reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos pysznego dla naszych brzuszkow

reklama
Elvie to takie ciasto z kilkunastu placków, przekładane masą śmietanową albo serową. Przepyszne jest tylko chciałabym je zrobić ze sprawdzonego i wypróbowanego przepisu. 18855.jpeg
 

Załączniki

  • 18855.jpeg
    18855.jpeg
    16,9 KB · Wyświetleń: 69
Mamuska, ja to znam jako Stefanka.

ciasto:
6 jaj
30 dkg maki
30 dkg cukru
10 migdalow zielonych razem z lupina
lyzeczka proszku do pieczenia
cukier wanilinowy73 dkg tluszczu do tortownicy

krem
30 dkg masla
4 jaja
25dkg cukru
10 dkg gorzkiej czekolady ( o rany wlasnie wrabalam cala tabliczke:cool:)
kieliszek spirytusu - moze byc bez
lyzka kawy rozpuszczalnej

do polania ciasta
10 dkg gorzkiej czekolady
4 dkg masla
5 dkg migdalow w platkach

jaja utrzec z cukrem na pulchna jasna mase, ucierajac stopniowo wsypywac make wymieszana z proszkiem do pieczenia, cuiker wanilinowy i migdaly. 2 dna tortownicy o srednicy 26cm posmarowac tluszczem orac cienka rowna warstwa ciasta (dlugasny noz jest przy tym bardzo pomocny). piec w piekarniku nagrzanym do 180°C na zloty kolor - ok 8 minut. Gorace placki wyjmowac na stolnice. DELIKATNIE!. I tak w kolko, az cale ciasto bedzie zuzyte. WAZNE: blacha musi byc wystudzona i sucha przed nalozeniem kolejnej porcji.

Masa:
jaja ubic z cukrem na parze na puszysta i gesta mase. Dodac polamana czekolade i kawe. Ubijac az sie rozpusci. Zdjac wtedy znad pary i dalej ubijac, az wystygnie :laugh2: Miekkie maslo utrzec na puch i dodawac don mase czekoladowa - po lyzce. Na koniec dodac spirytus. Masa przekladac placki. Wierzchu i boku nie nalezy smarowac kremem, ale polac polewa z czekolacy z maslem. Udekorowac platkami i juz.
 
No niestety Marcinek to nie jest Stefanka ani Magdalenka ;-) kolega ma mi przynieść przepis od siostry jak go dostanę to od razu wam go podam bo jest przepyszny.

A wczoraj zrobiłam świetne ciasto z orzechami i jabłkami , mega proste, pyszne i szybkie.
6.1-walnut-cake-with-apples.jpg


  • 2 szklanki mąki
  • 1 szklanka cukru pudru
  • 4 jajka
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczeni
  • 125g Kasi
  • 1 szklanka posiekanych orzechów włoskich
  • 3 duże jabłka (kwaśne)
  • Pół szklanki rodzynek (nie dodałam bo nie miałam)
  • 1 op. cukru waniliowego

Kasię z cukrem pudrem i cukrem waniliowym utrzeć na puszystą masę. Kolejno dodawać żółtka. Ubić pianę z białek. Stopniowo dodawać mąkę przesiana z proszkiem do pieczenia i sodą. Na koniec dodać ubitą pianę z białek. Do masy dodać pokrojone w kostkę jabłka, posiekane orzechy i namoczone oraz odsączone rodzynki. Piec w temperaturze 200 stopni około 35-40 minut. Można ciasto posypać cukrem pudrem lub udekorować orzechami.
 

Załączniki

  • 6.1-walnut-cake-with-apples.jpg
    6.1-walnut-cake-with-apples.jpg
    34,5 KB · Wyświetleń: 66
elvie, odkopane pierniki

2 szkl. maki
3/4 szkl. cukru pudru
lyzeczka sody
1,5 lyzeczki drozdzy instant (tym razem uzylam mniej wiecej 3gr prawdziwych drozdzy)
torebka przypraw do piernika
przesiac wszystko do miski
2 cale jajka i jedno zoltko dodac do maki
2,5 dkg margaryny rozpuszczonej z 2 lyzkami miodu dolac do wyszystkiego i wyrabiac.
jesli ciasto jest bardzo geste dodawac cieple mleko, ale nie za duzo. - ja dalam za duzo, wiec dodlam jakies cwierc szklanki maki.
Odstawic na pol godziny

Rozwalkowac na 3 albo 4 milimertry i wykrawac pierniczki.

Pozostale bialko roztrzepac i smarowac ciasteczka.

Piec 10 minut w piekarniku nagrzanym do 180°C



Wyszly puszyste i mieciutkie. No i one nie stwardnieja, wiec smialo mozna nawet w Wigilie rano je upiec.

Pierniczki w trakcie pieczenia rosna, wiec nie mozna ukladac ich na blasze zbyt blisko siebie.
 
Lekka sałatka z rukolą

SKŁADNIKI:
1 opakowanie rukoli
1 słoiczek
pomidorów suszonych pokrojonych w paseczki
1 kulka mozzarelli
łosoś wędzony lub szynka parmeńska według uznania
sok z cytryny
oliwa ze słoiczka z pomidorami suszonymi
ziarna słonecznika
sól morska
świeżo zmielony, kolorowy pieprz

Rukolę skropić sokiem z cytryny, dodać pokrojone pomidory, łososia/ szynkę i mozzarellę.
Dodać 2 łyżki oliwy, sól i pieprz do smaku.
Delikatnie wymieszać, posypać delikatnie uprażonymi ziarnami słonecznika.
 
Na święta już za późno, ale na Sylwestra może ktoś popełni :) Polecam, bo jest pyszny i do tego wygląda spektakularnie (robi się łatwo):

Sernik Królewski - Przepis

Dla Zielonej kapusta :) bardzo smaczna, można jeść samą, można nadziać nią pierogi, albo paszteciki, co kto lubi:

Kapusta wigilijna - Przepis

I popełniony przez mojego męża makowiec, bardzo smaczny (o 2:00 w nocy próbowałam hehehehe)

Moje Wypieki | Makowiec zawijany

Mam jeszcze przepis na pyszne rożki nadziewane, ale to go po świętach wklepię, może komuś na Sylwka się przyda :)
 
reklama
aniez Ty kiedyś ciastka kruche i od razu półkruche nam polecałaś i wrzucałaś przepis, który oczywiście zgubiłam:zawstydzona/y: Jak znajdziesz chwilę to będę wdzięczna i obiecuję już do przepiśnika wpisać:tak:
 
Do góry