reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Hej Kobietki.
Witam wszystkie nowe mamusie :) fajnie ze nas coraz wiecej. Oby tak zostalo juz. co do badan tu u mnie, to robi sie je 2 razy w ciazy. na pierwszej wizycie w szpitalu ok. 13 tyg i potem gdzies pozniej kolo 30 chyba...nie pamietam dokladnie.
Te pierwsze to oczywiscie standard czyli morfologia, do tego rozyczka, zapalenie watroby itd. HIV to tez standard tutaj. Wszystkie badania sa bezplatne. Te drugie badania tez ale wtedy robia juz tylko morfologie glownie po to zeby stwierdzic czy nie ma niedokrwistosci a co za tym idzie zeby zapisac zelazo w razie czego.
Tutaj nawet nie ma badania obciazenia glukoza...chyba ze w wywiadzie medycznym ktos z rodziny cioerpi na cukrzyce...Jak widac podchodza do tego barrrdzo na luzie. Traktuja cala ciaze jako przejsciowy stan fizjologiczny kobiety i tylko kontroluja co jakis czas czy natura sobie z nim radzi tak jak powinna :-)
Kobiety maja rozne zdania na temat wlasnie braku badan czy nawet usg. Szczegolnie te, ktore sa w pierwszej ciazy, ale sumam sumarum po wszystkim kazda zawsze jest zadowolona z opieki. SDzczegolnie z opieki okoloporodowej. Polozne i ludzie w szpitalu tak mili ze normalnie ma sie wrazenie jakby sie bylo ich rodzina :-) Pomagaja ile moga i zawsze sa wsparciem i sluza dobrym slowem :-)
ale sie znow rozpisalam...wybaczcie :-)
 
reklama
Marcysiowa, używam tej musteli na rozstępy, kupiłam na allegro za 80zł. Nie mam rozstępów jak narazie, w pierwszej ciąży też używałam tylko Musteli i nie miałam, ale też wydaje mi się ze to zależy od skóry, ze to jest genetyczne. Tak czy inaczej lepiej dmuchać na zimne.
 
tam też zrobili mi grupę krwi, bo to też drogie badanie, a przy każdej ciąży trzeba powtarzać. A hiv to już podobno standard.

taaa pod warunkiem że zrobią ci pełne badanie z przeciwciałami, bo sama grupa krwi z czynnikiem rh obowiązuje całe życie
ja mam zrobione w szpitalu przed porodem, bo nie chcieli honorować tego co miałam wbite do starego dowodu i pielęgniarka od razu zaznaczyła że mają być dwie kopie - tą jedną się do tej pory posługuję [od 3 lat] jest imienna i chyba z dwoma pieczątkami [że sprawdzono]
http://hospital.blood.co.uk/library/pdf/blood_groups_f_polish.pdf


A jeśli już o piersiach mowa - znajome radziły mi chodzić jak najwięcej w stanikach (nawet spać), żeby biust zachował jędrność, nie obwisł. Wy też stosujecie jakieś patenty? Co prawda mam krem na poprawę jędrności biustu, ale nie wiem, czy go stosować, bo nie wiem, na ile się wchłania do krwioobiegu.

ja chodzę i leżę teraz po domu bez biustonosza [więcej leżę niż chodzę] ale po pierwszej ciąży podczas karmienia to spałam w biustonoszu

Mi i moja gin, i moja mama i w lab powiedzieli, że przy każdej następnej ciąży robi się grupę krwi, bo mogą wystąpić jakieś przeciwciała, więc zrobiłam :p

jak ci zrobili z oznaczeniem dodatkowych przeciwciał to gucio, a jak nie to niepotrzebnie cię kłuli

kciuki za wizytki zaciśnięte

i witam nowe mamusie, zwłaszcza rocznik 79 :-D
też jestem z 79, ale ciąża już druga


Anula - tak jak Marcysiowa pisze grupę krwi wykonuje się raz. Musisz mieć tylko imienne zaświadczenie / badanie. Lekarze nie honorują grupy krwi np. z wypisów ze szpitala czy z książeczek. Musi być pieczątka laboratorium i Twoje dane (imię, nazwisko, PESEL).

no własnie - na osobnym świstku
 
Paulinka109mamy ten sam rocznik:)

Dziewczyny,wiem,ze temat badań prenatalnych były już poruszane,ale mam pytanie czy w połowie 12tc to nie będzie za późno,bylam pewna,ze moja pani doktor do której chodze prywatnie naprawdę czesto,będzie mi je robiła,bo ma bardzo dobry sprzęt i sie nie dogadałaysmy,jej sie o tym przypomniało dopiero w 11tc jak sama ja zapytałam i stwierdziła,ze w sumie mogę zrobić,ale niestety musze czekac tydzień,bo wczesniej nie ma miejsc;/ależ jestem zła.Jeśli chodzi o wymaz z pochwy to ja miałam robiony w ciąży.
 
Witam coraz większe Panie :-)

DzikaBez mi przy porodzie zostawili czesc łożyska i nawet tego nie sprawdzili. Ze szpitala z synem wyszlam dopiero po 2tyg przez antybiotyk ktory bral, przy wypisie nadal mocno krwawilam ale tez tego nie sprawdzili. Po 6tyg krwawienia i 2 dni przed wizyta kontrolna u mojego gin dostalam goraczki 40st i nie moglam jej zbic a kolejnego dnia zaczelam bardzo mocno krwawic, doslownie jak z odkreconego kranu. Nie moglam wstac z ubikacji. Wiec na szybko moi rodzice spakowali mnie do samochodu i zawiezli do szpitala. Pamietam jak mialam 4 reczniki miedzy nogami ktore doslownie plywaly w mojej krwi a jak mnie rozebrali na izbie przyjec to od razu na zabieg poszlam. Obudzilam sie z kroplowka w jednej rece i przetaczana krwia w drugiej, a lekarz powiedzial ze mialam w srodku czesc lozyska wielkosci pomaranczy i niewiele brakowalo do tragedii.

