reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej.Moze się przywitam na poczatek.Zatem witam Was wszytskie cieplutko:-) Przyznac sie musze do czegos...podczytuje Was jakiś czas juz nie udzielając się:sorry::zawstydzona/y: Ale jak tak czytam i czytam... ze chłopca jest łatwiej zrobic to nie moge sie powstrzymac,zeby nie napisac:-D otórz mam 2 córy i chce synka!!! Zadnego problemu nie miałam zeby "zrobic" dziewczynki ;-) Ale tez nie stosowałam zadnych z opisywanych przez Was metod:eek: Nie znam sie na tym kompletnie:zawstydzona/y: No ale chce posiadania synka jest tak silna,ze chyba zaczne zglebiac temat:tak: Mimo,ze moja młodsza córcia ma dopiero albo juz niecałe 10 m-cy to własnie niebawem chciałabym bobaska:-D Bo róznica 7 lat poki co nie jest fajna.Starsza jest zazdrosna jak ...:sorry: Ale jak sie zabrac za tego chłopoka??? Monitoring- a co to? owilka- nastepny znak zapytania.. . niedoinformowana jestem, bo jakoś nigdy nie byla mi taka wiedza potrzebna..
Pozdrawiamy i do miłego ;-) A zaAnie i Anike tez trzymam kciukasy mocno:tak:

Margarita Witamy super ze do Nas dołanczasz:tak::-)
najwazniejsze pytanie to jakie masz długie cykle?
jak juz to bedziemy wiedziec to wtedy proponuje monitoring + testy owulacyjne bo skoro niemaiłas problemu z dziewczynkami to z chlopakiem to juz napewno niepowinnas go miec;-)

monitoring to badanie na ktorym lekarz okresla wielkosc pecherzyka z lewego i prawego jajnika, po czym ustala termin owulacji ale ja bym jeszcze robiła testy owulacyjne do kupienia w aptece za 21zł ,5szt. Te dwie rzeczy razem zgrane wg mnie daja 90% chłopca:-):-):-)
powiedz jakie masz cykle długie a podpowiem Ci w ktorym dniu cyklu isc na monitoring;-)
 
reklama
Ha.Poki co to... nie wiem chyba dokładnie jeszcze:sorry: @ miałam juz 2 po porodzie.No i ta druga pojawiała się po 23 dniach... poczekam chyba na kolejna wtedy juz jakiś obraz dlugosci sie pokaze.A te monitoringi... nie wiem czy tu gdzie teraz przebywam jest cos takiego:eek: A to płatne jest w PL? agnieszka ale Twoje slowa zabrzmiały tak wiarygodnie,ze ...az się mi łezka zakreciła ...Tylko czemu nie utrafiłam ani razu w chlopaka:-D W kazdym razie juz Was nie opuszcze :-D:-D
 
Margaritta tak jak tu dziewczyny pisały , chłopca zaplanowac mozna z bardzo dużym prawdopodobieństwem (bo nigdy 100% pewnosci nie masz) ale do tego trzeba wiedzieć kiedy ma się owulacje , a do tego dobrze by było wiedziec jakie sie ma cykle , bardzo pomaga monitoring , i obserwacja śluzu :) a jak sie już to wszystko wie to sie tu pisze ...dobre kolezanki wyciagają wnioski co i jak i kiedy ........i z tego wychodzi chłopak jak tralala !!!!:tak:;-):-D.
 
margerita,
na poczatek jak bedziesz miec pierwszy dzien okresu zapisz sie na 28dni ( wpisz w google ; 28dni , i ci wyskoczy) tam bedziesz zapisywac swoj cykl a my Ci juz pomozemy co zrobic zeby był chłopczyk;-):tak:
co do monitoringu to jest płatny w Polsce ja płaciłam za kazde usg 50zł, no chyba ze masz ich wiecej w ciagu jednego cyklu to troche mniej liczą, wszystko zalezy od lekarza;-), ale myśle że warto spróbować wg mnie to jest najpewniejsze tym bardziej że jesteś zaraz po porodzie i cięzko Tobie samej określic dzień owulki, a wtym Napewno Ci lekarz pomoże:tak::-)
buziaki
 
No widze że jak mnie nie ma to tu się zawsze dużo dzieje.
Margaritta super że wreszcie tu napisałaś bo tu same sympatyczne osoby i już widzę sie Toba zajęły. Dzięki Agnieszce na pewno Ci się uda i ja tez pomogę jak będzie chwila. W kazdym razie jesteś w dobrych rękach no i Asus.....Ty chyba też pomożesz,....w końcu to Twoja specjalność i ten sam stan - czyli 2 córy.
A ja już jutro zobaczę moje moje spełnione marzenie......
 
