reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czas na drugie dziecko :)

Dołączył(a)
28 Lipiec 2017
Postów
1
Cześć, mój syn ma 1,5 roku, mąż namawia mnie już na drugie dziecko, a ja chciałabym, ale boje się, że to za wcześnie, że nie dam sobie rady. W jakim odstępie czasu, Wy zdecydowałyście się na drugiego dzidziusia? :)
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć, mój syn ma 1,5 roku, mąż namawia mnie już na drugie dziecko, a ja chciałabym, ale boje się, że to za wcześnie, że nie dam sobie rady. W jakim odstępie czasu, Wy zdecydowałyście się na drugiego dzidziusia? :)

Syn ma 1.5 roku i właśnie zaczęliśmy starania o kolejne.

Nic na sile. Jak będziesz czula się gotowa to wtedy dzialaj ;)
Cześć, mój syn ma 1,5 roku, mąż namawia mnie już na drugie dziecko, a ja chciałabym, ale boje się, że to za wcześnie, że nie dam sobie rady. W jakim odstępie czasu, Wy zdecydowałyście się na drugiego dzidziusia? :)
Hej, ja zaszlam w druga ciaze wlasnie jak starszy mial 1,5 roku. Ciaza bez problemu, starszego dzwigalam tylko jak potrzebowal pomocy. Teraz Mlodszy wpatrzony w brata i jego zabawki, spokojny. Starszy czeka az brat podrosnie, czasami pokazuje mu swoje zabawki, ale ogolnie to raczej jest zajety swoimi sprawami ;) nie jest zazdrosny, cierpliwie czeka jak musze zrobic cos przy malym.
 
reklama
Kimi brawo dla pomocnicy :)

nie to żebym negowała mniejsza roznice wieku ale widac jak na dłoni ze im wieksza tym lepiej dla mamy.
jest komu pomóc.mniejsza z tym ze znow po pieluchach trzeba pchac sie w pieluchy.
ten czas tez minie i nadejda dni bez pampersów ;)
 
cześć dziewczyny,
czy mogę dołączyć do Was ?
ja też uważam, że jeśli większa róznica wieku to lepiej dla mamy, lżej.
coś o mnie
Jestem mamą trzyletniej niuni.. Rozpoczęliśmy z mężem starania o drugie dziecko dwa miesiace temu. Wiem,że to nic w porównaniu jak niektorzy czekają nawet latami. ale trochę mnie to martwi ;// .. pierwsza ciąża zaskoczyła od razu, za pierwszym podejściem, chyba miałam szczęście :). Myślałam wtedy,że nie będzie nigdy już później problemów, a tutaj prosze :D
Byłam wcześniej u ginekologa, sprawdził wszystko, porobił badania i kazał działać..
Nie wiem czy dobrze rozpoznaję owulację, zastanawiam się czy stosować testy owulacyjne, nigdy ich nie używałam, jakie mi polecicie? :D :p
a może to te głupie myśli, na siłe i niecierpliwość wszystko komplikują ;/ :)

aha, sorki,że tak wparowałam w temat, ale szukam żeby dopisać się do grupy starających się po raz drugi i nie umiem znaleźć takiej teraz na czasie, pozamykane wątki :)
 
Ostatnia edycja:
Między synem a córka jest różnica aż 9 lat; to bardzo dużo. Niestety o ile syn był najwspanialszą "wpadka" na świecie tak o córkę staraliśmy się prawie 4 lata i zaszłam w ciążę kiedy tak naprawdę siebie już "odpuscilam" i nie widziałam już żadnych szans. Jeszcze w miedzy czasie poroniłam [emoji45]. Także psychika odgrywa dużą rolę.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
cześć dziewczyny,
czy mogę dołączyć do Was ?
ja też uważam, że jeśli większa róznica wieku to lepiej dla mamy, lżej.
coś o mnie
Jestem mamą trzyletniej niuni.. Rozpoczęliśmy z mężem starania o drugie dziecko dwa miesiace temu. Wiem,że to nic w porównaniu jak niektorzy czekają nawet latami. ale trochę mnie to martwi ;// .. pierwsza ciąża zaskoczyła od razu, za pierwszym podejściem, chyba miałam szczęście :). Myślałam wtedy,że nie będzie nigdy już później problemów, a tutaj prosze :D
Byłam wcześniej u ginekologa, sprawdził wszystko, porobił badania i kazał działać..
Nie wiem czy dobrze rozpoznaję owulację, zastanawiam się czy stosować testy owulacyjne, nigdy ich nie używałam, jakie mi polecicie? mierzę temperaturę, odstawiłam wkoncu kawę, gdy przeczytałam,że to może też utrudniać zapłodnienie( przed pierwszą ciąża wcale ni epiłam około 2 miesiące). Biorę kwas foliowy, nawet piłam inofem. No i znowu myślę czy go nie kupić bo mi sie skonczyl :D :p
a może to te głupie myśli, na siłe i niecierpliwość wszystko komplikują ;/ :)