Witam nowe mamusie.

Mi tez cos te mdlosci nie za bardzo przechodza... Nie mam ich codziennie ale mialam nadzieje ze znikna w wiekszosci... no nic, moze za niedlugo.
 
No właśnie ja kupiłam taki jeden, całkiem miękki, do spania. I powiem Wam, że jak kiedyś nie wyobrażałam sobie spania w, tak teraz się do niego przyzwyczaiłam i wogóle go przez sen nie czuję. Zdecydowałam się, gdy mnie strasznie bolały piersi (wtedy spałam w usztywnianym, bo każdy dotyk był nie do wytrzymania).
Co do rozstępów, to chciałabym ich uniknąć (jak każda). Ale już mam sporo z czasów dojrzewania (udka, pupa), więc jeśli mi ich przybędzie to mówi się trudno.
 
Anula mój gin sprawdza ph szyjki i jeśli by trzeba było to by wymaz zrobił. Nie wiem jakie mogłyby być przeciwwskazania.

Marcysiowa - mój M. kupił mi właśnie 'tę' Mustellę. Chciałam go udusić. Krem jak krem - nic specjalnego. Długo się wchłania. Z Natalią używałam Fissan'u - kupowałam w aptece. Był świetny i niedrogi.
Co do rozstępów to pewnie jak już pisałyście ktoś ma lub nie ma predyspozycji do ich powstawania. Tak czy inaczej warto trochę tę skórę ujędrnić i nawilżyć, żeby przynajmniej powstało ich nieco mniej ;-).

Anula - tak jak Marcysiowa pisze grupę krwi wykonuje się raz. Musisz mieć tylko imienne zaświadczenie / badanie. Lekarze nie honorują grupy krwi np. z wypisów ze szpitala czy z książeczek. Musi być pieczątka laboratorium i Twoje dane (imię, nazwisko, PESEL).

Przestraszyłyście mnie z piersiami - ja od ponad miesiąca nie używam staników. Po pierwsze są ciasnawe, po drugie piersi bolą w nich. Mówicie, że powinnam jednak nosić???

Robaczek - ja też od rana usiłuję pracować. Mam ambitny plan na dziś, ale jakoś nawet nie zaczęłam go realizować :(. Dzisiaj przynajmniej 5 protokołów muszę stworzyć i kilka spraw załatwić... Oj... ciężka sprawa, ciężka...

Znów bym zapomniała - WITAM NOWE MAMUSIE - nudnej ciąży - jak zawsze życzę :-).

Trzymam kciuki za wizytujące - MatkaEwa - trzymam kciuki za jutro!!!! Będzie dobrze!!!

PAULINKA - dla Ciebie też specjalnie już zaciśnięte &&&&&&&&&&&&&&!!! Będzie dobrze - zobaczysz :)

A ja dopiero za 2 tygodnie mam wizytę - odliczam już dni...

A jak ty funkcjonujesz bez stanika? Mi wszystkie psiapsióły radzą nosić usztywniane staniki, bo piersi nie będą obwisłe. I to nie tylko w trakcie ciąży ale i karmienia. Mówią, żeby za żadne skarby nie kupować tych do karmienia bo obwisły cyc murowany.
 
Jeśli chodzi o rozstępy to ja niestety mam duże skłonności,ale u mnie to rodzinne,w tym roku schudłam do ślubu prawie 10kg w dość krótkim czasie i bardzo mi pomógł wtedy krem z serii dla mam firmy Pharmaceris na już istniejace rozstepy,a byłam pewna,ze już nic mi nie pomoże.Teraz już kupilam całą serie,ale pisze na opakowaniu,ze dopiero od 4 misiąca,wiec narazie smaruje sie zwykła oliwka.
 
Co do tej grupy krwi, to w serologii zrobili mi dokładnie z oznaczeniem przeciwciał, tzn wpisali, że brak przeciwciał :p ale przebadali krew moją na dziesiątą stronę :p Ponadto wpisali mi tam ze jakoś ok 18 czy 20 tc życzą sobie żebym przyszła badanie powtórzyć :] na taką kontrolę :)
 
reklama
kamciak, anula- je też stosuje tylko Mustele, cena dośc wysoka kupujcie tylko na allegro, słyszałam ze mustela jest najlepsza, ale czytajcie etykiety niektóre kosmetyki nawet te specjalnie dla mam są po 3 mc., ja w poprzedniej ciąży, na szczęście bez rozstępów wyszłam ale to dużo też zależny od tego ile się przytyje i od genów- ale to że mama nie miała nie znaczy że córka też mieć nie będzie bo czasem więcej dziedziczymy po ojcu, ja jestem "cała mama" ona nawet w wieku 38 lat przy blizniakach nie miała ( ale przytyła tylko 11 kg). Ja uważam ze kosmetyki warto stosować, napierano poprawiają jędrność skóry
Kari- Twoja historia jest straszna, ku przestrodze dla innych, pewnie boisz się teraz sn, rozumiem że rodziłaś w Polsce, u mnie tez właśnie się bali że coś jeszcze zostało dlatego sprawdzali, choć położna mówiła im że łożysko było na pewno całe, ale wiem że jeszcze jakieś błony mogą zostać, jakieś 0.5h po tym jak ja urodziłam dziewczyna na łózku obok właśnie miała niekompletne łozysko i odrazy na stół ją wzieli, napewno warto po porodzie się dopytać 3 razy czy łożysko całe
 
Do góry