reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cy można schudnąć 10 kg w jeden miesiąc

Ja schudłam 15kg w dwa miesiące, więc jak by sie uprzeć to i 10 w miesiąc się da pewnie.
Z tym, że ja byłam po porodzie, te 15kg przytyłam w ciąży. Więc karmienie piersią, dieta do tego karmienia odpowiednia oraz nerwy, bo z maluszkiem całe dnie byłam sama, zrobiły swoje. Jak na razie efekt jojo nie nastąpił ;)
 
reklama
nie jestem pewna czy tak szybkie chudnięcie może być zdrowe... chyba, ze w organizmie jest dużo wody i jak jej nadmiar schodzi to faktycznie - szybko się chudnie
 
Oczywiście, że dużo zdrowiej jest zrzucić w miesiąc 10 kg niż nosić te 10 kilo nadwagi. Nie uważam, żeby to było tak strasznie dużo, by mogło doprowadzić do jakiejś choroby. Ludzie tyją po 3-4 kilo w święta na przykład (2 dni), więc zrzucenie 10 w 30 dni nie wydaje mi się czymś nienormalnym :) Natomiast jest jeszcze druga kwestia- czy masz na tyle samodyscypliny, żeby ten efekt był osiągalny? Ważny jest też wiek, bo tak naprawdę im jesteśmy starsze, tym metabolizm zwalnia a nam jest gorzej pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Swego czasu (5 lat temu), zrzucenie 10 kilogramów nie było dla mnie większym problemem i potwierdzam, można zrobić to w miesiąc. Dzisiaj już to tak kolorowo nie wygląda niestety. Będę się cieszyć, jeśli uda mi się zrzucić 5 i nie wrócić efektem jojo do wcześniejszej wagi. W związku z tym (po raz kolejny podjęłam wyzwanie)- 20 kg w 3 miesiące. Zaplanowałam sposób odżywiania i ćwiczenia w fitness klubie. Jestem na początku drogi, ale wiem , że to wszystko jest realne, trzeba tylko być konsekwentną.
 
schudlam kiedys 10 kg w 14 dni, bedac na diecie norweskiej, zalezalo mi strasznie aby bardzo szybko schudnac (szlam na wesele) wiec nie zwracalam uwagi czy to zdrowe czy nie :(
 
10 kilo w 2 tygodnie? Masakra :D Czy w związku z tym, bardzo się to odbiło na twoim zdrowiu? Miałaś efekt jo-jo?. Ja niestety po wcześniejszym odchudzaniu bardzo szybko przybrałam na wadze z powrotem, dlatego teraz idzie mi trochę wolniej, ale systematycznie w dół i dodałam ćwiczenia fizyczne, nie bazuję na samej diecie.
 
Ja mogę polecić jeść dużo warzyw, przede wszystkim zielonych. Co najmniej kilka liści sałaty dziennie i do tego jakiś ogórek. Tak naprawdę chodzi o to, żeby organizm spalał tłuszcz, a nie go magazynował. To czy organizm spala komórki tłuszczowe czy je magazynuje zależy od prawidłowego poziomu hormonów w ciele. Niestety 97 % osób ma zaburzony poziom hormonów i zamiast chudnąć tyje, nawet jak stara się zdrowo odżywiać. Dopiero jak pozbędziesz się hormonów odpowiedzialnych za magazynowanie komórek tłuszczowych i zaczniesz wytwarzać hormony odpowiedzialne za spalanie tłuszczu to kilogramy zaczną znikać. To wszystko się robi przez odpowiednią dietę i właśnie w niej podstawą są zielone warzywa, dlatego jedź ich dużo, właściwie tyle ile się da, nie ma limitów. Więcej na blogu http://fitnesowiec.pl/jak-szybko-schudnac
 
Ja mogę polecić jeść dużo warzyw, przede wszystkim zielonych. Co najmniej kilka liści sałaty dziennie i do tego jakiś ogórek. Tak naprawdę chodzi o to, żeby organizm spalał tłuszcz, a nie go magazynował. To czy organizm spala komórki tłuszczowe czy je magazynuje zależy od prawidłowego poziomu hormonów w ciele. Niestety 97 % osób ma zaburzony poziom hormonów i zamiast chudnąć tyje, nawet jak stara się zdrowo odżywiać. Dopiero jak pozbędziesz się hormonów odpowiedzialnych za magazynowanie komórek tłuszczowych i zaczniesz wytwarzać hormony odpowiedzialne za spalanie tłuszczu to kilogramy zaczną znikać. To wszystko się robi przez odpowiednią dietę i właśnie w niej podstawą są zielone warzywa, dlatego jedź ich dużo, właściwie tyle ile się da, nie ma limitów. Więcej na blogu http://fitnesowiec.pl/jak-szybko-schudnac
Czyli przepraszam,radzisz Jej by jadła tylko sałatę i ogórek ???...
 
reklama
Pewnie można, ale nie warto. Często na początku waga szybko spada, bo pozbywamy się wody i toksyn z organizmu, prawdziwa walka z tłuszczykiem jest dużo dłuższa. Ale warto :) ja schudłam 15kg w rok.
 
Do góry