reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos innego niz mleczko...

WIecie co ja jestem w ogóle przeciwnikiem Actimelków Danonków i innych takich, ale obawiam się że ten tekst jest nieprawdziwy, dlatego że L.casei to są bakterie i jako takie nie są wytwarzane przez organizm. Po prostu zasiedlają jelita. Prawidłowej florze bakteryjnej w jelicie sprzyja podobno dieta mleczno-warzywna, natomiast duże ilości mięsa i małe błonnika sprzyjają rozwojowi bakterii gnilnych (zapach z ust). Myślę że od czasu do czasu można se łyknąć taki "wspomagacz", ale na pewno nie jest to potrzebne codziennie.... Dawno już zrobiłam sobie taki eksperyment z actimelem, ale przerwałam bo coś zaczęło mnie łamać w kościach :-) Stwierdziłam że to o kant d... :-)

Pozdro!

Aga
 
reklama
Dziewczyny mam pytanko co wy dajecie dzieciom jako dodatek do drugiego dania ? U nas przez dłuższy czas był na topie ogótek kiszony i be tzw, gógura nie było obiadku ;-) tzn. drugiego dania, ale moje dziecko obraziło się ostatnio na ogórki i nie chce ich jeść , i teraz mam problem co dawać, kpuste jakąś duszoną zje, kiszona musiałabym ją drobniutko pokroić :blink:, buraczki na ciepło też zje:tak: a jeszcze jakieś propozycje - co jedzą wasze dzieciaki ? Brak mi pomysłów:zawstydzona/y:
 
U nas nie ma szans na żadne warzywne dodatki! Pola je tylko mięsko i dodatek (ziemniaki, ryż, makaron), żadnej surówki, ogórków lub warzyw gotowanych nie zje.
Jedynie mogę jej przemycić w zupie lub w sosie.:-(

Anzk a może fasolka szparagowa polana masełkiem lub/i bułką tartą, kalafior albo brokuły.
 
miesko tak ale w całosci nie pokrojone najlepiej smakuje a ryba z warzywami. naprawde chyba nie ma takiej rzeczy.. sa momnty kiedy np. kalafior nie ale za tydzien mija i je... nie wiem jak to wyszlo ale od poczatku nie było problemów.
 
anzk nappisze co co u nas jest to moze cie cos spasuje

sałatka - pomidor, ogórek, ogorek kiszony, cebula salatkowa (taka biała) + olej z pestek winogron PYCHA
mizeria
gotowe sałatki w plastikowych pojemnikach, takie z krótkim terminem waznosci (ŚWIEŻE)
brukselka
marchewka z gorszkiem
kalafiror
marchewka z maslem taka zasmażana
ogorki kiszone
brokuły
buraczki na gorąco/na zimno
sałatka z kapusty pekińskiej, marchewki i ogórka kiszonego (marchew i ogorek starty) +olej z pestek win.

W zasadzie to tyle.


Czy jakieś dziecko jeszcze je kaszki na śniadanie/kolacje?????
 
reklama
Alek żadko je obiad z dwóch dań bo ja żadko gotuje zupy, jakoś nie przepadamy i nie chce mi sie gotować dwóch dań a zupą samą sie człowiek nie naje. Czasami, jak dzis zjadł zupe jażynową z kalafiorem i ziemniaki z kotletem ale zazwyczaj je jedno danie i w nim sa ważywa gotowane a lubi: Machew z groszkiem duszoną, może byc nawet sama, brokół, kalafior, fasolka szparagowa, buraki tez jakos zje na ciepło duszone a barszcz z buraków zje ale zmiksowany i z makaronem:-D, z makaronem tez uwielbia szpinak i z jajem, ogórka kiszonego tez lubi, ale surowych ogórków ani pomidorów nie tknie i surówek róznych tez nie bardzo, czasem odrobine z kiszonki ale to jak drobniutko i dużo jabłka. uwielbia tez kukurydze gotowaną z kolby i z puszki jako dodatek w daniu.

Kasze pije na noc z butli.
 
Ostatnia edycja:
Do góry