reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Jeśli na czczo jest 92 lub więcej, to nie ma potrzeby wykonywania krzywej cukrowej (która jest obciążeniem dla organizmu). Zwłaszcza że wynik podwyższonny wyszedł dwukrotnie, więc nie jest to przypadek.
Nie odpuszczaj wizyt i kontroluj cukier, bo wraz z wiekiem ciąży mogą pojawić się problemy.
W ciąży przysługuje Ci diabetolog na NFZ - i musi Cię przyjąć w ciągu 7 dni (musisz mieć skierowanie od lekarza).
Ja chodziłam prywatnie do ginekologa wiec nke miałam skierowania a i tak diabetolog mnie przyjęła na już na NFZ i w ciąży paski kosztują ok 3 zł a glukometr jest za darmo
 
reklama
Chyba że ginekolog jest na NFZ i boi się że jeszcze krzywa wyjdzie dobrze, a on nie dostanie dodatku do ciąży cukrzycowej. Czytałam że własnie w ten sposób sobie lekarze robią premie.
ginekolog też prywatnie, kurcze nie mam pojęcia co myśleć na ten temat. Może rzeczywiście skonsultuje się z innym diabetologiem
 
Ja chodziłam prywatnie do ginekologa wiec nke miałam skierowania a i tak diabetolog mnie przyjęła na już na NFZ i w ciąży paski kosztują ok 3 zł a glukometr jest za darmo
glukometr dostałam za darmo, paski z refundacją 30% gdzie cena regularna 200 sztuk wynosi 79 zł . Mąż wykupił odrazu całą receptę gdzie miałam 7 opakowań po 200 sztuk...
 
Ale masz paski kodowane??
Bo one mają swój termin przydatności... A 1400 pasków, to Ci na rok pomiarów starczy, a zapewne tak długo mierzyć nie będziesz...
 
Postaraj sie znalezc diabetologa z naprawde dobrymi opiniami, bo temat postepowania z kobietami w ciazy z podejrzeniem cukrzycy jest naprawde kontrowersyjny. Tj. wielu lekarzy przepisuje insuline, bo tak latwiej, a nie mysla o tym jaki to moze miec wplyw na organizm (jesli jest stosowane nad wyraz). Czesto drastyczna zmiana diety (m.in. odstawienie calkowite bialego cukru) potrafi zdzialac "cuda", ale trzeba trafic na kogos odpowiedniego lub samemu sie zawziac 🙂
 
glukometr dostałam za darmo, paski z refundacją 30% gdzie cena regularna 200 sztuk wynosi 79 zł . Mąż wykupił odrazu całą receptę gdzie miałam 7 opakowań po 200 sztuk...
Ja właśnie patrzyłam na receptę na IKP to za 7 opakowań po 50 szt płaciłam 22,40 (3,20 za op) normalna cena bez refundacji była 38,25
To są ceny na tamten czas. Wiadomo, nie kupowałam teraz
 
Z tego co mi wie wydaje z 30% zniżka paski są dla cukrzyków. A w ciąży ryczałt. Wiec dziwne ze tak dostałaś.
 
Wg ciebie poszłabym do innego diabetologa. Ja miałam stwierdzona cukrzyce ciążowa, bo milam wyniki w granicach normy po wypiciu glukozy na krzywej cukrowej, miałam zlecona samokontrolę a ze się popsuło później to dostałam insulinę na noc i było ok. Po porodzie miałam znowu zrobić krzywa cukrowa żeby stwierdzić czy nie ma cukrzycy czy była tylko ciążowa i w sumie na tok myślenia twojej diabetolog mogalbym zrobić tylko glukozę na czczo i by stwierdziła czy jest czy nie? Dziwna wg mnie lekarka.
 
reklama
Do góry