reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Espumisan baby dla 2 tygodniowego noworodka?

reklama
Mój 2 tygodniowy szkrab mocno pręży się, macha nóżkami i denerwuje przy ciśnieciu bączkow i robieniu kupki. Wczoraj urządziła nam cała noc płaczu, długo męczyła się, uspokoić dawała się tyko na chwilę, zasypiała a potem znów zaczynała się budzić, wierzgac nóżkami i płakać. Polozna powiedziała że to pewnie brzuszek, żeby dać jej Espumisan baby. Ale w ulotce jest napisane ze to od 1 miesiąca życia... W aptece farmaceutka powiedziała żeby jej dać mniejsza dawkę niż w ulotce skoro ma tylko 2 tygodnie.
Jutro może da się umówić na szybko do pediatry, ale chciałam zapytać obecne tu mamusie, czy miałyście podobny problem i jak to ogarnąć? Dawalyscie espumisan baby noworodkom? Może coś innego? Termofor i masaż brzuszka nie pomaga ;(

Karmie piersią.
U nas po 3 tygodni zaczęliśmy podawać polozna zasugerowała żeby popróbować. Straszne płaczę były od 2 tygodnia do około 10 tygodnia. Próbowaliśmy dużo espumisan, delicol, odstawić Wit D. Pomogła dopiero osteopatka.
 
osteopata uspokaja problemy brzuszkowe, aczasem udaje się je całkiem wyciszyć. Też jesteśmy już po wizycie.
No u nas z brzuszkiem nic nie robiła, za to z napięciem w obręczy barkowej i nóżkami. I u nas to było problemem. Osteopata zajmuje się kompleksowo napięciami w ciele. I czasami problemy u dzieci po prostu wynikają z tych napięć i nie są to kolki czy ząbki. :)
 
No u nas z brzuszkiem nic nie robiła, za to z napięciem w obręczy barkowej i nóżkami. I u nas to było problemem. Osteopata zajmuje się kompleksowo napięciami w ciele. I czasami problemy u dzieci po prostu wynikają z tych napięć i nie są to kolki czy ząbki. :)
Dokładnie tak, problemy z napięciem powodują też problemy z brzuszkiem
 
reklama
Dokładnie tak, problemy z napięciem powodują też problemy z brzuszkiem
Dokładnie u nas tak było. Mała była bardzo spięta tak naprawdę cała. Po drugiej wizycie 'odblokowała' się zaczęła robić kupki regularnie i problemy brzuszkowe wygasiły się. Nie wiem czy pomoże w każdym przypadku ale u nas się sprawdziło. 😊 Mam nadzieję że u Ciebie autorko zapytania już jest lepiej albo szybko minie! 😊
 
Do góry