reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej!

Kevinka, ale cudna psinka, uwielbiam labradory :-)

macy
, nie uda się raczej (nie przyjęli go rok temu kiedy na rozmowie poszło mu nieźle ;-)) ale nawet gdyby się udało to to nic nie zmieni w naszych problemach bo ich podłoże okazało się zupełnie inne jak początkowo sądziłam :-( Szokujące trochę, że lekarz odmówił prowadzenia ciąży, trzymam mocno kciuki byś znalazła porządnego lekarza, który już nie zostawi kobiety w ciąży w potrzebie.

Dorcia
, strasznie to smutne, że takie maleństwa odchodzą zanim zdążą zakosztować życia. Ty już do połówkowego się zbliżasz, ależ ten czas zasuwa.

Verita, masz jakiś wykres?

iweet, wg mnie ten magnez się nie nadaje, jest prawdopodobnie słodzony, z preparatów w proszku fajny jest np. ten SWANSON CYTRYNIAN MAGNEZU 227g SERCE KOŚCI STRES (4586239212) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje., jest też cytrynian wapnia w proszku.

mici, ja mama Kaję z 24h przed owulacją, taki odstęp zastosowałam z czystą premedytacją :-D gdyż przeddzień owulacji to najpłodniejszy dzień cyklu a ja w siłę odstępu nie wierzyłam ;-)

Wstawiam wykres przedstawiający jaki wpływ może mieć odstęp od owulacji (jak widać bardzo długi odstęp sprzyja poczęciu synka):

Zobacz załącznik 644797
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuje Piranhiu, planowałam odstep 3 i 2 dni ale doszlo jesCze jedno serduszko i tak oto mam 3,2,1 dzien od owu.Teraz oczywiście myśle sobie , ze jak sie uda to bedzie chłopiec :)
 
piranha na tej stronie nie ma tego magnezu swanson a ja nie mogę znaleźć innego sklepu gdzie byłyby dostępne wszystkie te suplementy: b-50, żurawina, wapń i magnez (bo chciałam wszystko zamówić z jednego sklepu). znalazłam jeszcze ten Serwis chwilowo niedostępny i on ma 400mg cytrynianu magnezu w 2,6g i nie jest niczym słodzony. dziś dostałam strasznie bolącej @ dwie nospy forte dopiero pomogły do tego straszne mdłości. boje się że to znowu torbiel, bo takie właśnie akcję miałam jak była torbiel. Poza tym podziebiłam sobie pęcherz i od dziś do owu będę brała furaginum więc na pewno magnez bardzo spadnie, więc będę musiała go suplementować w większych dawkach.
 
Ostatnia edycja:
Piranhu A Ty z tym ugryzieniem nie pokazałaś się w końcu żadnemu lekarzowi? Tylko czekasz aż upłynie ten czas żeby zrobić przeciwciała? Może jednak warto by było pokazać to komuś. Poproś kogoś z rodziny czy ze znajomych o godzinke opieki nad dzieciakami, a Ty udaj się do lekarza:)
Codzień się modlę o zdrówko dla Antosia i za Anię, żeby czuwała nad bratem i rodzicami.
Piranhu plamienia przedłuzające się od @ to sprawka niskiego estradiolu?? To tak w ramach "uspokojenia się". 11dc a u mnie nadal plamienia. Stosuje Rephresh zeby Ph było niskie, bo wiadomo ze krew alkalizuje, a tu staranka za niedługo ;) Szkoda ze nie udało mi sie badac hormonow w tym cyklu jeszcze raz-bo na pewno sie zmieniły na dziewczynkowe ;) Bo i wykres wrocił na miejsce-wysokie tempki, no i teraz te plamienia


Piranhu, Dorcia A z ta diagnozą gronkowca złocistego to wydaje się proste zdiagnozować bo wystarczy czy to wymaz z pochwy ( to sie chyba biocenoza nazywa- ja robiłam w ciąży ) , moze byc z gardła, rany czy z ucha..ale wpaść na to żeby zrobić ten wymaz to nie każdemu do głowy przyjdzie-taki zwykły wymaz. Mój synek miał 1,5 roku temu gronkowca złocistego w uchu...Zaczeło się od ciagłych infekcji gardla, uszów i antybiotyków i tak było w kółko, az w koncu dziecko które wydawało się zdrowe wieczorami dostawało gorączki przeszło 39 stopni, lekarze mieli mnie za głupia- no bo jak dziecko moze goraczkować tylko wieczorami i w nocy, a w dzien być zdrowe. Zrobili multum badań, 2 wymazy z gardła i nic. po 2tyg goraczki badanie CRP- podwyzszone i decyzja -szpital. Tam tez patrzyli na mnie jak na wariatke-bo jak to dziecko zdrowe osłuchowo, a goraczke ma tylko wieczorem i w nocy. Przyjeli nas na oddział, własnie zblizał sie wieczór i od nowa goraczki dostał, zrobili przeswietlenie-wyszło bezobjawowe zapalenie płuc, podali antybiotyki i mysleli ze to juz wszystko, a dziecko co raz gorsze było- wiec decyzja o posiewie z krwi-tyle ze wynik za 7dni,a dziecko pod kroplowkami rozpalone. A po 3 dobach w szpitalu dziecko mi mowi-zebym go w ucho podrapała- a ja sie patrze a tam ropa leci i to był strzal w dziesiatke- zrobili wymaz z ucha -wyszedl gronkowiec złocisty-wdrozyli odpowiednie antybiotyki, a dziecko jak tylko ta ropa zeszła nie dostało juz goraczki. Najlepsze było to ze to ucho wcale go nie bolało ( do czasu pojawienia się ropy ). Podejrzewali sepse nawet, a tu taka paskudna bakteria. Na szczescie wszystko jest juz dobrze. Kolezanka przy porodzie tez zarazila dziecko gronkowcem ( tak szpital twierdził ), dziecko sepse niby miało, ale po 3 tyg leczenia wszystko sie skonczyło dobrze.
Takze ja mysle ze jesli ktoras planuje ciąze i ma taka mozliwosci czy podejrzenie ze cos moze byc nie tak w pochwie ( upławy chociaż ) to polecam zrobienie tej biocenozy- 15zl nie pieniadze, a moze oszczedzić wielu kłopotów.


