i wlewasz ją z dozownika. Potem trzymasz płyn 3-5 minut w dowolnej pozycji, do uczucia parcia i wypróżniasz. Po imprezie :-D A po enemce podajesz sobie płyny doustnie i nie straszne Ci niespodzianki ;-)
oj chyba sama bym tego nie zrobila, podciagnac nogi juz ciezko a co dopiero jeszcze do odbytu siegnac w tej pozycji;-)

jedna z oznak zblizajacego sie porodu jest czestsze odwiedzanie toalety, a jak nie to pewnie lepiej sie wspomoc
 
Powinno być wysoce skuteczne, bo w szpitalu stosuje sie je przed operacjami jak są na nie pieniążki na oddziale. A płyny trzeba uzupełniać bo w jelitkach wchłaniania jest woda. A jak my wszystko "sru" z tych jelitek to trzeba uzupełnić to co wypróżniliśmy :)

Na ulotce piszą że jest zalecana przed porodem :)
 
Ostatnia edycja:
Ewcia znalazlam stare ulotki z SR rok temu i wlasnie kupkowanie co chwile moze oznaczac zblizajacy sie porod,
organizm sam sie oczyszcza
do tego bole podbrzusza ale ktora z nas tego jeszce nie zna

jeszcze trzeba uwazac zeby nie miec pelnego pecherza bo to blokuje skurcze
 
Ostatnia edycja:
Ewcia znalazlam stare ulotki z SR rok temu i wlasnie kupkowanie co chwile moze oznaczac zblizajacy sie porod,
organizm sam sie oczyszcza
do tego bole podbrzusza ale ktora z nas tego jeszce nie zna

jeszcze trzeba uwazac zeby nie miec pelnego pecherza bo to blokuje skurcze
no zobaczymy jak sie to u mnie sprawdzi... a ja to własnie jak pęcherz mam pełny to czuje skurcze tak intensywnie i boleśnie że masara i własnie dlatego siusiam ile sie da.
ilonka
no to ja kupuje już jutro! i ten lewy bok bede miała na uwadze.

mileczka
a jedno wystarczy? nie lepiej ze 2 sobie walnąć np po 2 godzinach?
 
reklama
Do góry