reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

głaszczę brzuszek i ...nadajemy imiona dla naszych maluszków :)

wlasnie,dlatego gdyby nie m. nie moglabym miec Alexa tylko Aleksego:-(,podoba mi sie tez Vincent no ale Wincentego juz bym nie chciala
 
reklama
Ech a u nas znowu znaki zapytania... no nic byle do porodu później się dowiem jak mi mąż dziecko zarejestrował :D
 
Urzędnik może odmówić zarejestrowania dziecka, gdy:
- rodzice chcą nadać dziecku więcej niż dwa imiona
- wybrane imiona są ośmieszające, nieprzyzwoite, zdrobniałe lub nie pozwalają na odróżnienie płci dziecka
- imiona nie odpowiadają polskim regułom gramatycznym lub ortograficznym
- są w obcym języku (wyjątek - jedno z rodziców jest obcokrajowcem).
Nadane imię można zmienić w ciągu sześciu miesięcy od daty sporządzenia aktu urodzenia. Trzeba tylko złożyć kierownikowi USC pisemne oświadczenie z prośbą o zmianę imienia. Jeśli w ciągu roku od urodzenia nie dokonano rejestracji dziecka, urzędnik ma prawo sam nadać mu imię i wpisać je do akt.


znalazlam na interii
 
Ech a u nas znowu znaki zapytania... no nic byle do porodu później się dowiem jak mi mąż dziecko zarejestrował :D

No w sumie ja też sobie furtke zostawiłam...powiedziałam męzowi, żeby nie używał imienia w sms-ach dopóki oboje nie zobaczymy maluszka. Wtedy powinniśmy wreszcie "poczuć", które imię dla niego lepsze...
 
a wincentego bys nie chciala??:-D Madzia a Ty sie dowiadywalas czy mozecie nadac imie Simran malutkiej?bo ja sie chyba nie myle ze mozna o ile maz jest obcokrajowcem,nie?pytam,bo m. chce nadac jeszcze drugie afrykanskie i boje sie ze beda robic jakies problemy
 
a wincentego bys nie chciala??:-D Madzia a Ty sie dowiadywalas czy mozecie nadac imie Simran malutkiej?bo ja sie chyba nie myle ze mozna o ile maz jest obcokrajowcem,nie?pytam,bo m. chce nadac jeszcze drugie afrykanskie i boje sie ze beda robic jakies problemy
Jesli jedno z rodzicow jest cudzoziemcem mozna nadac zagraniczne imie...
Przykladem jest rowniez moja kolezanka...Maz hindus i malemu dali na imie Dilawar i bez problemu

Akcja rejestracja
Zanim wybierzesz się do urzędu, by zarejestrować narodziny dziecka, sprawdź, czy wybrane przez was imię można wpisać do dokumentów. Oto obowiązujące w Polsce kryteria nadawania imienia:
– imiona typu Cyntia, Peter, Thomas można nadać tylko wtedy, gdy choć jedno z rodziców jest cudzoziemcem;
- nie jest w formie zdrobniałej – dla dorosłej osoby może to być poważnym problemem;
- nie ośmiesza dziecka – nie jest dziwnie brzmiącym określeniem, nie kojarzy się z czymś obraźliwym;
- pozwala odróżnić jego płeć – imię dziewczynki kończy się na „a”;
- nie jest to wyraz pospolity, np. Maciejka, Junior.
 
Ostatnia edycja:
Czyli jednak bedzie pisownia Nataniel - trudno :) ważne że w ogóle moge tak zarejestrować synka. Imię Nataniel strasznie mi się podoba a jak dowiedziałam się o jego znaczeniu to już byłam pewna na 100% że musi być TO imię.
 
No w sumie ja też sobie furtke zostawiłam...powiedziałam męzowi, żeby nie używał imienia w sms-ach dopóki oboje nie zobaczymy maluszka. Wtedy powinniśmy wreszcie "poczuć", które imię dla niego lepsze...

Ale my byliśmy pewni... no a teraz jak już cała rodzinka się przyzwyczaiła to zaczął mi mąż marudzić troszkę... sam nadal do małego mówi Maks więc zobaczymy. W końcu to on będzie rejestrował.
 
reklama
Do góry