aha, sorki,że tak wparowałam w temat, ale szukam żeby dopisać się do grupy starających się po raz drugi i nie umiem znaleźć takiej teraz na czasie, pozamykane wątki :)
Ja dopiero po 9 miesiącach zaszlam w druga ciążę obecnie 16 tc. Jal mierzylam temperature, to kiepsko szlo. W drugim miesiącu uzywania testów owulacyjnych DomoweLaboratorium zaskoczylam:) trzymam kciuki.

Edit. Link do: Staraczki 2017 ;) zapraszam!
 
Ja mogę trochę wam porównać jak to wyglada bo mam i większa i mniejsza różnice. Mam syna 6 lat, córkę 2 lata i 3 mies i synka 7 miesięcy.
Między pierwsza dwojka jest 3 lata i 9 mies. Naprawdę wygodna różnica ze względu na ciąże, nie trzeba starszego już nosić, mój już chodził do przedszkola wiec spokojnie można wyjść na wizyty do lekarza, można tez pospać, poleżeć.
Potem po porodzie, starsze dziecko już jest odrobine samodzielne, zajmie się sobą, czasem pomoże (poda pieluchę czy ubranko [emoji6]). Dużo się tez zapomina z opieki nad niemowlakiem, trzeba na nowo się wkręcić.

Między 2 a 3 dzieckiem jest rok i 8 miesięcy.
Ciąża - każda wizyta z córka, na początku jeszcze przesypiala, ale końcowe miesiące był krzyk i płacz w gabinecie (bała się- z reguły miała krzesełko przysuniete do mamy podczas usg i trzymała za rączkę), na szczęście mamy fajny gabinet i nikomu nie przeszkadzało ze płakała, panie recepcjonistki nawet czasem się nią zajmowały, zwlaszcza pod koniec jak chodziłam na ktg). No i oczywiście dużo noszenia, wiec dość ciężko w ciąży jak nie ma nikogo do pomocy.
Po porodzie: kontakt między maluchami jest jednak inny niż między tymi starszymi. Mimo ze różnica nie jest tak mała oni są bardziej jak bliźnięta. No i ma się wiedzę i praktykę na bieżąco, nie trzeba wracać do pieluch bo się wciąż w nich jest itp

I teraz jeśli miałabym wybierać wolałabym mała różnice, ale podkreślę ze moje noworodki i niemowlaki są bardzo spokojne, dużo leżą, mało płaczą, nie trzeba często w nocy wstawać, wiec to dużo ulatwia.
Myśle ze u Ciebie Joanka_24 byłaby bardzo fajna różnica, skoro córeczka ma już poltora roku :)



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Myślę że to indywidualna decyzja. Z mojego doświadczenia wiem że kilka lat różnicy to łatwiej bo starszaki same się wykąpią, pomogą w obowiazkach domowych a i dzidziusiem się zajmą na chwilę. No i w przypadku zagrożonej ciąży kiedy trzeba leżeć jest duuużo łatwiej. Ale jeśli jesteś zdecydowana i masz wsparcie rodziny to się nie zastanawiaj
 
Ostatnia edycja:
Różnica wieku może być większą jak 2 lata ale nie większą jak 8-10.lat Ja mam młodszego o 10 lat brata, jak byl maly faktycznie nim sie zajmowalam, bo musiałam do pewnego czasu. Młodość przezywa się tylko raz i trzeba bylo łapać pełnymi garściami. Patrzac z tej perspektywy, to może i dobra ta różnica ale więcej jest minusów.
 
reklama
Cześć, mój syn ma 1,5 roku, mąż namawia mnie już na drugie dziecko, a ja chciałabym, ale boje się, że to za wcześnie, że nie dam sobie rady. W jakim odstępie czasu, Wy zdecydowałyście się na drugiego dzidziusia? :)

Syn ma 1.5 roku i właśnie zaczęliśmy starania o kolejne.

Nic na sile. Jak będziesz czula się gotowa to wtedy dzialaj ;)
 
Rozwiązanie
Do góry