Matik Ale to leci ;) Już 8 tydzień :) A podobno apetyt na słodycze typu gruszki, mandarynki, brzoskwinie to na dziewczynkę ;) Tylko ze to z tymi zachciankami to tez 50/50 sie sprawdza :) U mnie sie sprawdziła stara przepowiednia - jedzenie piętek od chleba, świeżego chleba-taki ciepły, chrupiący musiał być ;) i ta skórka- mmm pycha ;) To niby na chłopaka- no i jest :)


Kiraa Ja nie najlepiej się czuję...coś jakbym stała obok siebie.Cierpie na bezsenność. Obraz nie dwoi się, po CLO bylo 100 razy gorzej, ale zawroty głowy i takie rozbicie ogólne. A jajniki nie bolą :( Czuje jedynie jakby mi ktoś siaty z zakupami powiesił na nich ;) Dziś coś prawy zaczał lekko kłuć- no może coś będzie chociaż z tego prawego, wiec pomimo takiej dawki femary nie bedzie dwóch pecherzyków. Jeden "plus" tej Femary przy staraniach o dziewczynkę to , to że na pewno nię bedzie wielkiego "O" przy staraniach, bo przy takim samopoczuciu to te starania i przyjemność to sprawa jest drugorzędna.
Kiraa jonas 13-tego był w znaku żenskim, a 14-stego od 7.46 jest w znaku męskim.
Ten Twój kalendarz chinski sprawdził się z synkiem i teraz mam nadzieje że też sie sprawdzi ;) Bo wypada dziewczynka mi


mici Ja czytałam fora gdzie dziewczyny bez niczego z dnia owulacji maja dziewczynki ;) Wiec chyba wszystko zalezy od szczęścia, albo przygotowania typu dieta, suplementy...


Macy To Cie lekarka załatwiła...szok. A Ona jakas polecana była, że dobra jest ? Kciuki trzymam w takim razie za znalezienie tej odpowiedniej, która poprowadzi Ci ciąże &&&&&&


ania_g21 Coś ciągle Ci staje na drodze do staranek , ale to zostanie Ci wynagrodzone na końcu, zobaczysz ;) U mnie też nie ciekawie ze zdrowiem, więc jeśli teraz się nie uda, to starania tez na wiosne będę musiała przełożyć:) ( jak nie dalej :( ) O ile do wiosny uda mi się wreszcie dostać do lekarza hematologa i postawić diagnozę- żeby nie bać się komplikacji w ciąży. Także trzymam za Ciebie kciuki &&&&&


Kevinka Jeju ale słodziak z tej Waszej labradorki....u sasiadów naszych kupili córce 9 letniej- tyle ze poki była taka to sie nia zajmowała, powiem Ci ze moment urosła- i nie ma sie kto psem zajmować :/ ale faktycznie sliczne sa :))


male liski Pamietam że Ty miałas plamienia , powiedz mi- one same Ci ustapiły?? Ja mam kurcze 11dc a tu dalej plamie.

iweet Ja zawsze zamawiam na allegro od jednego sprzedawcy....podam Ci namiary na sklep ich Hurtownia Suplementów Diety, Kosmetyków, Zdrowej Żywności Relax - Now Foods, Swanson, Bio Planet moze cos znajdziesz. Ja Calcium Citrate brałam ze Swansona od nich
 
Ostatnia edycja:
macy a usg? rozumiem, że nie było? musiałaś być mocno wkurzona...ehhh. Oby poniedziałkowa wizyta była 100 razy bardziej udana
airfix tak miałam plamienia, wydaje mi się że pomógł castagnus i wit b6, albo jeden z tych suplementów
 
reklama
airfix ja też u nich poprzednio zamawiałam ale oni nie mają b-50 (wtedy zamówiłam oddzielnie), a że teraz zamawiam mniej tych suplementów to chcę wszystko w jednym sklepie żeby nie płacić dwa razy za przesyłkę.
 
Do góry