reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Katka ja smoczka uzylam od 2 doby. I nie mialam problemow ani z jednym dzieckiem ani z drugim :)

No właśnie a teraz położna w Polsce mówi, żeby dać mu smoczek na przetrzymanie i uspokojenie i po 2 tyg. nie chce go wogóle wbrać - wypluwa.

Z tym naszym kikutem to myślę, że za wcześnie go wymiętoliła. No nic ale się jakoś wygoiło.

Spacerków na razie nie zaliczyliśmy żadnych. Ja się kuruję na ile to możliwe.

A mam jeszcze do Was pytanie - czy i kiedy dajecie na brzuszek dziecko? Mi powiedziano aby najwcześniej za dwa tygodnie kłaść inaczej niż na plecach, a położna mówiła, że od razu można go na brzuszku kłaść...byleby samego nei zostawiać.
 
reklama
My jednak byłysmy na małym półgodzinnym spacerku:tak:. Pomyslałam, że gdybym rodziła w październiku to przeciez też trezba byłoby kiedyś w końcu wyjść, nie? A na termometrze zrobiło sie 19 stopni i wiaterek owszem jest, ale lekki. Ubrałam Helenke, do chusty i wio:tak:;-)
Było fajnie:tak:
Kupiłam lody na wieczór dla siebie i mężula-będziemy objadać urodzenie się Helenki:-D

Katka- a jaki smoczek dajesz? Polecam na początek smoczek lateksowy NUK. Lateks jest miększy od silikonu i dzieciaczki szybciej załapują. Moje z poczatku żadnego innego nie chciały, a ten zyskał akceptację:tak:Potem zamieniłam na silikonowy. Kształt tez wazny. Dzieci bardzo czesto wybierają właśnie taki NUKowy:tak:
Ja Helence jeszcze nei daję- chcę odczekać aż utrawli się umiejętnośc ssania piersi. Więc póki co wisimy na cycu czesto gęsto. Ale to norma - uroki okresu noworodkowego:-)

Korba, Mikoto- teraz wszystkie trzy mamy Zośki:tak::-D:-D Matka Ewa też:tak:
 
My jednak byłysmy na małym półgodzinnym spacerku:tak:. Pomyslałam, że gdybym rodziła w październiku to przeciez też trezba byłoby kiedyś w końcu wyjść, nie? A na termometrze zrobiło sie 19 stopni i wiaterek owszem jest, ale lekki. Ubrałam Helenke, do chusty i wio:tak:;-)
Było fajnie:tak:
Kupiłam lody na wieczór dla siebie i mężula-będziemy objadać urodzenie się Helenki:-D

Katka- a jaki smoczek dajesz? Polecam na początek smoczek lateksowy NUK. Lateks jest miększy od silikonu i dzieciaczki szybciej załapują. Moje z poczatku żadnego innego nie chciały, a ten zyskał akceptację:tak:Potem zamieniłam na silikonowy. Kształt tez wazny. Dzieci bardzo czesto wybierają właśnie taki NUKowy:tak:
Ja Helence jeszcze nei daję- chcę odczekać aż utrawli się umiejętnośc ssania piersi. Więc póki co wisimy na cycu czesto gęsto. Ale to norma - uroki okresu noworodkowego:-)

Korba, Mikoto- teraz wszystkie trzy mamy Zośki:tak::-D:-D Matka Ewa też:tak:

Haha super same Zosieńki :-)
 
Katka- a jaki smoczek dajesz? Polecam na początek smoczek lateksowy NUK. Lateks jest miększy od silikonu i dzieciaczki szybciej załapują. Moje z poczatku żadnego innego nie chciały, a ten zyskał akceptację:tak:Potem zamieniłam na silikonowy. Kształt tez wazny. Dzieci bardzo czesto wybierają właśnie taki NUKowy:tak:
Ja Helence jeszcze nei daję- chcę odczekać aż utrawli się umiejętnośc ssania piersi. Więc póki co wisimy na cycu czesto gęsto. Ale to norma - uroki okresu noworodkowego:-)

Korba, Mikoto- teraz wszystkie trzy mamy Zośki:tak::-D:-D Matka Ew:tak:a też

To muszę spróbować inny - mamy tommetippee 0-3 "prawdziwie ortodontyczny smoczek do uspokajania".
No to dziewczyny będą razem imieniny obchodzić :)
 
Dmuchawcu super że udało się jednak zaliczyć spacerek :tak: my też byliśmy godzinkę na dworze ale wieje i chłodno jest...
Katka my wychodząc ze szpitala w ósmej dobie byłyśmy już bez kikuta ;-) nawet nie wiem którego dnia jej odpadł ale ładnie zagojony już był także miałam ten problem z głowy.

My dzisiaj mamy koszmarny dzień :-( Laura od 4 rano nie spała do 10, potem przysnęła tylko troche. Jest strasznie marudna. Sama nie wie czego chce. Widzę że chciałaby zasnąć a nie może. Ja już chodzę jak zombi :confused2:

Na dodatek wkurza mnie to że jak jej daje mleko to ona ciągnie przez chwile a potem robi sobie przerwe i w tym momencie wszystko wypluwa. Kładę jej pieluchę pod szyje ale już nawet pielucha przemięka. Zaraz ma wszystko mokre i dostaje czkawki. Nie wiem czy to wina butelki czy co... mamy TT. Ale wydaje mi się że ona to robi specjalnie bo czasem złapie i je normalnie a czasem tak wypluwa.
 
Dziewczyny pomocy!!!!
Zanika mi pokarm.. z obu piersi razem mam zaledwie 60ml i to po godzinnym sciaganiu :( Ja bardzo bym chciala karmic piersia, co mam zrobic? Do tego strasznie mi smierdzi podpaska... ile razy bym sie nie umyla, ile razy bym podpaski nie zmienila to ciagle smierdzi. Sluz smierdzi takim kwasnym zapachem. Wy tez tk macie czy moze cos jest nie tak? W poniedzialek bylam u lekarza i bylo wszystko ok no ale wtedy jeszcze nie smierdzialo...
Przeprszam ze tylko o sobie , ale dalej mamy problemy z brzuszkiem przez co mala prawie wcale nie spi, do tego od wczoraj zaczelam ja dokarmiac mm przez co jestem zdolowana...
Mam nadzieje ze u was wszystko ok, zycze wszystkim duzo zdrowka a mama cierpliwosci i duzo snu ;-)
 
reklama
Do góry