reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos pysznego dla naszych brzuszkow

Dziewczyny, to ja podziele się moim ostatnio ulubionym daniem: sałatką:-)
rukola, roszponka, kiełki rzodkiewki, mozzarella i suszone pomidory - wszystko do miski:-)
na patelni uprażyć ziarna słonecznika (uważać, żeby sie nie przypalił, bo będzie gorzki;-)) z odrobina czosnkowej oliwy z oliwek. Pod koniec prażenia dodać miód - łatwo sie przypala więc naprawdę mały ogień:tak:. Wrzucić do miski i dodać odrobinę octu balsamicznego.
Ja mogłabym to jeść codziennie od śniadania do kolacji:-D
Ależ zrobiłam się głodna. szkoda że, nie mam już składników żeby dziś 3cią porcję zrobić:zawstydzona/y:
Smacznego:tak:
 
reklama
Ja robię tak jak u mnie zawsze się robiło w domu. No i zaczynam dzień wcześniej ;-)
Najczęściej używam łopatki wieprzowej, kroję w kostkę, ja wolę średnią ale moja tesciowa kroi taką, że potem to mięso trudno znaleźć w garnku:-D Wrzucam do michy, kroję cebulkę w piórka a jak mi się chce to w kosteczkę i wrzucam do mięsa, ze 2 ząbki czosnku też siekam albo przez praskę. Ziele angielskie i pieprz czarny w ziarnkach ucieram (na oko daję po parę ziarenek), posypuję mięso, dodaję trochę wegety albo zwykłą sól, ze 2 listki laurowe, mieloną paprykę słodką, czasem jak mam to przyprawę do gulaszu i polewam ciut olejem. Wsio w tej misce mieszam i na noc do lodówki wkładam. Rano tylko na patelnię, podsmażam szybko, żeby mięso się ścięło i soki w środku zostały, jak ma być ciemniejszy sos to zrumieniam a jak jaśniejszy to nie. Przekładam do garnka, w którym mi nie przywiera, wrzątkiem zalewam patelnię i zbieram cały smak, wlewam do mięska;-):-p. Przykrywam. Dusi się samo ok godziny, czasem i dłużej i rozpada się w ustach. Latem jak papryka tania to też dodaję a zimą nie. Jak potrzebuję zagęścić to mąką ziemniaczaną, ale to ze względu na małą tak juz u nas jest, ona zwykłej mąki powinna unikać.
Tak sie u mnie robi.
 
No dziękować spisałyście się na medal :tak:

Aniez nie marudź bo następnym razem suchym chlebem poczęstuję :-D:-D
Daj mi się gotować nauczyć co ?:-D
 
A niby gdzie jest tu marudztwo??? Aniam gotuj z Kwestią Smaku jak się chcesz nauczyć, bo babka ma super przepisy i świetnie wytłumaczone! Każdy zrobisz bez mrugnięcia okiem.
 
Ja robię wersję leniwą. Kroje mięcho w kostkę (najlepszy wychodzi mi z karkówki), wrzucam do gara dużego. Do tego cebule pokrojoną jakoś, pieczarki pokrojone w grubsze plastry (zbyt małe kawałki później giną), jak mam to paprykę kroję w kostkę. Nie mieszam tego na początku, bo w garze nie mam już miejsca ;-) Przykrywam i duszę. Jak zmniejszy się objętość i da się już zamieszać sypię trochę pieprzu, dużo papryki słodkiej, czosnek (zwykły albo z torebki), majeranek. Jak mięso jest już miękkie to wszystko solę. W miseczce mieszam mąkę z wodą i zagęszczam sos. Podaję z ziemniakami, ryżem, plackami ziemniaczanymi, kopytkami albo bułkami na parze. Do tego surówka, a najlepiej buraczki i obiad gotowy :-)
 
Judytkowe włoskie przepisy :-D:-D


***spaghetti z krewetkami, krewetki, czosnek, cebulę, suszone pomidory przesmażyć na dużym ogniu na oliwie, dodać dużo kolendry świeżej i natki, posiekaną czuszkę, podlać b. winem, dwie kosteczki masła otoczonego mąką na wolnym ogniu, sól i pieprz


***penne z kurczakiem w sosie serowym ze szpinakiem. Kostkę z kurczaka przesmażyć, dodać szpinak- może być taki rozmrożony lub swiezy, czosnek, po kilku minutach zalać śmietanką i dodać ser gorgonzola-ew blue lazur, camemberta i czedar starty, na wolnym ogniu się rozpuszczą, dobrze wymieszać, dodać dużo orygano, pieprz. Oczywiście kombinacja serów jest dowolna, ta jest mocna, esencjonalna


***penne z polędwiczką wieprzową w sosie sojowym. Paski polędwiczki przesmażyć na oliwie, dodać ćwiartki pieczarek, później czosnek i dymkę, paseczki papryki czerwonej, zalać dużą ilością sosu sojowego, ewentualnie odrobina ostrygowego i dodać smietankę, pieprz-NIE solić, sok z cytryny.


***papardelle z kurczakiem w sosie śmietanowym. Przesmaż na oliwie pokrojonego w kostkę kurczaka, po kilku minutach dodaj czosnek, piórka cebuli, plastry pieczarek-w sezonie grzybów leśnych, ewentualnie paseczki cukinii i groszek cukrowy, zalać odrobiną wody, dodać dużo słodkiej śmietanki, doprawić sola, pieprzem i zieleniną, zredukować sos, na konieć trochę soku z cytryny


***carbonara, przesmaż cebulke, czosnek i boczek na oliwie, zalej smietanka słodką dopraw solą i pieprzem, niech się redukuje na wolnym ogniu, na koniec dodaj żółtko jaja, wymieszaj szybko i sos gotowy


 
Drugi, przedostatni i ostatni znam i robię- polecam. Ten ostatni jest rewelacyjny dla zabieganych :) tyle, że ja bazuję na jogurcie naturalnym :)
 
reklama
Do góry