reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ćwiczymy ćwiczymy !!!!!

reklama
jo-anna-on kiedy ja wcale się nie obżeram, miała takie okresy ale od jakiegoś czasu jest ok, staram się jeść :dobre " rzeczy, nie powiem czasami piffko albo czipsy czy pizza, ale jak piffko to nie ma kolacji, jak czipsy to też zero kolacji
teraz jem mało i co i guzik,
 
gaga pisze:
jo-anna-on kiedy ja wcale się nie obżeram, miała takie okresy ale od jakiegoś czasu jest ok, staram się jeść :dobre " rzeczy, nie powiem czasami piffko albo czipsy czy pizza, ale jak piffko to nie ma kolacji, jak czipsy to też zero kolacji
teraz jem mało i co i guzik,
Nie miałam na myśli że się obżerasz. Wiadomo, że jak dieta to trzeba mniej jeść, ale wartościowe pokarmy i niestety żadnego piwka i chipsów.
Coś ta dieta widocznie nie dla Ciebie skoro nie ma rezultatów. Może czas porzucić trawe....
 
Dieta Diamondów

Zasady diety.
Dieta nie wymaga liczenia kalorii,czy glodzenia sie. Dzieki niej mozna stopniowo przyzwyczaic organizm do jedzenia aby zyc, a nie na odwrot
3.gif
).

Najwazneijsze jest nie co jemy, ale KIEDY I W JAKIM POLACZENIU
Dieta oparta jest na zalozeniu, ze dobe mozna podzielic na trzy okresy
12 w poludnie - 8 wieczor pobieranie pokarmow (jedzenie i trawienie)
8 wieczor - 4 rano asymilacja (abosrbcja i wykorzystanie)
4 rano - 12 w poludnie - eliminacja (wydalanie niestrawionych resztek i produktow odpadowych)
Porogram Diamondow proponuje powrot do stylu zycia opartego na naturalnych cykalch organizmu.
Wg. diety powinnismy jesc ok. 70% jarzyn i owocow, pozostale 30% moze skladac sie z pozywienia skoncetrowanego : chleba, kasz , miesa , produktow , gotowanych jarzyn itp.
Jesli chodzi o wode , to nie bedziemy odczuwac pragneinia jesli w nszej diecie bedzie dominowac pozywienie o duzej zawartosci wody (to jest to 70%)
3.gif
)) Jesli chodzi o picie wody : najlepiej pic wode o najmniejszej zawartosci soli mineralnych, druga zasada o wodzie mowi ze nei powinnismy pic podczas posilkow, uposledza to bowiem procesy trawienia.
No i teraz najwazniejsze - ZASADA WŁAŚCIWEGO KOMPONOWANIA POSIŁKOW:
Zasada ta oparta jest na obserwacji , ze pewne kombinacje posiłkow trawione sa latwiej od innych.
Organizm nie jest w stanie prawidlowo strawic wiecej niz jeden posilek w jednym czasie.
(Wszyskto co nie jest owocem lub warzywem jest skoncetrowanym posilkiem)
Nie laczymy bialek z weglowodanami.
Warzywa trawione sa latwo i moga byc jedzone zarowno z miesem jak i ze skoncetrowanymi weglowodanami.
Nie powinnismy mieszac w roznym posilku roznych bialek jak mieso z jajkiem, mieso z serem itp.
Mozliwe ,aczkowlwiek nie zalecane jest laczenie dwoch produktow weglowodanowych w jednym posilku np fasola z ryzem lub ziemniakami, kanapka z warzywami i frytki iptp.
Prawidlowo skomponowany posilek przebywa w zoladku ok 3 godzin a nie 8, pozostawiajac nam energie.
Najwaznejsza zasada diety jest jednak jedzenie tylko owocow do godz 12 tej. Owoce ZAWSZE powinny byc jedzonne na pusty zoladek. Wtedy zadne, nawet bardzo slodkie winogrona, pomarancze nie przysporza nam kg. OWOCE ZAWSZE SWIEZE
Czas jaki powinnien uplynac po zjedzeniu owocu do nastepnego posilku to ok 20-30 min. w przypakdu bananow i daktyli 45-60 min.
Przy jedzeniu owowcow, melony i arbuzy najlepiej przed innymi owocami.
Po zjedzeniu posilku powinno uplynac wiecej czasu az bedziemy mogli zjesc owoce:
surowe jarzyny - 2 godziny
prawidlowo zestawiony posilek bez miesa - 3 godziny
prawidlowo zestawiony posilek z miesem -4 godziny
nieprawidlowo zestawiony posliek - 8 godzin
DRABINA ENERGETYCZNA:
R A N E K
swierze owoce i soki
...................
swierze soki warzywne i salaty
...............
gotowane warzywa , orzechy, nasiona
...............
kasze , pieczywo, ziemniaki, jarzyny, mieso , drob ,ryby
...............
produkty mleczne
.................
WIECZOR

Pokarmy z gory drabiny , najblizsze ranka moga byc jedzone w ciagu calego dnia z zachowaniem odpowiednich odstepow czasowych.Natomiast pokarmy ustawione w drabinie blizej wieczora , powinny w tej czesci dnia pozostac.

Jesli rezygnujemy z produktow mlecznych powinnismy zwiekszyc spoczycie orzechow.

Przyklad posilkow wg. diety Diamondow:
rano - do godz. 12 - swieze soki owocowe, dowolna ilosc owocow
obiad - salatka z swiezych warzyw z dowolnymi przyprawami (majonez, sos), do tego kanapka z ciemnego pieczywa z maslem, lub zupka jarzynowa
kolacja- ryz , kartofle, gotowane jarzyny , lub porcja miesa ,drobiu , ryby z warzywami

no i to byloby na tyle
 
zuzaczku a jak ja wtrynię nieprawidłowo zestawiony posiłek i odczekam 8 godzin to będzie dobrze ??? bo ja tak to mogę bez problemu :-)
 
reklama
Żużaczku jeśli "w trybie wojennym" oznacza efekt YO-YO:szok:
to lepiej trzymać sie regół:tak::-)

Ale ja nawet na diety nie mam ochoty bleee....
zróbcie mi coś żeby mi sie chciało,...
 
Do góry