gracjaska podac Ci "recepte" jaka dałam moim znajomym na chłopczyka i miesiac temu potwierdziło usg 3d ze maja chłopca a niemogli zajsc w ciaze przez rok;
przynajmniej siedem dni niemozesz sie kochac przed owulka,a kochasz sie dzien przed owulka lub w owulke;-) im pomoglo może Tobie też się uda;-) trzymam kciuki

własnie tak robiłam w 3 poprzednie cykle..wstrzymywalismy sie-testy pokazywały owulke- było przytulanko ...byłam pewna, ze sie udało- i nic...
Córeczke mam i wyszła od razu w drugim cyklu staran..a teraz..zaczelismy sie przytulac codziennie od 3 dni przed owulka i jak test pokazał owulke były dwa przytulanka;-)rano i wieczorkiem- i dzis juz nic..test wyszedl negatywny. Mam mnóstwo białego sluzu..bez wkładki ni rusz..NIe wazne córeczka czy syenke, byleby było zdrowe i kazde jak nasza cóerczka bedzie kochane...ale tak bardzo chciałabym miec synka..az mi głupio..:zawstydzona/y: naiwnie pytam..czy sa szanse na synka..bo skoro było teraz przytulanko w owulacje..no, ale wczesniej tez było..
a teraz wieksze szanse na zapłodnienie..bo i przed i w samą owulke..-czy to tak nie działa?:-D

dziekuje wszystkim za odpowiedz!:tak::tak:...ale tu miło na forum!:-)
 
Gracjaska a mi się wydaje że właśnie z chłopcem jest dużo łatwiej trafić, nawet wylczeń specjalnych tu nie trzeba, można serdooszkować codziennie albo tylko w owu jak ktoś nie lubi :-)


ja załozycielka watku:-D..zarcik- mam pytanie
podobnie jak Gracjaske mnie zastanawia- czy jak codziennie przytulanko raz...bo np ktos lubi:-D i w owulacje konkretnie jak Gracjaska conajmniej 2:-D- to sa szanse na synka?
 
Aniu ale cudownie...Fajnie wiedziec kiedy sie dokladnie urodzi maleństwo..to jest chyba plus cesarki :)
Ciekawa jestem Twoje malutkiej....bedziemy Cię Aniu molestowac o fotki :)
Margeritta- myśle ze lepiej trafic nie moglas. Mamy tu parę Assow w rekawie he he
I tak jak dziewczyny pisza , musisz zaczac obserwowac swoje cykle (śluz, robic pomiary tempki i zwroc uwage czy w polowie cyklu nie pobolewa cie ktorys z jajnikow bo to tez wskazowka co do owulacji) no a potem pojdziesz na usg czyli ten monitorig by wiedziec na 100% kiedy byla owulka i bedziecie celowac z męzusiem :)
Gracjaska- wiesz mam kolezanke ktora tez ma dwie cory i marzy o synu..powiedziala mi nawet ze gdyby byla pewna ze 3 dziecko bedzie synem to by sie starala...oczywiscie nikt jej tej pewnosci nie da ale nie zrobila nic by miec tego syna bo nie prowadzila obserwacji wiec jak zaszla w ciąze i powiedziala mi ze z męzem serduszkowali zaraz po okresie to bylam pewna ze to bedzie kolejna cora- i sprawdzilo się.
Czasem zdarza się tez tak ze pomimo zachowania pewnych zasad i tak wychodzi plec przeciwna od zaplanowanej..pisalam juz o tym ze są pary ktore plodzą tylko jedną płeć albo dziewczynki albo chlopcow i nie mamy wtedy na to wplywu ale odsetek takich par jest minimalny.
Wiec sadzę ze warto probowac tym bardziej na chlopca kiedy szanse na zajcie są o wiele wieksze niz przy staraniach o dziewczynkę..
No ale nie chce sie wymądrzac bo rozne rzeczy sie czasem dzieja mimo zachowywania zasad.
Jesli jednak w jakim kolwiek stopniu mozemu pomoc spelnieniu sie marzen......to czemu nie podjąc pracy i ryzyka...w koncu to sie moze opłacic a dziecko ktore sie narodzi bez względu na płec i tak bedzie przez nas kochane
AMEN :)
 
ja załozycielka watku:-D..zarcik- mam pytanie
podobnie jak Gracjaske mnie zastanawia- czy jak codziennie przytulanko raz...bo np ktos lubi:-D i w owulacje konkretnie jak Gracjaska conajmniej 2:-D- to sa szanse na synka?

Witam Nowe dziewczynki, ale Nas tu Duzo:happy:
Tak jezeli przytuklanko bedzie codziennie ale faktycznie codzinnie do owulki to liczyła bym na chlopca:tak:
pozdrawiam
 
reklama
ja załozycielka watku:-D..zarcik- mam pytanie
podobnie jak Gracjaske mnie zastanawia- czy jak codziennie przytulanko raz...bo np ktos lubi:-D i w owulacje konkretnie jak Gracjaska conajmniej 2:-D- to sa szanse na synka?
Sluchaj Rusalko szanse są zawsze ale wtedy zdajesz sie bardziej na szczescie :)
Jesli serduszkujesz pare dni przed owulką a potem w owulkę chocby i 5 razy to jako pierwsze mogą dotrzec te plemniczki sprzed kilku dni wstecz przed owulką i wedlug zasady raczej bedą to chromosomy żeńskie
No ale nie musi tak byc...ja z męzusiem serduszkowalam codziennie rowniez w owulke i mamy synka :)
Wiec szanse są zawsze
Powodzenia
images
 
Ostatnia edycja:
Do góry