reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy dwulatek powinien spać w ciągu dnia?

Witam Jestem Tu Pierwszy Raz Wlasnie Przed Chwila Wyjelam Mojego Synka Z Lozka Po 40 Min Lezakowania Brak Snu Od Dwoch Dni Nie Klade Go W Dzien Myslalam Ze Jednak Musi Spac Gdy Go Dzis Polozylam Z Usmiechem Na Twarzy Nie Mial Zamiaru Zasnac Chyba Tak Juz Zostanie Choc O 17 Marudzi Okropnie Zasypia Juz O 19 Wczesniej O 23 Chyba Musi Przywykna C Do Tego Jesli Nie Chce Niech Nie Spi Ma 18 Mies Pozdrawiam
 
reklama
Mój synek ma 2 lata i 4 miesiące i potrzebuje ok. 2-3 godzin snu w ciągu dnia. Zwykle są to 3 godziny. Niestety potem w nocy potrafi nie spac, ale jeśli go w dzień nie położę o odpowiedniej porze, nie wytrzyma nawet do 18.
 
Zgadzam się w 100% - drzemki w dzień są potrzebne dziecku - w moim przypadku na pewno. Kilka razy nam się zdarzyło że nie mieliśmy możliwości położenia spać Gabi w ciągu dnia - to był dramat - mała była w bardzo złym humorze i nie dało się czegokolwiek z nią "załatwić" - wszystko było na NIE. Mała padała o ok. 19.00 i miała złe sny, generalnie była zbyt zmęczona by normalnie zasnąć. Budziła się z płaczem, nie mogła znaleźć sobie miejsca.

Nie wiem jak długo będzie chciała sypiać w dzień / jak długo będzie jej to potrzebne ale na dzień dzisiejszy drzemka w ciągu dnia jest obowiązkowym punktem dnia.
 
Moja córcia(2 lata i 3 miesiące) od jakiegoś miesiąca przestała sypiać w dzień .Zwykle te 1,5 godziny po obiedzie odpoczywała ...ona i ja ;-). TEraz nie. Bardzo protestuje, kiedy choćby wspomnę o leżakowaniu . Wytrzymuje do 19, 19.30, ale pod koniec dnia , trzeba uważać, żeby nie przysnęła np. oglądając dobranockę, bo wtedy jak się ją kładzie do łóżka( bez kąpieli oczywiście :baffled:), to jest awantura, że ją ruszamy i usiłujemy ubrać w piżamkę :sorry2:...
 
witam!!
niedawno pisałam,ze moja Kajeczka przestała popołudniami spać niemal w dniu swoich 2 urodzinek..a tymczasem...właśnie sobie śpi!!i tak jest już 3 dzień...sama woła smoka i mówi,ze idzie niuniać :-) .Nie wiem od czego to zależne i nie wiem jak długo to znowu będzie trwało..
ale jak chce to niech śpi!!ja uważam ,ze przynajmniej do 3 roku życia dzieciaczek powinien sobie drzemać :-) jeśli tylko chce!!!
 
Moja Maja ma dwa latka i zawsze śpi w ciągu dnia, zwykle trwa to ok.1,5 godz. Kilka razy jak gdzieś jechaliśmy w godzinach jej spania (czyli ok.12-13) spała tylko w samochodzie ok. pół godzinki, ale wtedy zazwyczaj późnym wieczorem marudziła i była nie do zniesienia:-)
 
witam! :tak:

Mój Kacper ma obecnie 2 latka i 10 m-cy, a drzemkę w południe zalicza codziennie, 13-15, czasem i dłużej , więc te 2 do 3 godz. śpi, :tak: jak z jakichś powodów nie położę go spać to wieczór po 18.00 jest już do niczego, a ta drzemka nie przeszkadza mu wieczorem iść spać o przyzwoitej godzinie czyli o 20.30 :happy2: czasem nawet jak zdarzy mu sie usnąć na dłużej( nawt do 16 czy 17) to ze spaniem wieczornym też nie mam problemów, może przesunie sie ono minimalnie bliżej 21.00, ale jest OK :happy2:
 
też już pisałam że moja Klaudia nie śpi w dzień już od pół roku, teraz nadal nie śpi, zdażyło się może raptem 3 razy że zasnęła w dzień i to po tym jak nie spała w nocy,
 
reklama
Moja Maja ma 20 miesięcy i też już ma dni (np. dzisiaj :angry:) że nie śpi w ciągu dnia. Wcześniej spała ok. 1,5 godz. w ciągu dnia, tj. od 13.30 do 15. W nocy zasypiała ok. 22.30 i wstawała ok. 9.30, więc w sumie spała ok. 12,5 godz. Teraz bez dziennej drzemki zasypia tak samo jak wcześniej, tj. ok. 22.30 i wstaje też ok. 9.30, wcześniej nie marudzi i nie wygląda na śpiącą, nawet gdybym ją próbowała wcześniej położyć to by nie zasnęła.
Martwi mnie tylko, że bez dziennej drzemki śpi w sumie ok. 11 godzin, to chyba trochę mało, ale skoro nie jest zmęczona (jest bardzo żywym dzieckiem) to chyba tyle jej wystarczy. :tak:
 
Do góry